Špargla

markodanube

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2009
Poruka
490
Da li se neko bavi gajenjem spargle ?

 
Odg: Spargla

Још увек не узгајам ништа, али сам је ставила на списак.

Свиђа ми се што је вишегодишња биљка и што има више сорти које се могу наћи на тржишту и гајити, па и отпорних на зимско време. :D
 
Odg: Spargla

Evo malo kasnim, ovako izgleda špargla.


116taut.jpg


sltok5.jpg


5kjbed.jpg


2m3k3g2.jpg
 
Odg: Spargla

Ja je sadim već nekoliko godina unazad po nekoliko sadnica tu i tamo da vidim gde joj se svidja.

Nikad nisam voleo to povrće ali je sasvim nešto drugo kad je sveža za grickanje.
 
Odg: Spargla

Koliko sam upoznat, već odavno kako sam to čitao, šparglu kada jednom posadiš, bereš nekoliko godina. U drugoj godini se tek bere prvi put.
Inače se jede obarena, kao prilog nekoj drugoj hrani, prelivena nekim sosom, koji joj popravi ukus.
Možda to znaš, a ja te pogrešno shvatio.
 
Odg: Spargla

Zavisno od toga kako se gaji traje petnest o dvadeset godina, ako je sadiš iz semena bere se tek treće godine. Mada ja nisam ni treće brao, tek poneku da probam, još uvek su sitne, oko 1 cm.
Nije mi se svideo ukus jer ga i nema u onim konzerviranim i blanširanim, ovako sveža je slatkasto hrskava, interesantnog blagog ukusa. Na proleće će biti već za kuvanje pa cemo videti :)
 
Odg: Spargla

Treba je obariti a preostalu tecnost popiti dobra je za bubrege a spargla se servira ne tacnu sa slatkom pavlakom i sitno isecenom sunkaricom i gore ide dekoracija od ceri paradajza i krastavaca
 
Meni nije htela da nikne iz semena, kako ste sadili i kada se sadi? Jeo sam neku čorbu u Nemačkoj od nje i oduševio se ukusom pa bih je rado zasadio.
 
Видим да тема не функциониша баш нешто интензивно, а ја бих волео да прочитам о искуствима људи који су је гајили. Има ли некога ко је гајио на већим површинама, за продају, а не за индивидуалну потрошњу и за грицкање :) ? Да ли се продаје искључиво као семе или може да се нађе у садницама? Један колега и другар хоће ортачки да ми стави на располагање 60-70 ари одличне земље уз Дунав, па се нешто мислим... Хвала унапред!

Иначе, шпаргла може да се користи као вариво, прилог главном јелу (препуна је целулозе, која поспешује варење), може да се кува чорба од ње, може да се похује, да се маринира / кисели и користи као зимница. Лично је највише волим у последњиој верзији, а претходне не обожавам баш нешто. Али је јако корисна и здрава
 
за продају, а не за индивидуалну потрошњу и за грицкање :)

Šta ima bolje od grickanja :) Ja sada to smatram najboljom prolećnom grickalicom, samo sveža. Kuvanje je samo upropasti....
 
Kod 'eksotičnih' kultura potrebno je u početku potencijalnim kupcima prezentira kako se može to konzumirat.

Evo primera slo stranice koje obično prezentiraj jednog, a često i više uzgajivača.

http://www.sparglji.si/
http://www.zelenjava-pikapolonica.si/sparglji.html
http://www.sparglji.com/ sređuje se, a bude sigurno do sezone

Ima na tim stranicama svega, od upustava za uzgoj, recepata, kontakti za nabavu rasplodnog materijala...

Ako bi bilo problema s jezikom, mogu pomoć u prevodu ako bi kom bilo interesantno nešto konkretno, a i Google danas prevede bar u rangu bazično razumljivog.
 
Kod mene u dvorištu je berba špargle počela pre oko dve nedelje.

Evo i kako izgleda

dscn1980.jpg


Koristim je samo za svoje potrebe i nemam mnogo,imam posadjeno u dužini od dva metra. Doneo sam sadnice iz Nemačke 2010 godine i ovo je treća godina kako je posadjena i pravo vreme za vadjenje.
 
Посејао сам данас две сорте око 60 семенки јер читао да је много здрава. Па ћу да се информишем како се сади, који размаци и сл.. Ако неко зна нек напише. Јел се то сече са грана или доле што Ханза дао слику расте из земље па се сече?
 
Poslednja izmena:
Naravno da je iz zemlje.. beru se mladi izdanci dok god su debeli, kad počnu tanki prekida se. Imaš ti još dosta vremena da se informišeš, jer prve godine je bolje držati je u saksiji, druge u zemlju i treće eventualno ima nešto za branje. Imaš dobar opširan članak u časopisu Povrtar (mislim da se tako zove) koji može da se nadje po poljoapotekama. Za komercijalnu proizvodnju se odbacuju ženske biljke, i obično se razmnožavaju vegetativno samo dobre muške.
 
Pozdrav, gde mogu da kupim sadnicu spargle? Hteo bih da posadim nekoliko, čisto za probu
Hvala

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh