Plasman i cena maline u 2018 godini

Dobro Kojo, tek smo u februaru. Možda bude 140, možda 200, da sačekamo mi prvo šta će oni reći kao neku "početnu" cenu, a onda da sačekamo jun-jul pa ćemo da razgovaramo ovde... Ako imaš neku frustraciju na cenu, nemoj je ispoljavati ovde na nama... Svi mi imamo frustraciju zbog cena, veruj mi. A to što ja ili Pera-Mika-Žika ćute ovde je samo zato što od naših priča, kukanja i frustracija nema ništa sem svađe i rasprave.
 
Proximuse vidi se iz aviona da ce pocetna cena hladnjacara biti 100 dinara (podvlacim ovu cenu)(toliko ja ocekujem da oni krenu na njihovom sastanku iduce nedelje) sta ce se desavati do berbe, tu stoji mnogo faktrora, losi lastari od prosle godine zbog suse, moguci mraz (vegetacija moze da krene ranije ako nebude hladnog perioda i zimskih niskih temperatura u februaru), moze prolecni mraz da je "opali" , grad da je obije, bolesti, kisa ili susa da je "desetkuje" zato je za sada rano reci koja ce cena biti po meni moze i da skoci i preko 200, sve je u igri, za 150 dana cemo znati vec prvu pravu cenu...za sada je sve u "tmusi i predvidjanima uz rakiju i slaninu"
 
Proximuse vidi se iz aviona da ce pocetna cena hladnjacara biti 100 dinara (podvlacim ovu cenu)(toliko ja ocekujem da oni krenu na njihovom sastanku iduce nedelje) sta ce se desavati do berbe, tu stoji mnogo faktrora, losi lastari od prosle godine zbog suse, moguci mraz (vegetacija moze da krene ranije ako nebude hladnog perioda i zimskih niskih temperatura u februaru), moze prolecni mraz da je "opali" , grad da je obije, bolesti, kisa ili susa da je "desetkuje" zato je za sada rano reci koja ce cena biti po meni moze i da skoci i preko 200, sve je u igri, za 150 dana cemo znati vec prvu pravu cenu...za sada je sve u "tmusi i predvidjanima uz rakiju i slaninu"

Pa ako je sve to " opali" sto je kako vreme pokazuje vrlo moguce moze biti i 468din za kg, al necemo imati sta prodati :)
 
Pa ako je sve to " opali" sto je kako vreme pokazuje vrlo moguce moze biti i 468din za kg, al necemo imati sta prodati :)

Amper druže, pa šta njih briga da li ćemo mi imati ili nećemo... Oni će uvesti imali mi ili nemali :osmeh: Ja mislim da oni više priželjkuju da nemamo kako bi oni lakše pravdali uvoz ;)

Jedino se mi međusobno možemo sazaliti ako nas mraz/suša desetkuje i niko više... (na žalost)
 
Amper druže, pa šta njih briga da li ćemo mi imati ili nećemo... Oni će uvesti imali mi ili nemali :osmeh: Ja mislim da oni više priželjkuju da nemamo kako bi oni lakše pravdali uvoz ;)

Jedino se mi međusobno možemo sazaliti ako nas mraz/suša desetkuje i niko više... (na žalost)

Mene brine prinos, jer dzaba i od cene ako nema proizvoda...
 
Smešno i žalosno. Akontna cena 100din. Kao navodi se da mi proizvođači znamo minimalnu cenu te da se prema tome kao nečemu nadamo.

100din je za mene isto što i nula dinara.

Ako je cilj vraćanje na male posede od po 20ari onda ova cena nešta i znači. Uzgredni prihod ko sam obere i koliko hoće da obere.

100din cena za nas što plaćamo berače ne znači ništa.

To izgleda nije jasno gospodinu Ljubojeviću.
 
Ariljci ima li doplate kod Vas..? iskreno i po kojoj ceni se naj vise kod vas placao Vilamet.Al iskreno!
 
Ariljci ima li doplate kod Vas..? iskreno i po kojoj ceni se naj vise kod vas placao Vilamet.Al iskreno!

cena u hladnjači kod 90% hladnjača je 152din. Odstupa poneko sa još po 3din posebnog dogovora i Des Kur koi je imao nekoliko cena u rasponu od 152 do 160din u zavisnosti da li je konvencionalna proizvodnja ili posebno kontrolisana kao i to da li je u gajbama do 2kg i da li je predato pre podne ili popodne. Po meni je malo tih nekoliko dinara za posebno kontrolisanu koja je pretežno namenjena za američko tržište.

Meni je isplaćeno sve u avgustu po 155 (konvencionalna proizvodnja vilamet, predavano u njivi a cena kao u hladnjači)

Doplate nema i neće je biti
 
Vilamete cena od 160 (za vilamet)-180 dinara( za miker) u berbi 2018 bila dobar kompromis izmedju 100 dinara (pocetna cena hladnjacara) i cene od 230-250 dinara koju smo imali u preprosloj 2016 ....bilo bi tako dobro i hladnjacarima i proizvodjacima...(da se prevali ovaj tezak period ) a za kasnije videcemo...
 
