Vocarska tanjiraca "pipalica"

amg

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2013
Poruka
103
Lokacija
Smederevska Palanka
Imam u planu ove godine da kupum tanjiracu za podgrtanje i odgrtanje voca. Do sada sam u redu frezirao ali mi nekako lepse izgleda sa tanjiracom. Interesuju me iskustva raznih marki ili pravljenih.
 
Imamo neku italijansku ne znam koje marke plaćena oko 3k eur pre 6-7 godina. Radi sasvim ok, jedino ulaganje koje smo imali je novo crevo od rezervoara do pumpe ulja i jedna sajla je pukla. Gledaj da kupis tanjiracu koja ima gredu tako da ide pored traktora a ne iza, sa onom iza pokrivis vrat plus nema mogućnost finog stelovanja razdaljine od traktora.
Sa tanjiracom rad ide mnooogo brže nego sa frezom
 
  • Like
Reagovanja: amg
Tako sam i mislio da ide brze nego sa frezom plus cini mi se da cak i bolje odradi. Nesto sam se raspitivao oko modela i koju marku uzeti par njih mi rekose da Ommas ima problem bas sa tanjiracama. Gledao sam po oglasima polovne italijanske, ima ih i nisu bas jeftine, mozda je bolje uzeti novu. Na sta obratiti paznju pri kupovini polovne?
 
Ja nove bočne nisam našao, mada bih i ja pre uzeo novu nego polovnu, razlika u ceni se poraumeva. polovne italijanske imaš u Lipolistu, kod par njih, a šta u datom momentu ima moraš proveriti. Cena nije ispod 2 000 eura za polovnu sa 3 hidraulike. Ja sam pravio jednu takvu ali nema hidraulike, lepo nagrće ali ne može da odgrće, takve možešš kupiti za 400 eura na Kupujem prodajem.
 
Posto vidim da tvoj zemljak pravi, jesi li je video u radu? Cuo sam se sa njim, dolazi 15 og u Smederevsku Palanku mada mislim da je 2800 e dosta para za home made. Neznam videcemo kako izgleda uzivo.
 
Tanjiracu iskreno nisam video u radu, dok njihovu frezu pipalicu, isto rucne izrade, jesam i radi odlicno
Ne znam koja im je cena
Pozdrav
 
Imam jedno pitanje, do koje minimalne širine mogu da se koriste tanjirače? Recimo jel bi išlo to na 2,5m širine redova?
 
Da drugom brzom, ali ako imaš brda u zagrtu ce biti problem sa 539, jer ga suče,kosi i zna da nabaci prednji kraj na red,dok u odgrtanju radi bez problema, ja za zagrtanje radim sa jd, dok nisam njega imao radio sam zagrtanje sa ursuzom c360
Sa 539, da nije slab?
Sad videh video, jel ti ovo drugom brzom?
 
Je li neko čuo da ima zastupnika za Galeti tanjirače sa bočnom rukom, eventualno neka druga marka. Polovne su oko 2000 - 2500 pa i više, a interesuje me koliko košta nova.
 
Kada sam kupovao tanjiraču,išao je samnom drugar koji je iz topole i već je imao tanjiraču bočnu,pošto je kod proavca bila i bočna i zadnja on mi je rekao nikako ne uzimaj bočnu i ja cu moju da prodam i uzmem zadnju. Ja lično nisam nikada radio sa bočnom pa nemam iskustva ,čini mi se da je komplikovanija,robusnija,teza za kačenje..sve u svemu nerazmišljam da menjam
 
Mislim da je tu stvar navike. Meni je sa mašinama koje imaju zadnje kačenje daleko teže, jednostavno veliki deo vremena provedem gledajući preko ramena ili sedeći nakoso. Otkako sam u obradu ubacio i bočnu, daleko mi je lakše, ma rodio sam se. Moj savet bi bio ne kupuj zadnju, mada je možda subjektivan.
 
Pa i ja imam tu neku naviku da i ratarske prikljucke gledam nazad i kad nema potrebe , sto dosta umara i lako se "vrde" levo desno ,zato sam i razmiljao o ovoj bocnoj varijanti.
 
Nazad
Vrh