Špargla

Da seme niče za nekoliko nedelja, i kad nikne izgleda kao dlačica.
 
Плевим, заливам.. кренули и избојци... Морам сад само да сазнам на јесен дал да све биљке загрнем стајњаком како кажу. Има још времена.
 
Зна ли неко шта да радим. Треба ли скратити изданке или не, загрнути комплет или не.
 
Ne diraj nista, kada se skroz osusi onda iseci do zemlje i eventualno zagrni da ne bi rastao korov i da ne bi izmrzla ako je previse mala.
 
Da oživimo malo ovu temu, ima li neko da se bavi proizvodnjom špargle?
Može li neko da prenese više iskustva u vezi sa ovom biljkom?
 
Da oživimo malo ovu temu, ima li neko da se bavi proizvodnjom špargle?
Može li neko da prenese više iskustva u vezi sa ovom biljkom?
Marija, sudeći da vam niko nije odgovorio 4 god... Izgleda da na ovom forumu više nema.

Aj da probam i ja. Da li neko zna gde mogu kupiti korenje kod nas?

Danas sam je probao prvi put i svidela mi se veoma. Plus čujem da kažu kako je domaća mnogo bolja od ove što nalazimo u marketima. Treći motivator da je sam uzgajam je to što sam jednu vezicu u Lidlu plato 400 din. (Ja pročito nešto 120... da sam znao da je 400 ne bih je nio uzeo :)),. Inače ta jedna vezica kad se odstrane drvenasti delovi je dovoljna za 2 ili jednu jaču osobu!
 
Jel imam nekog šaparglara živog ovde. Pošto sam bezuspešno tražio korenje po interenetu , posrećilo mi se da saznam da je strina u staruj kući uzgajala biljku. Odem tamo i nadjem dobar metar zemljišta u korovu iz koga izbijaju lepe i zdrave špargle. Poberem to i koren izvadim.
I sad treba da ga posadim. Koliko vidim trebalo bi da utresem zemlju i da razdelim to na krunice koji ću da raširim. Jel zna neko više o ovom procesu?
 
Nazad
Vrh