Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS uljana repica
Strana 2 od 103 PrvaPrva 12341252102 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 40 od 2045

Tema: Plasman i cena maline u 2018 godini

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    36
    Zahvalio se
    31
    Zahvaljeno 10 puta na 7 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    " Ako budemo napadali sa većom količinom robe isto tržište, padaće nam cena, ako budemo rasli sa proizvodnjom isto će nam se desiti - rekao je..........Nedimovic "

sve je to naš ministar lepo rekao, ono što i mi svi znamo. Problem je raspodela te prodajne cene na cenu proizvodnje i na cenu prerade/plasiranja. Tu države nema a mislim da bi trebala da bude sa unapred određenom minimalnom cenom maline u odnosu na izvoz. Tako čovek zna u šta ulazi na početku. Sve preko te cene bi bio izbor kojem otkupljivaču ćemo dati malinu.

Da ne govorim o kontroli procesa proizvodnje i otkupa gde se ne zna ko gde bije, sve može i sve je prvoklasna zdrava malina bogom dana. Ne mogu vam opisati kakvog sam se smeca od maline nagledao prosle godine koji su placali isto kao i moju. Donese covek gajbu maline kao da je samlevena...

Cuo sam negde da ce morati hladnjace da imaju ugovorenu proizvodnju za narednu godinu, to bi bila dobra vest.

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,350
    Zahvalio se
    99
    Zahvaljeno 368 puta na 245 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @vilamet2012

Tu sam ja nemojte da brinete za mene, samo sam imao malo vise obaveza zadnjih dana pa nisam stigao da pisem. Sto se tice Cilea, to su jos uvek spekulacije, oni nude po odredjenoj ceni ali da li ce neko to kupiti to je jedna sasvim druga prica. Ja nema sta vas da ubedjujem ja samo pratim trziste. Pa koliko slobodne robe ima dole kod vas, da li ste svesni toga, verovatno niste? Roba se nudi a nove traznje nema jer su svi puni. Pisao sam vec, jedna hladnjaca oko 200tona radi za jednog velikog igraca koji jos uvek nije uspeo ni da mu isplati sve ni da mu povuce svu robu, covek ne zna gde se nalazi... Ja razumem vasa ocekivanja , ali realnost na trzistu vas demantuje.

- - - - - - - - - -

Ovde neki pisu kako se Rolend prodaje po 2 eura a ja pitam gde, jel za 1kg ili za 1,5kg za dva eura??? Nemojte plasirati dezinformacije ovde na forumu.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    360
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 146 puta na 100 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako nas ona dvojica od jutros na Happiju kod Davidovica vode daleko cemo da doguramo...stvarno je potrebno napraviti pravo udruzenje na nivou Srbije , Kooperative na italijanski nacin, napraviti zajednicke hladnjace proizvodjaca i prodavati (uz dobre menadjere prodaje) zajednicki trud i rad, kad mogu u svetu mozemo i mi...

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    565
    Zahvalio se
    349
    Zahvaljeno 276 puta na 118 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Drugarov cale bio na nekoj "proslavi" iliti okupljanju proizvodjaca pod okriljem nakupaca, suska se cena od 100. dinara. Sad, ne bih ja verovao u to da i prosle godine nije na slicnom skupu u slicno vreme propagirana cena od 140 dinara po kilogramu, i voila, tako i bi mozda koji dinar vise. Ko vam je kriv kad napadate robom to muceno trziste :D

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,386
    Zahvalio se
    1,890
    Zahvaljeno 1,425 puta na 506 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: strucker Pogledaj Poruke
    Drugarov cale bio na nekoj "proslavi" iliti okupljanju proizvodjaca pod okriljem nakupaca, suska se cena od 100. dinara. Sad, ne bih ja verovao u to da i prosle godine nije na slicnom skupu u slicno vreme propagirana cena od 140 dinara po kilogramu, i voila, tako i bi mozda koji dinar vise. Ko vam je kriv kad napadate robom to muceno trziste :D
    Da li je Nesic ...? sa Pancevcima..?......A sto se tice cene ...vec sam vise puta pisao ...da je prosle god dogovorena u martu mesecu a definitive 29 aprila cini mi se ..... 120-do 180 za proslu god a za ovu 20% manje....Samo se pokazuje da mi je info ..bio iz sigurnih izvora? nazalost.

