Plasman i cena maline u 2018 godini

Al su poceli ponovo da nas klepaju cenom i klasama skoro sva u drugu klasu
 
u mačvi se plaća danas većinom 80..a ima ih sto i 100 plaćaju...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
U Brusu je cena 80 din i 60, katastrofa. Pa bolje da je poklonimo nego da je beremo po ovoj ceni. Posto drzava nece da pritekne u pomoc, a veliki broj ljudi zivi od maline i posto ne mozemo da zivimo od naseg postenog rada, smatram da onda svi treba da se prijavimo da primamo socijalnu pomoc pa makar od toga da zivimo.
 
Kolko god da sve nervira, mora se priznati da je onaj blesavi poznavalac prilika bio u pravu za cenu ove godine, nazalost
 
Ima li netko ko je ovlašten da podpiše kapitulaciju? Nema sumnje da smo izgubili rat. kako
 
Poslednja izmena od urednika:
Izdrzace se ovo jos 20 dana berbe,pa onda menjamo kulturu.....
Pisace nekad istorija da je narod na ovom prostorima 30-tak godina prezivljavao uzgajajuci malinu.....

Dok nije dosla mafija da je zatre na ovim prostorima.
Kad bolje razmislim koje su sve smicalice radjene.
Pre samo 2 godine digla se halabuka kako ce nam izvoz maline propadne zbog Noro virusa.....
I sta bi odjednom narod i dalje po ovdasnjim plantazama bere bez rukavica,al virus vec dve godine niko nepominje.
 
Noro virus se propagira svaki put kada proizvodjaci zahtevaju normalnu otkupnu cenu.
I ono standardno, puni kapaciteti,prenete kolicine od prethodne godine, bla bla

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Kolko god da sve nervira, mora se priznati da je onaj blesavi poznavalac prilika bio u pravu za cenu ove godine, nazalost

Pogodio je on i za proslu ( 2017 god )

Evo bas jedan moj osvrt na tu temu . . .



Nego pade mi na pamet , jedan ovde od uvazenih clanova je vise puta pominjao kako ove god ( sad za ovu berbu malina ) gradi hladnjacu ,

dobija neka povratna sredstva od drzave i zahvaljujuci Holandskoj vezi ( cini mi se ) svojim kooperantima obecava vecu otkupnu cenu .

Pominjao je i javno otvaranje objekta pa da priupitam dokle je stigao ?
 
Nazad
Vrh