Protesti malinara 2018 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Džaba su vam sva uvredljiva pisanja momci.

Uvredama ne možete sakriti laž koju pokušavate prodati za istinu.

Ja vas pitam po čijem nagovoru i za čiji račun to radite ?

Zašto pokušavate obmanuti čestite domaćine ?


Vaša laž:

Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik i NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda.
Hladnjaca dalje MOJU ROBU prodaje na trzistu (zato sam je i nazvao "posrednikom" i ako ona to nije u bukvalnom smislu reci..) i u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu.

Evo ponovo vas pitam, imate li vi ugovor u kome je ovako precizirano ?
 
Ista prica kao pre godinu dana kad je Gvozden upao na temu, ista pitanja, isti sablon i sad neko treba da gubi vreme i ponovo da objasnjava kako funkcionise saradnja sa hladnjacom umesto da udjes i procitas postove od prvog do poslednjeg ako te vec toliko interesuje malina.
Ja sam i tada napisao, i ispostavilo se da sam bio u pravu, da ce posle Gvozdena koji se bavi visnjom sa istim pitanjima da upadnje neki ratar ili bostandzija kome je prosla sezona pa mu je dosadno..
U ugovoru se precizira dinamika i rokovi isplate i u ugovoru koji se sklapa na 3 godine niko ne moze da napise i garantuje cenu jer se zna kako se ona formira i od koliko faktora zavisi.
Npr. 2016-te pocetna-akontna cena u mojoj hladnjaci je bila 140 din, i kako je berba odmicala tako je cena rasla dok nije dogurala do krajnje cene od 215 din (+20% za organsku i +5 din za prevoz) i po toj krajnjoj ceni mi je isplacen celokupni rod.
Znaci ako si kooperant-saradnik hladnjace NEMA PARA NA RUKE I ROBU NISI PRODAO DOK TI NE LEGNE ZADNJA UPLATA koja je obicno posto se proda sva malina ( poklapa se vremenski sa tim periodom ).
Akontna cena je "tekovina" za koju su se izborile prethodne generacije malinara a koju mi sada bastinimo i ako te bas interesuje idi do hladnjace koja otkupljuje malinu i pogledaj sta pise na papiru gde je istaknuta cena.
Hladnjace se svim silama trude da izbace akontne i uvedu dnevne cene cemu se protive sva udruzenja malinara.
(sve ovo vazi za "normalne" hladnjace a ti tako ozlojedjen delujes kao da si imao negativna iskustva sa raznoraznim mesetarima i nakupcima..)

Evo ti saopstenje "Cropsa", jednog od onih 8 najvecih izvoznika koji direktno utice na formiranje cene, gde mozes da vidis kako to funkcionise.

"Akontna cena je početna i zagarantovana, ali nije konačna cena. Ona nema nikakav uticaj na konačnu cenu niti nagoveštava koliko visoko može ići konačna cena. Odluku da akontna cena bude nepromenljiva tokom berbe doneli smo isključivo da sprečimo mešetare, nakupce i ilegalne učesniku u otkupu, koji sve nas nečasnim aktivnostima dovode u zabludu. Konačna cena biće određena do 15. avgusta i biće formirana na zajedničkom sastanku sa svim našim dobavljačima. Ta cena može biti i 150, ali i 200, 250 ili 500 dinara, a zaviseće prvenstveno od količine maline koja se ubere u Srbiji, ali i od berbe u Poljskoj
.-rekli su u preduzeću ’’Krops’’."
 
Ja vas pitam samo jednu jedinu stvar !

Imate li vi ugovor sa hladnjačom u kome piše ovako kako si baš ti Srbine naveo ?

Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik i NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda.
Hladnjaca dalje MOJU ROBU prodaje na trzistu (zato sam je i nazvao "posrednikom" i ako ona to nije u bukvalnom smislu reci..) i u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu.


Imaš takav ugovor ili nemaš takav ugovor ?!


* * *

Ti će mi objasniš privredno i trgovinsko pravo... Gospode Bože dragi smiluj se puku...

Koji je vaš interes da obmanjujete ovdašnje domaćine ?

Ko vas je na to nagovorio ?
 
" .....Branislav Nedimović i naveo da je najvažnije da ove godine malina u Srbiji bude obrana, uskladištena i da se odredi akontna cena...."


