Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 29 od 29

Tema: Vocarska tanjiraca "pipalica"

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    218
    Zahvalio se
    206
    Zahvaljeno 126 puta na 55 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Tanjiraca se kaci nazad ali ima jednu gredu koja ide pored traktora i dodje negde izmedju prednjeg i zadnjeg tocka. Greda ima hidralicni cilindar pa moze dosta od traktora da se odalji. Ako drva nisu kriva onda koristis pipalicu a ako su kriva ili mladja onda za dobru obradu moras rucno da radis tj do 2.-3. godine vocnjaka obavezno moras rucno. Takodje ako je jako zakorovljeno onda moras rucno. Cini mi se da je lakse kad je ovako pored traktora jer uvek imas u vidu i kuda ides i sta radi tanjiraca, sto pogotovo znaci u nagrtanju gde se ide vrlo brzo. Sa pipalicom koja je iza nisam radio pa stvarno ne znam koliko je teze. 539 u odgrtanju nema problema, za nagrtanje je malo lagan pa zna da ga zanosi pogotovo ako je u redu mekana zemlja.

Evo kako radi u zakorovljenoj njivi

Mozda je i bolje raditi sa 539 nego sa jacim traktorom, ako udaris u drvo samo stane i ukopa se
    Poslednji uredio Petar97; 21-02-18 u 22:05.

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili Petar97 na ovoj poruci:

kanački (21-02-18), vasovac (22-02-18)

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,415
    Zahvalio se
    807
    Zahvaljeno 1,085 puta na 563 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor.koliko vidim ovde kod tebe je baterija za odgrtanje 3 diska znači da je zagrt sa dva.Ja radim sa kombinacijom 4-3. Na onom videu sto sam postavio su baš male šljivice tako da može raditi u jednogodišnjem zasadu sa pipalicom samo mu našteluješ jačinu opruge.Mnogo sporo ti ovde druze radiš tanjiraču sto brze voziš to bolje radi posao ,na 539 odgrtanje 1 brza 1500 obrtaja ili druga brza 1000 obrtaja ako je ravno, a zagrtanje 2 brza kolko mozeš da sediš na traktoru.

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,591
    Zahvalio se
    2,394
    Zahvaljeno 749 puta na 464 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Koji je precnik diskova na ovim tanjiracama ?

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,415
    Zahvalio se
    807
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    40 cm ravni za odgrtanje i 42 za zagrtanje nazubljeni, mislim da je dosta vazno i koliko je disk ispupčen što više to bolje ide u zemlju

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vasovac na ovoj poruci:

kanački (22-02-18)

Član amg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    82
    Zahvalio se
    101
    Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor

Neko moje razmisljanje je da je na ovoj sa gredom manja vaga, tacka potiska je pored samog zadnjeg tocka gde zavrsava poprecni deo konstrukcije dok kod zadnje je ta tacka dosta vise u stranu. Mozda gresim ali imam takav utisak.

8. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku amg na ovoj poruci:

kanački (27-02-18)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    193
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 109 puta na 31 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    218
    Zahvalio se
    206
    Zahvaljeno 126 puta na 55 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: vasovac Pogledaj Poruke
    Za praćenje je lakša od zadnje, ali je zato i veća vaga pa više ukošava traktor.koliko vidim ovde kod tebe je baterija za odgrtanje 3 diska znači da je zagrt sa dva.Ja radim sa kombinacijom 4-3. Na onom videu sto sam postavio su baš male šljivice tako da može raditi u jednogodišnjem zasadu sa pipalicom samo mu našteluješ jačinu opruge.Mnogo sporo ti ovde druze radiš tanjiraču sto brze voziš to bolje radi posao ,na 539 odgrtanje 1 brza 1500 obrtaja ili druga brza 1000 obrtaja ako je ravno, a zagrtanje 2 brza kolko mozeš da sediš na traktoru.
    Ovo cale radi, on ide malo sporije. A za stelovanje jacine opruge nisam imao pojma da je moguce, sad kad razmislim samo se prebaci na drugu rupu i lakse je. Ali to i dalje ne pomaze ako je zasad kriv. I za zagrtanje i za odgrtanje su po 3 diska.

Citiraj Citiram: Sicko1984 Pogledaj Poruke
    Na oko deluje kao 1:1 kopija italijanske

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,415
    Zahvalio se
    807
    Downloads
    7
    Uploads
    0

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    193
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 109 puta na 31 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

I ja sam počeo od ove godine da koristim speedo bočnu tanjiraču, kačenje je na sredini traktora.

Izuzetno sam zadovoljan, pre svega brzinom... Koristim je u vinogradu na 1,5 m i u voćnjacima.

PS ovo su mi prvi prolazi

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.