Letovanje 2018

Mi juce kaparisali privatan smestaj u Soko banji,nismo nikad bili a svi hvale pa da vidimo i to
 
Poslednja izmena:
Mi juce kaparisali privatan smestaj u Sokobanji,nismo nikad bili a svi hvale pa da vidimo i to

Sokobanja je super, sve ima na jednom mestu pa ko šta voli. Ima nekoliko bazena (Terme, Aqua park Podina, bazen u Zdravljaku), ima planine Rtanj, Ozren, zatim ima dosta lepih šetačkih staza, reku Moravicu, u blizini je i veliko Bovansko jezero itd. Glavna ulica je šetačka zona, zatvorena za saobraćaj sa puno kafića. Tu su i parkovi itd. Sve na jednom mestu, a generalno nije skupo ovako, tako da nećete pogrešiti :)
 
Kakva je Turska za letovanje ?? Nesto mi nude u agenciji kazu ima povoljnih all inclusive aranzmana gde prodjes slicno kao u Grckoj kad saberes i oduzmes.
 
Odlična.Bio sam u Alanji pre par godina,prezadovoljan.Cena all inclusive sa avionom skoro ista ko Grčka sa doručkom,tj. podriguša salamom.
Jedino su malo veće temperature, oko 40 stepeni i malo veća vlažnost za period početak avgusta.
 
Razmisljam o nekoj destinaciji polupansion ili all inclusive (radije ova druga opcija). Kad preracunam i stavim na papir izadje malo skuplje nego apartmanski smestaj u Grckoj kad sracunas troskove plaze, kupovine hrane ili rucka u restoranu. Pa bih malo promenio ove godine. Mada ne znam kakve su opcije u Turskoj za setnje i izlete. Mogu da ne menjam plazu ako je dobra ali volim popodne ili uvece setalista kakva su u Grckoj (jedino Paralija malo prevelika guzva) ili neki izlet. Rekose mi i da je lepa i Sicilija i Spanija ali je to malo vise od planirane sume.
 
205fio3.jpg
[/IMG]
Nice Santorini
 
Kakva je Turska za letovanje ?? Nesto mi nude u agenciji kazu ima povoljnih all inclusive aranzmana gde prodjes slicno kao u Grckoj kad saberes i oduzmes.

U Turskoj sam bio dva puta, prvi put 2013. u Alanji i 2014.u Camjuvi (malo mestasce blizu Kemera, nekih 8-9km udaljeno od Kemera). Zbog poslovnih obaveza oba puta smo isli u Avgustu. Alanja gori u tom periodu, meni licno je bilo pretoplo, i danju i nocu. Hotel u kom sam bio je Elesee (ili Eleese), tako nesto i imao je cini mi se 3 zvezdice i all inclusive uslugu, i bilo je masu hrane i pica uglavnom jednolicno. Ali sasvim korektno. Obroci su bili po terminima, dorucak, uzina, rucak,uzina, vecera. Restoran na vrhu hotela i prelep pogled, i u sklopu hotela bqzen sa barom, sve je gratis. Pivo, sokovi i tako to turske proizvodnje je bilo uracunato u cenu u neogranicenim kolicinama. Medjutim, pivo je neko Perge, ako se dobro secam,Efes i ostala piva su se placala, Koka kola i zestoka pica su se placala posebno takodje. Cena je cini mi se bila sve ukupno po osobi 560e.
Drugi put, u Camjuvi mi je bilo fenomenalno. U gotovo istom terminu smo bili i bilo je mnogo prijatnije. Preko dana toplo ali ne pakleno, nocu prijatno za prosetati, s tim sto je malo mestasce i ima jedna ulicica za prosetati i to je to. Hotel Pine house, ako se dobro secam 4 zvezdice all inkluziv, usluga odlicna, hrana raznovrsna i veoma ukusna, osoblje mladjih godina i izuzetno ljubazno. Obroci u terminima dorucak, uzina, rucak,uzina, vecera. Pored glavnog restorana, i pored bara koji se nalazi pored bazena imaju i bar na plazi gde je pice po principu samoposluge, kafe i u odredjenom vremenskom terminu spremaju neku klopu tu. Generalno, brdo hrane u sklopu usluge! Pice takodje neograniceno. Cena je koliko se secam bila oko 640e po osobi, sve komplet. Meni je mnogo mnogo bolje bilo tu u Camjuvi nego u Alanji, mesto je pogotovo dobro za porodice sa malom decom. Mirnije je i lepse. Alanja je ko buvljak, vrvi od ljudi.

Naravno, u oba slucaja je u cenu bio uracunat avio prevoz i transfer do i od hotela.
 
SIVOTA GRCKI KARIBI stigao pre desetak dana mesto savrseno ocena 5 plus iskrena preporuka svima
 
Nazad
Vrh