Da,da u tom grmu lezi zec.Radnici raspusteni,ne samo kod mene,nego kod 90 % ljudi koji beru sa radnicima.Slabo roba stize u hladnjace,a i ovo sto dodje nikakvo (4-5 dan brano,budjavo...)I Bog se umesao u berbu...Lepo je govorio Ljubojevic da treba ocuvati otkupnu cenu,ali....
 
" .....Branislav Nedimović i naveo da je najvažnije da ove godine malina u Srbiji bude obrana, uskladištena i da se odredi akontna cena...."


Da,da u tom grmu lezi zec.Radnici raspusteni,ne samo kod mene,nego kod 90 % ljudi koji beru sa radnicima.Slabo roba stize u hladnjace,a i ovo sto dodje nikakvo (4-5 dan brano,budjavo...)I Bog se umesao u berbu...Lepo je govorio Ljubojevic da treba ocuvati otkupnu cenu,ali....
Ljubojevic je pravi zastitnik i pobornik ocuvanja proizvodnje i cene.Odmah do njega je i Master....
 
Poslednja izmena:
Ajde prijavite ovog bradonju uredniku, covek ocigledno dobio napad, a izgleda ostao bez lekica.
Mene sramota njegove sramote.
 
Licno sam svedok toga.(Da budem precizan,bio je to veci skup proizvodja kome je bio prisutan i Ljubojevic)Nije Ljubojevic veliki humanista,vec je bio svestan da ce se izazvati problemi ovom politikom.Nisu ga poslusali i imamo to sto imamo...
 
Poslednja izmena:
Bilo je presudno samo 30 din po kg.Da su digli sa 120 na 150,citava berba bi se drugacije odvijala.
 
Veceras i ovde neki podigli na 80, a neki kao nemaju cenu danas.
Iskreno to sam i ocekivao da bas danas malo podignu cenu, jer od sutra po prognozi krece kisa, pa ce biti prica, eto podigli smo cenu, ali sada zbog kise moramo ponovo da spustimo.
Nadam se da gresim, mada je sada skoro svejedno, jer u nizim delovima opstine gde ja imam malinu, berba je relativno pri kraju.
Docekali smo da budemo najgori u Srbiji, iako je Bruska opstina cetvrta po kolicini proizvedene maline u Srbiji.
Eno vidim da su i Lebane i Surdulica, tacnije cela juzna pruga imali vecu cenu ovih dana od nas.
A malina je trenutno, tacnije ovih par dana bila zaista vrhunskog kvaliteta.
Neka im je na cast.
 
Pa neko je kacio cenovnik Stanicevog otkupljivaca u vasem kraju.Cenovnik preslikan odavde.Nerazumem kako su takve razlike
 
Pomesao si nesto jevto.
Ovde je bila 100 dinara, pa 80, pa jedan dan 70, i zadnjih nedelju dana 60.
Koliko sam ja upoznat ovde niko ne radi direktno za Stanica, tacnije nijedna hladnjaca ne nosi ime njegove firme, a moguce da mu neko prodaje otkupljenu robu.
 
Šta je bilo lažovi, prešli ste na pretnje u privatnim porukama, a ???

Ako, ako... de osmelite se pa svratite na kafu kod mene u pustaru, ja sam čestit srpski domaćin...



Vaša laž o kojoj trabunjate na dve teme, kroz gotovo 100 stranica, samo ove godine:

Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik i NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda.
Hladnjaca dalje MOJU ROBU prodaje na trzistu (zato sam je i nazvao "posrednikom" i ako ona to nije u bukvalnom smislu reci..) i u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu.


* * *

Na čiji nagovor i za čiji interes pokušavate obmanuti pošten svet koji ovde traži informacije koje bi mu pomogle da pretekne zlu godinu ???
 
@ bradonja s petokrakom

Za privatnuprepisku i pozive na kafu koristi privatne poruke, ovde u temi nikoga ne zanima koga zoveš na kafu.


Što se tiče pitanja, ponavljaš ga tri puta i niko ti neodgovara. Verujem da sa tim načinom razmišljanja ćeš ga ponovoiti 1000 puta u temi, niko ti neće odgovoriti. Zato se mani smarajućeg ponavljanja, dokazao si štagod si hteo, sad se može pisati dalje.
 
Šta je bilo lažovi, prešli ste na pretnje u privatnim porukama, a ???

Ako, ako... de osmelite se pa svratite na kafu kod mene u pustaru, ja sam čestit srpski domaćin...

