Plasman i cena maline u 2018 godini

Sto ne odes na neki forum gde ce svi sa tobom razgovarati prijateljski, vidis da ti ovde ne ide covece.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Sto ne odes na neki forum gde ce svi sa tobom razgovarati prijateljski, vidis da ti ovde ne ide covece.
Pa..ima tu nečeg, zaista.
Možda ovo mesto zaista treba ostaviti da se po njemu valjaju nevaspitani i nepismeni idioti.
Mada, i provociranje skotova može da bude zabavno.
 
Ako nema ugovor onda je na crno.
Ma kad ti tako kažeš :)

E sad si se ofirao skroz
Vidi se koliki posao radiš, toliki da ne kapiraš da se i nečim drugim osim traktorom može transportovati :)

Vidim kopkaš po mijim komentarima, pa kad već bunariš izbunari negde i onaj gde pišem o kontroli fitosanitarne inespekcije, i dobijanju rezultata analize pre berbe, rezultata koji su, naravno u skladu sa normama.
Ali ne znaš ti o tome ništa, sve je to špansko selo za tebe.

Kad reče nakupac..
Naravno da nakupcima ne dajem, pisao sam ko su mi, uglavnom, kupci, ozbiljne firme, u kojima ta tvoja gospa Goca mogla, eventualno, da kuva kafe, piše i to u komentarima, traži.

Nego..i te vaše hladnjače, vaši glavni kupci, to brate treba izbegavati po svaku cenu.
Naravno ko može, ko ume da organizuje prevoz i nečim što nije traktor, recimo, ko ima dovoljno robe da mu se taj prevoz isplati, da ga neko ozbiljan uopšte sasluša, da se bilo čime izdvoji iz mora malih, nevažnih, motokultivatorproizvođača.

Hladnjaća je hladnjača, skoro pa samo trgovac, nema mnogo prostora za poslovne kombinatorike, pa kad se zezne i plati skupo, ili loše proceni pa proda jeftino, ukopan je, nema na čemu drugom da se vadi nego na svojim dobavljačima, mora da vas kolje, nema izbora.

Veći sistemi, sistemi sa proizvodnjom (ne primarnom poljoprivrednom) mnogo lakše peglaju te omaške i kad im se dese, pa je zato bolje sa njima poslovati.

Uz sve to i činjenica da i među tim hladnjačarima ima mnogo tašnamašnaiplavušagoca biznismena, onih što su do juče čupali korov po malinama pa odlučili da naprave hladnjaču, kupe džip i da se pokažu u selu, takve treba izbegavati.
Ako se može.
A ako ne, napraviš ugovor sa njima, i bog da te vidi :)
Al pričaš sa Gocom, malo li je :)





ZAKON O JAVNOM REDU I MIRU

("Sl. glasnik RS", br. 6/2016 i 24/2018.)



Uznemiravanje građana vračanjem, proricanjem ili sličnim obmanjivanjem
Član 15


"Ko se bavi vračanjem, proricanjem sudbine, tumačenjem snova ili sličnim obmanjivanjem na način kojim uznemirava građane ili narušava javni red i mir - kazniće se novčanom kaznom od 10.000 do 50.000 dinara ili radom u javnom interesu od 40 do 120 časova."
 
Pa..ima tu nečeg, zaista.
Možda ovo mesto zaista treba ostaviti da se po njemu valjaju nevaspitani i nepismeni idioti.
Mada, i provociranje skotova može da bude zabavno.

Vidis da su tebe ostavili izdkrotino da ti pjlunemo u pijanu facu i usrano lice, da te jebemo kao mladog majmuna kada nam je dosadno.

Sta kaze moderator, kakve su sankcije za jebace tvoje cerke?
 
Stani bre.
Pa zar tu o pp ne reče da ćemo sve to drugačije da rešavamo?
Ono, jeste da sam te otkačio i napušio u tim porukama, nisam baš raspoložen da se dopisujem da debilima, ali otkud sad promena plana.
Čak vidim i da si sa "dolazim" prešao na "dolazimO"
Kao više vas dolazi :)
Malo si se utronjao, a?