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pole na ovoj poruci:

amper91 (29-01-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tacno. Vratio sam se sa skupa,malina vilamet do 100din, polka,polana 30 nize. Kupina za divno cudo 45 pocetna. Jabuka ce biti 25 centi, dok ce sljiva narednih 5godina biti oknd 50 dinara.

Informacije tacne

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    3,049
    Zahvalio se
    413
    Zahvaljeno 856 puta na 424 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ko uopšte može da garantuje te cene i njihovu održivost do i posle berbe.?
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,805
    Zahvalio se
    621
    Zahvaljeno 494 puta na 340 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Đađo, znaš kako nas pitaju "koja je naša cena isplativosti"? E, pa tako su se verovatno i hladnjačari dogovorili danas "ne idemo ispod, a ni preko 100 dinara" i to je TO...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bas tako. Ti hladnjacari koji su zacrtali cenu DO 100din nisu nasi,vec krimidrzavnabanda hladnjacara

u jednom momentu su reki Da ako izadjemo na proteste cena sa 100 din mozda moze skociti na 110

svi su cutali ko pokoseni ali se oseti gnev u nama proizvodjacima i u postenim hladnjacarima,osecam da bi mogla da se desi neka explozija u vidu protesta ali ne i bojkota berbe

okupimo se i dokazimo da cena moze ici iznad 150din
    Napominjem da su pored kupine i maline ugrozene i sve sorte jabuke

u nama lezi resenje problema,ako se ne trgnemo s mesta,opljackace nas secikese,a malina ce biti 50din dogodine

Izadjimo mirno na ulice i pokazimo da ne damo lopovima nas proizvod

NE DIKTIRA CENU TRZISTE U SRBIJI VEC LOPOVI,ZAPAMTITE TO!

11. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Kooooojic na ovoj poruci:

ACA RAIC (30-01-18)

Član slavisa0101 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    798
    Zahvalio se
    16
    Zahvaljeno 285 puta na 180 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Kooooojic Pogledaj Poruke
    Tacno. Vratio sam se sa skupa,malina vilamet do 100din, polka,polana 30 nize. Kupina za divno cudo 45 pocetna. Jabuka ce biti 25 centi, dok ce sljiva narednih 5godina biti oknd 50 dinara.

Informacije tacne
    Sad si zadovoljan?vidis da je kupina po tvom 45 a ne 15. Malina blize 100 nego 70. Sad mirno spavaj.jos ako imas sljive onda si na konju. Cena sljive 30do 40din. Cisto da te ne navlace da mlatis cene. Malina 130, kupina 50, sljiva 30, visnja 80. Upisi te cene

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku slavisa0101 na ovoj poruci:

Frambuesa (30-01-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nema razlike da li je kupina 15 ili 45. Ispod 90 je imbecilizam.
    Ljudi koji imaju 10 plus hektara u punom rodu sa optimalnim prinosom ce u narednih 10 godina biti u plusu i sa 20 i sa 45 centi pod uslovod da imaju sve agrotehnicke mere i odgovarajuce zemljiste. Imam kolega koji imaju 20plus hektara jabuke pored potoka,recica,i sve im mraz i bolesti unakaze. Bolje je imati 4ha jabuke po p.s nego 30ha zapustenih. Sto se tice visnje,vrlo je moguce da bude 80plus din. Malina 100 nece preci,polka polana 70. Jagoda 80. Sljiva 30plus centi. Tako stoje stvari.