Poslednja izmena:
160 da. Ali 100din sada akontna meni ne znači ništa. Uostalom zašto je sada uvoze i plaćaju 1,53eur ako im ne treba, ako su toliko platili ovde ako se izuzme troškovi zamrzavanja, i ako ne mogu sve da prodaju. Ili mogu, kako kaže Ljubojević, mogu i više da prodaju. Ništa ne razumem.


Hiperproizvodnja.

Sadite još, sve se može prodati.

Uvoze je u Srbiju i plaćaju od 1,53 do 1,56.

Zašto se onda ne ponudi nama otkupna u 2018 god 160din. plus videćemo.

Tražimo minimalnu akontnu cenu ali po meni ovih 100din akontne ne znači ništa.

Ko će da nam garantuje da će do berbe ići gore.

Nisu je trebali ni isticati.
 
Vilamete cena od 160 (za vilamet)-180 dinara( za miker) u berbi 2018 bila dobar kompromis izmedju 100 dinara (pocetna cena hladnjacara) i cene od 230-250 dinara koju smo imali u preprosloj 2016 ....bilo bi tako dobro i hladnjacarima i proizvodjacima...(da se prevali ovaj tezak period ) a za kasnije videcemo...

Ne znam zbog cega je ovo tezak period?Cena izvoza je korektna.Te cene znaju da budu i nize.
Hiperprodukcije nema to je jasno.Plafon srpske proizvodnje je oko 120 000 tona i to da bude bar dve godine za redom pa bi bilo hiperprodukcije,pod uslovom i da ostali ne podbace u proizvodnji.
Sreca je da se Vilamet i Miker ne mogu masinski proizvoditi.Poljska bez ikakvog napora pravi masinski preko 100 000 tona.Ovde se pola Srbije nateze i gleda u nebo ne bi li izguralo prosecno oko 80 000 tona.
 
Jefto, do prosle godine u ovo vreme vec sam imao najmanje 5 nakupaca i 3 hladnjacara da me zivkaju, obilaze, dolaze u dvoriste posecuju i hvale moj malinjak, prosle a pogotovu ove nigde nikog nema, zato je ovo tezak period jer kad te "vuku za rukav"lakse je nego kad im ides na njihovu "poilicu", uostalom znas ti to i sam.... a sto se izvoznih cena tice( to ti bolje znas jer se time i bavis) poceo sam da pratim i ja jer cu uskoro imati moju hladnjacu....
 
Da se malo pohvalim !Juce u 15,08 danas l
legla doplata od 15 din/kg Lukoa Sabac.....jos ocekujem 15 din za prevoz..? al izgleda da ce da izvrdaju..? Da se znalo za ovo ne bi mi letos ostalo 10-15 t na zemlji ...bojkotovano,,,neobrano..?

Evo kompo mi izracunaaa....! Da sam obrao i onih oko15 t bojkotovanih s pocetka i da sam predavao Jygo trejdu ili Lipkom-u ABD-u Ledena l....ili nekim nakupcima ... po nudjenoj ceni od 130-150 din ..matematika kaze da bih isto para imao kao i ovako ...kad mi je ponudjena neka visa cena i poceo berbu po visoj ceni..? ko veruje ..veruje ... ja mom kompu Excelu VERUJEM!
 
Zasto ljudi iza kojih ne stoji AV smatraju da ce dobiti nesto od svoje hladnjace ?

Da li ste svesni kakvo je vreme i u sta se upustate ?

Pricao sam u prethodnim postovima,imati svoju `legalnu` hladnjacu je isto sto i imati svemirski brod ispred kuce da komsija vidi da imate iako ne znate da ga vozite ili gajiti 20000 svinja u Istanbulu.
 
Dobro bre ljudi, taman ode jedan koji unosi pometnju pa uleti drugi...

Sve je to lepo, demokratija i svi imaju pravo glasa i svoj stav i mišljenje, ali Kojo zemljače ja ne znam šta treba da uradimo a da ti ne troluješ temu ovakvim komentarima...

Da, znam, ne moram da čitam, al' ne vredi kad mi bode oči i dodje mi da izmomentalno :udri:
 
Zasto ljudi iza kojih ne stoji AV smatraju da ce dobiti nesto od svoje hladnjace ?

Da li ste svesni kakvo je vreme i u sta se upustate ?

Pricao sam u prethodnim postovima,imati svoju `legalnu` hladnjacu je isto sto i imati svemirski brod ispred kuce da komsija vidi da imate iako ne znate da ga vozite ili gajiti 20000 svinja u Istanbulu.

Sta sam ti rekao za cenu maline? Koliko se secam mlatio si 70/80. Mislim da si suvisan sa bilo kojim komentarima.

- - - - - - - - - -

Sta ti znas ko ce da uspe sa hladnjacama kad nemas pojma ni cime da prsces. Neko uspe ako ima zaledjinu,srece. Tebi je dzabe tih ? h kupina kad ih nemas. Koliko si mlatnuo pre da imas kupina?

- - - - - - - - - -

Sta ti znas ko ce da uspe sa hladnjacama kad nemas pojma ni cime da prsces. Neko uspe ako ima zaledjinu,srece. Tebi je dzabe tih ? h kupina kad ih nemas. Koliko si mlatnuo pre da imas kupina?
 
Nazad
Vrh