E moj mamlaze, tako ne rade oni koji stvarno imaju srce.
 
Ajde placi malo pickice, idi se zali kod uciteljice.
Otkacio si cerku kuravelu i pusacicu crnackih kurceva, a ona otkacila tebe zarozanog pijanog kompleksasa koji pusi i prska unuce, pa dodje da leci komplekse na poljoprivrednom forumu.
Jebace te na titovoj spomen zaduzbini u sred robaja.
 
Vidi, majmune, ja ovde prekidam konvezaciju sa tobom, naprosto jer si debil.
U Robajama sam uvek.
I dođi i dođite.
 
Prekinuli su svi sa tobom konverzaciju odavno, ostalo ti je ovo kao utociste da iznosis svoje debilno-kompleksaske stavove, a i odavde uskoro letis.
A sad cuti i pusi, kao sto najbolje znas.
Pa naravno da si u robajama, robu, gde bi bio drugde, jos malo pa u grob, ali opet u robaje.
Teska je tvoja sudbina.
 
Da li ce konacno administracija reagovati..

https://postimg.cc/image/y5ec2e5hn/

Svakoga uvazavam nikad nikome nisam pisao na ovaj nacin. Imam razumevanja, znam da je tesko, da ljudi grcaju , da se bore ali razumevanja za ovakav bezobrazluk nemam.

Mozda hoce covek da analizira sa vama bilanse hladnjaca?
Na kraju krajeva sami ste se ponudili..

U Robajama sam uvek.

U ovo niko nije ni sumnjao..
 
Ima priliku i administracija da pokaze da li ovde vaze bilo kakva pravila ili je najvaznije da se zarade $ da forum ima posetu jer poseta donosi klikove i preglede a samim tim se lakse prodaje pro​stor na forumu.
 
Isprovocirao si decka,
Dečka?
Nije to dečko, to je debil.
Ali stvarno to mislim.

Mislim, zaista tako mislim, da je u opasnoj bedi, neka puka sirotinja koja hleba nema da jede, a koja je od maline očekivala čudo, pa sad kad vidi da se iz bede ne može nikad izvuči, svi mu krivi.
I onaj ko sa cenom maline veze nema, ali koji ne priča kako njemu odgovara.
Beda je opasno okruženje, treba mnogo pameti da se u bedi očuva dostojanstvo.
Ovaj jadnik pameti nema .
Ali nije mi ga žao, nek crkne što se mene tiče, ne mogu da žalim debile.

slazes li se da je bolje grob nego rob?
Ni sa čim što se bilo kako može povezati sa komunistima ne mogu da se složim.

Tebi su, vidim, dragi, poštujem i razumem, komunisti su zaista dorbi za one koji ne mogu sami da se staraju o sebi, nego im treba država da se o njima brine, ali ja, brate, petokraku ne mogu da smislim.
 
Ovde samo treba ugasiti svetlo. Ovakav nivo primitivizma odavno nisam imao prilike da vidim. Jedan bolesnik da terorise ceo forum i uz to admini da se ne pojave je strasno. Ne opravdavam ni clanove koje na provokacije uzvracaju recnikom koji koriste i sve zajedno treba izbaciti. Ali vidim da su se ozbiljni ljudi odavno povukli iz ove sekcije ,a savetujem to i ostalima koji su iz nekog razloga ostali jer kada budalama uskratite paznju oni obicno produze dalje. Nemojte se prepirati sa ljudima kojima je glavni cilj da vas zajebavaju koliko god mogu. Iz te utakmice necete izaci kao pobednik. Posto vidim da se ovde gamadi nakotilo a najbolja moderacija na svetu fantasticno odradjuje posao budite pozdravljeni ja ovde vise ne svracam. Svako dobro
 
@jevto

Hajmo da mi kazemo kakvo drustvo i drzavu zelimo? Imali smo socijalizam, nije nam valjao, sada imamo kapitalizam ne valja nam ni to. Da li mi znamo kao narod sta zapravo zelimo? Razumem da neko ima drugacije stavove od mene ali primitivizam i slicne stvari ne mogu i necu da razumem. Ja sa svima komuniciram u prijateljskom i fer korektnom tonu isto ocekujem i od drugih. Tako sam vaspitan, ali kada neko nema ono osnovno vaspitanje onda je sve dzaba.