Član slavisa0101 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    798
    Zahvalio se
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Postao si optimista.napredovao si uz nas. 90din za kupinu je zelja a ne realnost. Svako ko ima 5/10/20 hektara voca je dobro zgrnuo neke pare a da nema veze o poljoprivredi. Znas li ti sta je 5ha malina??? Ko je to imao pre 5god? Kad shvatis da od svega imas po maximum 50ari onda opstajes. Moze sljive,visnje i jabuke po 1ha a sve preko toga je sadnja na rizik ili aj da posadim kad daju

- - - - - - - - - -

Pa koliko slobodne robe ima dole kod vas, da li ste svesni toga, verovatno niste? Roba se nudi a nove traznje nema jer su svi puni. Pisao sam vec, jedna hladnjaca oko 200tona radi za jednog velikog igraca koji jos uvek nije uspeo ni da mu isplati sve ni da mu povuce svu robu, covek ne zna gde se nalazi...
    //////////
    200t? Sta je to? 250 000e? To ti neka kolicina? Sto ne kazes koliko je taj kupio i prodao robe 2017god. Jer mu to sva roba koju kupio? Mali imaju po 20/30t svoje robe pa ne kukaju a taj drami i zove tebe. Prodace je ove god i malo ce da izgubi

16. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili slavisa0101 na ovoj poruci:

ACA RAIC (30-01-18), Frambuesa (30-01-18), Proximus (30-01-18), Srb1n (30-01-18)

Član vilamet2012 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    715
    Zahvalio se
    93
    Zahvaljeno 1,101 puta na 394 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: marko17 Pogledaj Poruke
    Ako nas ona dvojica od jutros na Happiju kod Davidovica vode daleko cemo da doguramo...stvarno je potrebno napraviti pravo udruzenje na nivou Srbije , Kooperative na italijanski nacin, napraviti zajednicke hladnjace proizvodjaca i prodavati (uz dobre menadjere prodaje) zajednicki trud i rad, kad mogu u svetu mozemo i mi...

Marko; izgleda da nisi pažljivo slušao ovu dvoicu. Oni predlažu da se svi proizvođači maline udruže u jedno udruženje. Da se angažuju pametni ljudi, menadžeri koi će voditi to udruženje i da se sadašnji ljudi sklone sa funkcija zajedno sa njima dvoicom. Da to udruženje nema nikakve veze sa politikom.

- - - - - - - - - -

Položaj malinara zajedno sa svim ostalim granama poljoprivrede je od skora otežan. Od skora je usvojeno da moramo registrovati domaćinstvo, da moramo plaćati najskuplju naftu od zemalja u okruženju iako su okolne zemlje pojeftinile gorivo zbog pada cene nafte na svetskom tržištu. Mi smo zadržali visoke cene odnosno povećane su nam akcize. Od skora nam je usvojeno da moramo registrovati i nadničare i plaćati za njih doprinose. Od skora smo obavezni i traktore da registrujemo. Od skora smo obavezni da prilikom kupovine zemlje imamo posla sa notarima koima moramo platiti harač, ukoliko se ne može utvrditi vrednost parcele a to je u većini slučajeva tako, u iznosu od 18 000din. Pre nekoliko godina sam kupovao zemlju uz obaveze od oko 2500din sve ukupno, ugovor, prevod, overa, porez na promet. Od skora su nam smanjili subvencije po hektaru sa 12 000 din na 4000din. Današnje subvencije za mehanizaciju i traktore opet može koristiti samo onaj ko redovno izmiruje obaveze i ko ima nešto svog novca. Dakle onaj ko ima pare. Za one što nemaju ušteđevine ove subvencije ne znače ništa. Od skora smo obavezni i naše štale i objekte za lagerovanje poljoprivrednih proizvoda kao i obore, legalizovati. Dakle geodetsko snimanje, ucrtavanje, uknjižba, projekti.......Od skora mali poljoprivrednici, oni koi nemaju zemljište veće od 50ari ne mogu predati svoje proizvode a da im se pri tom ne otme po nalogu poreske uprave 5,6% svog novca zarađenog na toj parceli. Od skora je položaj nas poljoprivrednika i proizvođača malina u mnogome otežan a da cena našeg proizvoda ide dole sa najavom još većeg pada cena. Ko tu dobija? Zašto se mladi sele? Zašto se ja sad kajem što nisam otišao? Na koi nam to način država pomaže. Troškovi neuporedivo rastu zahvaljujućoi našoj državi koja uopšte ne misli na nas.