Vaša laž o kojoj trabunjate na dve teme, kroz gotovo 100 stranica, samo ove godine:

* * *

Na čiji nagovor i za čiji interes pokušavate obmanuti pošten svet koji ovde traži informacije koje bi mu pomogle da pretekne zlu godinu ???

Da ne pomisle ljudi da sam ti ja pretio na pp ili pisao nesto uvredljivo..sa moje strane nikoga nisam vredjao pa necu ni tebe.

Evo jos ovaj put zarad ljudi kod kojih nije ovakva praksa u poslovanju sa hladnjacom..

1."Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik"

U mom ugovoru pise "KOOPERATIVNI UGOVOR O OTKUPU VOCA BR.****" i u drugom ugovoru pise "UGOVOR O POSLOVNOJ SARADNJI M-***" znaci nije kao kad prodajes direktno tipa kupac-prodavac nego si kooperant-poslovni saradnik..ako treba i da slikam, nije problem.

2."NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda."

Za robu-malinu koju PREDAM ja dobijam OTPREMNICU na kojoj je navedena kolicina i AKONTNA CENA, NEMA PARA NA RUKE. To sam vec slikao i postavljao na forumu a ako treba slikacu ponovo.

3."u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu."

Uplate koje stizu na namenski racun su nize od vrednosti maline koju sam predao i prva uplata leze na racun krajem avgusta pa ako si do tada predao maline u vrednosti od 100.000din. bice ti uplaceno 70.000din. Znaci uplacuju se okrugle cifre koje su manje nego sto je vrednost predate maline.
Od uplata se odbija djubrivo i preparati koje uzimam iz hladnjace po osnovu PREDFINANSIRANJE BERBE i ne odbija se sve od jednom nego ide podeljeno u rate.
Nakon toga dalje uplate zavise od dinamike predaje i prodaje maline i zadnja uplata, UZ KOJU DOBIJAS I RAZLIKU UKOLIKO DODJE DO POVECANJA CENE, bude isplacena kad se proda sva malina sto je u Mondiju mart mesec. Ako treba slikacu i izvod iz Komercijalne banke gde se vidi dinamika isplate i razlika izmedju AKONTNE (na otpremnici) i KRAJNJE CENE (na izvodu).

Pa ako te nije sramota kao "cestitog srpskog domacina" da zamajavas posten narod na forumu zatrpavajuci temu svakakvim glupostima a ti nastavi pa prizivaj hapsenja i zali za vremenom OZNE, vredjaj, pljuj, lazi, leci komplekse...


 
Dok Crna Brada i PP zamajavaju forum, tehnolog na ručku a zaštitar i vozač primiše svu malinu u prvu klasu...
Da ne pomisle ljudi da sam ti ja pretio na pp ili pisao nesto uvredljivo..sa moje strane nikoga nisam vredjao pa necu ni tebe.

Evo jos ovaj put zarad ljudi kod kojih nije ovakva praksa u poslovanju sa hladnjacom..

1."Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik"

U mom ugovoru pise "KOOPERATIVNI UGOVOR O OTKUPU VOCA BR.****" i u drugom ugovoru pise "UGOVOR O POSLOVNOJ SARADNJI M-***" znaci nije kao kad prodajes direktno tipa kupac-prodavac nego si kooperant-poslovni saradnik..ako treba i da slikam, nije problem.

2."NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda."

Za robu-malinu koju PREDAM ja dobijam OTPREMNICU na kojoj je navedena kolicina i AKONTNA CENA, NEMA PARA NA RUKE. To sam vec slikao i postavljao na forumu a ako treba slikacu ponovo.

3."u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu."

Uplate koje stizu na namenski racun su nize od vrednosti maline koju sam predao i prva uplata leze na racun krajem avgusta pa ako si do tada predao maline u vrednosti od 100.000din. bice ti uplaceno 70.000din. Znaci uplacuju se okrugle cifre koje su manje nego sto je vrednost predate maline.
Od uplata se odbija djubrivo i preparati koje uzimam iz hladnjace po osnovu PREDFINANSIRANJE BERBE i ne odbija se sve od jednom nego ide podeljeno u rate.
Nakon toga dalje uplate zavise od dinamike predaje i prodaje maline i zadnja uplata, UZ KOJU DOBIJAS I RAZLIKU UKOLIKO DODJE DO POVECANJA CENE, bude isplacena kad se proda sva malina sto je u Mondiju mart mesec. Ako treba slikacu i izvod iz Komercijalne banke gde se vidi dinamika isplate i razlika izmedju AKONTNE (na otpremnici) i KRAJNJE CENE (na izvodu).