Svako bira drustvo ali drzava koju ja zelim je ona u kojoj mlad covek ima buducnost, mogucnost da radi i bude adekvatno placen, da se skoluje i radi u struci, da se budi i kaze, volim Srbiju i zivim u njoj. Malinarstvo je samo mali deo onoga sto tog mladog coveka tera iz Srbije, one koji ostaju, sve ostalo tera da ne razmisljaju o porodicnom zivotu, potomstvu. Zelim Srbiju, srecnih mladih ljudi, ciji ce roditelj, u nasem slucaju malinar, svojim radom to dete usmeriti na skolovanje, ostanak na imanju sta god. zato sto to ima smisla.Kao sto ti racunas desetogodisnju a ne trenutu cenu, tako i mlad covek planira buducnost dugorocno a vec dugo, vidi da je nema.

Ajde ovako, imas firmu i ne smanjujes obim prozvodnje, tvoj radnik isto radi, posteno i savesno, ti mu smanjis duplo platu i on naravno odlazi, nezadovoljan. U ovom slucaju si ti drzava a radnik je mladi malinar. Sta je uradio, pa otisao je na bolje..
 
Poslednja izmena:
Mislim, zaista tako mislim, da je u opasnoj bedi, neka puka sirotinja koja hleba nema da jede, a koja je od maline očekivala čudo, pa sad kad vidi da se iz bede ne može nikad izvuči, svi mu krivi.
\
Druze nije sramota biti sirotinja vec nesto drugo Poznavaoca ajde i mogu da razumem ne bavi se covek nikakvom proizvodnjom ba dodje malo da podhebava ovaj narod
nije ni to lepo al vidim ciljna grupa su mu ovi malo veci proizvodjaci 5+ h.Al tebe brajkane moj nesto nemogu bas ukapirao sam da imas visnju i po tebi je 25-30 din ok kad beraci uzmu 20?Ok ti si je dao na 60 i sad radis ono sto moras al smanji malo brate.
 
@jucaxxx

Nisam direktno ukljucen u proizvodnju, ali moji to rade tako da znam koliko sta kosta i znam kada se podvuce crta. Price kako proizvodnja kosta ovoliko ili onoliko kod mene ne prolaze. Ja na zalost nemam vremena da se posvetim proizvodnji radim druge stvari. Slike od 22 Maja da vidite kako to sve izgleda.
https://postimg.cc/gallery/2ysjll1b0/

Ja sve sto kazem to i dokazem i pokazem i nemam potrebu nikome da se dodvoravam, pisem onako kako jeste.

Na ovu cenu maline moji moraju da zavuku ruku u dzep i da doplate ali idemo dalje, kad se trziste malo rascisti bice bolje za sve a ja ne zurim, bolje da se radi ista nego da se ne radi nista. Ne moze nista preko noci.

- - - - - - - - - -

Vi mene posmatrate kao nekoga ko je odnarodjen, ko ne razume obican svet itd, naravno da razumem i obicne ljude i shvatam sta znaci kada su mislili da ce nesto biti a to izaostane. Ipak znam i trzisna kretanja i znam sta i kako moze nesto da se proda i po kojim cenama. Ne postoji oblast u malinarstvu da neko moze da mi kaze nesto sto nije. Cak i sto ne znam vrlo dobro znam ko je stracnjak u datoj oblasti tako da mogu uvek da pitam. Skoro sam bas morao da se konsultujem sa jednim strucnjakom oko nekih detalja vezanih za mikrobioloske karakteristike maline. Ja nemam problem da pitam sta ne znam, nisam od onih koji misle da sve znaju.
 
Nazad
Vrh