Konačno pitanje; zašto Srbija odumire?

Nadam se da znate odgovor.

18. Sledeći 8 korisnici su se zahvalili vilamet2012 na ovoj poruci:

amper91 (31-01-18), BobanLe (04-02-18), demo86 (31-01-18), Goran 970 (06-02-18), jokisic (31-01-18), Kooooojic (31-01-18), Miloica (02-02-18), zvonimir 60 (01-02-18)

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    3,049
    Zahvalio se
    413
    Zahvaljeno 856 puta na 424 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ovo bi moglo biti u temi "prskanje maline", ali koga to još zanima. Najmaštovitije i najbajkovitije priče su baš ovde, na ovoj.

Neko nas je savetovao i pisao o smanjenju troškova rada, kako bi neki dinar prekostao od prodate maline.
    Ovo troškove verovatno smanjiti neće, ali grbinu na leđima bi eventualno moglo ... ...
    Evo ideje za kolege malinare pogotovo nas u brdskim predelima, uz malo podešavanje po vertikali ... ...

https://youtu.be/HPFTYMuJxQo
    Poslednji uredio đađo74; 31-01-18 u 21:15.
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

20. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili đađo74 na ovoj poruci:

amper91 (01-02-18), Kooooojic (31-01-18), Proximus (31-01-18), Zoran55 (01-02-18), zvonimir 60 (01-02-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    396
    Zahvalio se
    327
    Zahvaljeno 161 puta na 94 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: đađo74 Pogledaj Poruke
    Ovo bi moglo biti u temi "prskanje maline", ali koga to još zanima. Najmaštovitije i najbajkovitije priče su baš ovde, na ovoj.

Neko nas je savetovao i pisao o smanjenju troškova rada, kako bi neki dinar prekostao od prodate maline.
    Ovo troškove verovatno smanjiti neće, ali grbinu na leđima bi eventualno moglo ... ...
    Evo ideje za kolege malinare pogotovo nas u brdskim predelima, uz malo podešavanje po vertikali ... ...

https://youtu.be/HPFTYMuJxQo
    Pogon na sva cetiri tocka, bolje od Tome Vinkovic :-)
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Banned
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,350
    Zahvalio se
    99
    Zahvaljeno 368 puta na 245 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @slavisa0101

Nije taj usamljen slucaj ima jos takvih i to podosta.

@vilamet2012

Pa zar nije to ono sto ja pisem od samog pocetka? Trebaju novi ljudi ali ljudi koji poznaju posao, koji imaju kontakte i koji ce za takav rad biti adekvatno nagradjeni a to sve moze u modelu koji sam ja predvideo...

Član slavisa0101 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Poruka
    798
    Zahvalio se
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Znam i ja koliko ima takvih ali znam da to nije sva roba vec mali deo. Takodje 250 000e je sitno za ozbiljne koji imaju taj kapacitet lagera.ne verujem da im opada kosa zbog tog gubitka jer su prodali 2 000t a ostalo 200. Hocu i ja nagradu za obavljeni posao! I ja sam proizvodjac,menadzer...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cemu tisina? Pomirili smo se sa cenama ili ? Vreme prolazi,mi cutimo dok nam pcelice radilice spremaju nulte cene maline i kupine.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    1,805
    Zahvalio se
    621
    Zahvaljeno 494 puta na 340 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kojo, da si pratio malinarsku scenu zadnjih dana mogao si cuti da ce se prve zvanicne cene objaviti sledece nedelje. Do tada mozemo da spekulisemo samo da li ce biti 0 ili milion :)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    91
    Zahvalio se
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zar zaista verujete da kada nam obecaju cenu 14.2.da ce ona zvanicno biti i u junu,julu itd? Nemojmo biti naivni,izobecavace nam cene da budemo mirni do berbe,i tad ce je spustiti za 60posto, mi cemo je brati,kukati par dana,i vuk pojeo magarca
    Mi opeljeseni,oni napunili dzepove i to je to

Strana 2 od 103 PrvaPrva 12341252102 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.