Pa ako te nije sramota kao "cestitog srpskog domacina" da zamajavas posten narod na forumu zatrpavajuci temu svakakvim glupostima a ti nastavi pa prizivaj hapsenja i zali za vremenom OZNE, vredjaj, pljuj, lazi, leci komplekse...



Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Medjutim ja sam po ugovoru sa hladnjacom njen kooperant-saradnik i NE PRODAJEM robu direktno hladnjaci nego istu PREDAJEM ( nema para na ruke ) i u trenutku predaje robe ja znam AKONTNU CENU, odnosno najnizu garantovanu cenu mog proizvoda.
Hladnjaca dalje MOJU ROBU prodaje na trzistu (zato sam je i nazvao "posrednikom" i ako ona to nije u bukvalnom smislu reci..) i u zavisnosti od toga za koliko je proda (trziste, vestina menadzera prodaje, kvalitet robe..itd) zavisi i KRAJNJA CENA koju hladnjaca isplacuje meni kao proizvodjacu.

Ta vrsta ugovora, ako i takav postoji, se zove budibogsnama, i može da ga potpiše samo blesav čovek.
Osim ako u ugovoru ne stoji i mehanizam kojim ti proveravaš krajnju cenu, mehanizam kojim ti pratiš, učestvuješ, utičeš na sve to o čemu pričaš.
Ako ti daš nekome svoju robu i samo čekaš da ti neko kaže po kojoj ceni je prodata, bez ikakvog dokaza o tome, bez načina da se ti uveriš u to, bez ikakvog tvog upliva, onda si budala što si to potpisao.

Ako je sve to ugovorom precizirano, a strana sa kojom si ga potpisao nije ispunila obaveze iz ugovora, pa tuži ga čoveče, dobijaš ga na sudu glat.

A kako sam prilično siguran da ugovor takve stvari i ne previđa, da ti samo iz naziva jedne ugovorne strane, kooperant saradnik, (što nema nikavu težinu) izvlačiš neke tebi drage zaključke, (što je babi milo) tako sam siguran da ti i ne znaš šta je kupac a šta nije kupac.
Oko toga da li je tvoje i nešto što nisi još platio, ali jesi kupio, razmisli o slučaju kad kupiš sir u marketu na odloženo plaćanje.
Da li je to tvoj sir iako ga nisi platio, ili smeš da ga jedeš tek posle 100 dana kad ti stigne rok za plaćanje i platiš ga?
Tako je i sa tvojim kupcem, nije ti platio ali roba jeste njegova, ako ste se dogovorili da ti plaća naknadno.
 
Ta vrsta ugovora, ako i takav postoji, se zove budibogsnama, i može da ga potpiše samo blesav čovek.
Osim ako u ugovoru ne stoji i mehanizam kojim ti proveravaš krajnju cenu, mehanizam kojim ti pratiš, učestvuješ, utičeš na sve to o čemu pričaš.
Ako ti daš nekome svoju robu i samo čekaš da ti neko kaže po kojoj ceni je prodata, bez ikakvog dokaza o tome, bez načina da se ti uveriš u to, bez ikakvog tvog upliva, onda si budala što si to potpisao.

Ako je sve to ugovorom precizirano, a strana sa kojom si ga potpisao nije ispunila obaveze iz ugovora, pa tuži ga čoveče, dobijaš ga na sudu glat.

A kako sam prilično siguran da ugovor takve stvari i ne previđa, da ti samo iz naziva jedne ugovorne strane, kooperant saradnik, (što nema nikavu težinu) izvlačiš neke tebi drage zaključke, (što je babi milo) tako sam siguran da ti i ne znaš šta je kupac a šta nije kupac.
Oko toga da li je tvoje i nešto što nisi još platio, ali jesi kupio, razmisli o slučaju kad kupiš sir u marketu na odloženo plaćanje.
Da li je to tvoj sir iako ga nisi platio, ili smeš da ga jedeš tek posle 100 dana kad ti stigne rok za plaćanje i platiš ga?
Tako je i sa tvojim kupcem, nije ti platio ali roba jeste njegova, ako ste se dogovorili da ti plaća naknadno.
Podseti me Limeni na ono "Njive su vase,ali je zetva nasa".Pa nisi u pravu,sve dok dug postoji,namirivanje poverioca je primarno.To je jedan od osnova kapitalizma.Kako ce se dug namiriti i na sta ce poverilac pristati je drugo pitanje.
 
