Protesti malinara 2018 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Dok ne proradi usrana motka

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Ma znam brate, ali mi jos, cini mi se, stoji u ustima onaj suzavac od 5. oktobra. Pa sad opet... Prodje zivot dok mi isteramo "na pravinu". Kad pogledam odavde onaj Milosevic je bio mala maca za ove, odnosno on je pljackao drzavu a ovaj pljacka narod.
Da je malina bar 1.5e ili da ne uvoze heljdu (i ostale kulture, meso itd, ja radim heljdu , malinu...) pa da je dobra cena pa ajd da im se sve plati, ako sa jedne strane stisne sa druge mora da popusti ali da stisne sa svih strana...
Rumuni su...
 
Za preregistraciju ima logike koliko i za zamenu tablica. Tablice JA-001-ŠA moramo menjati jer imaju Š, a tablice ŠA-001-JA se ne menjaju, ne znamo zašto, proverićemo.

Što se Nedimovića tiče, već mi se povraća kad ga vidim. Teška ljiga. Kaže, pa šta ako je kupac PKB zemljište dobio džabe, neće on njivu na avion pa da je odnese.
Od Arapa, Turaka i Egipćana dođoše i do Japanskog kupca poljoprivrednih proizvoda. Sledeća je Tasmanija, garant. Đavole da hranimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Djavoli su medju nama, hranimo ih odavno. Inace me podseti da je najveci uspeh djavola bio to sto je ljude UBEDIO da ne postoji.
Nesto slicno kao na pinku. Ljudi su ubedjeni da zivimo dobro ha-ha
 
Ali ne mogu da razumem da Kosovu ne uvedu bar reciprocnu meru sto se tice taksi.(Sever da se izuzme).Malina sa Kosova se sada uvozi bez ikakve carine ili sl. I u strukturi kosovskog izvoza u Srbiju malina je proizvod koji najvise ucestvuje u vrednosti tog izvoza.




Uzgred,najnoviji potez Kosova....Albanci se pokazuju kao najbolji ucenici Donalda Trampa.



https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2019&mm=02&dd=04&nav_id=1501689



Reakcija Beograda bi glasila otprilike ovako.....


 
Ali ne mogu da razumem da Kosovu ne uvedu bar reciprocnu meru sto se tice taksi.(Sever da se izuzme).Malina sa Kosova se sada uvozi bez ikakve carine ili sl. I u strukturi kosovskog izvoza u Srbiju malina je proizvod koji najvise ucestvuje u vrednosti tog izvoza.
Sve i da im uvedu reciprocne mere (a nece) opet bi isla malina bez carine.
Kupi neki "preduzimljivi-stranacki podoban" Srbin malinu od siptara i, po vec oprobanom receptu, prepakuje i oznaci kao proizvod sa severa..
Sve je ovo samo zamajavanje naroda i skretanje paznje sa zivotnih problema kao kad ti madjionicar mahne rukom izpred lica a ti ne vidis da ti je drugu zavukao u dzep.
Sve se setim onog nesrecnog Nedimovica kad toboze pun sebe pokusava da objasni kako su malinari nerealni pa kaze "Kad je malina bila 230din malinari su trazili 260din pa kad je bila 150din oni traze 180din pa kad je 100din oni traze 150din..pa kako se sad uklapaju i sa 150din a onda nisu mogli sa 230din..".
I kako da objasnis "strucnjaku" da ne upotrebim tezu rec da u auto mozes da ugradis original deo i da sipas kvalitetno ulje i da ti auto duze traje i bolje radi a mozes i da "ustedis-da se uklopis sa manje para" pa da ugradis "kineza" i da sipas ulje sa pijace koje se prodaje u plasticnoj flasi od kisele vode...
E sad samo ovo primeni na malinjak, djubrivo, preparati za prskanje, broj dnevnica...ako se spremi kako treba imas vrhunski proizvod a moze i da se " ustedi" pa da se baci jeftinije djubrivo, jeftiniji preparati..itd pa ces da se "uklopis" i sa tih 150din ali nema tu vrhunskog proizvoda.
I bas me zanima kakav kvalitet hladnjaca ocekuje kad izadje sa cenom od 60-80din?
 
Nazad
Vrh