Cosun Seed semena, utisci i iskustva

Dobri J

Član
Učlanjen(a)
29 Jan 2016
Poruka
60
Lokacija
Beograd, Radan
Pozdrav svima!

Planiram da sejemo u martu grahoricu u kombinaciji sa ječmom, pa tražim seme. Dole na jugu Srbije je veoma problematično da se nadje i jedno i drugo, a ovde oko Beograda mi nude semena Cosun Seed-a za koje nikad nisam čuo. Ima li neko iskustva sa semenima ovog proizvodjača?
 
I ja sam uzeo cosun scarlett,malo mi skup 55 din. ,sreca nije velika povrsina

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Samo jedna zadruga imala jari jecam i daj sta das. 250 kg na 2kj

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Meni u Rataru rekoše za ovas oko 55din/kg, ječam 62din/kg. Ali ja imam baš sitno, 1ha. Zašto vi Vojvodjani ne pazarite NS seme? Verujem da ga nije teško naći kod vas...
 
Ja sam zvao ove iz cosun seda u petsk ,dogovor je bio da se čujemo danas oko 9 ,međutim niko nije se javio iz 10 pokušaja.Toliko o ozbiljnosti sada razmišljam da odustanem od njihovog semena.Ima trenutno u ns Sorta Marko.

- - - - - - - - - -

Moram da poreknem jučerašnji post,javili se ljudi i sve smo se prilično lako i lepo dogovorili,po realizaciji se javim sa utiscima.
 
Eto napao sam ih na prvu loptu ali nisu bili u mogućnosti da se jave u ponedeljak,utorak su se javili i sve smo lepo organizovali i dogovorili cenu,Diklofen je uplatio i za mene roba je stigla kod njega juče tako da je on uspeo do mraka i da poseje,ja sam danas preuzeo od njega.Čim se ovremeni setva. Nazvao sam i direktor da se zahvalim i lepo se ispričalu za savet oko đubrenja i zaštite možete zvati kad god poželite.Od jarog imaju Sjarlet koji smo i mi uzeli ina jednu dobru osobinu što se može sejati od 1.10 do 1.4 . Svaka čast za saradnju jako koperativan direktor .
 
Ne razumem baš, jel oni proizvode samo semena pšenice i ječmova, ili i ostalo?
 
Evo malo parametara.
2lu8aar.jpg
 
Ја сам прошле год. имао криос. Узео га због цене (3000 дин.за 25000) и фао групе. Семе је било ситније од сингентиног пако и бц риђана које сам такође сејао. Криос је спорије и теже ницао од ова два хибрида (претпостављам да му је енергија клијања била за нијансу слабија). Принос је био око 5900 кг/ха али код мене година није била повољна за кукуруз а и сирак нисам успео да решим како треба. Углавном мислим да криос није лош у смислу отпуштања влаге и сигурно би дао добар принос у нормалним годинама и код педантнијих произвођача.
 
Nazad
Vrh