Ta vrsta ugovora, ako i takav postoji, se zove budibogsnama, i može da ga potpiše samo blesav čovek.
Osim ako u ugovoru ne stoji i mehanizam kojim ti proveravaš krajnju cenu, mehanizam kojim ti pratiš, učestvuješ, utičeš na sve to o čemu pričaš.
Ako ti daš nekome svoju robu i samo čekaš da ti neko kaže po kojoj ceni je prodata, bez ikakvog dokaza o tome, bez načina da se ti uveriš u to, bez ikakvog tvog upliva, onda si budala što si to potpisao.

Ako je sve to ugovorom precizirano, a strana sa kojom si ga potpisao nije ispunila obaveze iz ugovora, pa tuži ga čoveče, dobijaš ga na sudu glat.

A kako sam prilično siguran da ugovor takve stvari i ne previđa, da ti samo iz naziva jedne ugovorne strane, kooperant saradnik, (što nema nikavu težinu) izvlačiš neke tebi drage zaključke, (što je babi milo) tako sam siguran da ti i ne znaš šta je kupac a šta nije kupac.
Oko toga da li je tvoje i nešto što nisi još platio, ali jesi kupio, razmisli o slučaju kad kupiš sir u marketu na odloženo plaćanje.
Da li je to tvoj sir iako ga nisi platio, ili smeš da ga jedeš tek posle 100 dana kad ti stigne rok za plaćanje i platiš ga?
Tako je i sa tvojim kupcem, nije ti platio ali roba jeste njegova, ako ste se dogovorili da ti plaća naknadno.

Ovo su neke od razlika izmedju odnosa kupac-prodavac ( kao sto je tvoj ) i ugovora kooperant-saradnik ( kao sto je moj ).
Kao sto vidis ugovorom se regulise i ko za mene radi sertifikaciju i snosi trosak od procesa konverzije do dobijanja sertifikata sto traje 3 godine pa ti mozda bude jasnije zasto se to naziva -Poslovna saradnja- i da li ima ili " nema nikakvu tezinu".
ugovor11.png


ugovor12.png


ugovor13.png


Za one sa "jeftinijim kartama"..Cena otkupa je akontna cena koja se upisuje u otpremnicu odnosno prijemnicu a konacna cena po kojoj se isplacuje kompletna vrednost otkupljenog voca se utvrdjuje 30 dana od zavrsetka otkupa i na nju se dodaje razlika ukoliko se cena poveca sto zavisi od " ponude i potraznje".
ugovor14.png


Ovde se vidi da nema para na ruke nego se pravi prijemnica..
ugovor15.png


E sad dal sam "blesav" ili "budala" kako me ti casti u svom postu samo zato sto smatram da imam korektan ugovor i korektnu saradnju sa hladnjacom jbem li ga, al evo iskoristicu da te citiram, ponekad covek najbolje odgovori sam sebi..
Znaš, teraš jednu priču, onoga ko kaže drugačije vređaš, a kad se ispostavi da pojma nisi imao, da je onaj koga si vređao bio u pravu, ti umesto da staviš prst na čelo, da razmisliš, da shvatiš da tvoj način razmišljanja vodi na stranputicu, ti i dalje nastavljaš da vređaš onoga ko je bio u pravu.
Kao da ti je on kriv.

Nemam ni trunku sumnje da ces da nastavis po starom jer su ti namere jasne i ovim sto sam postavio nije mi ni namera da tebe ili bradonju ubedjujem da sam ja pre potpisivanja ugovora razgovarao sa gospodjom Gocom i da sam detaljno obavesten kako isti funkcionise od prijema robe do formiranja cena pa znam sta pricam za razliku od vas..vec da ljudi, kod kojih je drugacija praksa u poslovanju sa hladnjacom, na osnovu ovoga probaju da se izbore za makar malo bolje uslove.

- - - - - - - - - -

Da se nadovezem na @jevta, Tijanic sa RTS-a je imao jednu "genijalnu izjavu" koja kaze: "Ako cinjenice ne podrzavaju ono sto objavljujemo, tim gore po cinjenice"..:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh