Plasman i cena maline u 2018 godini

@PP

Jos jedna Pirova pobeda lopova...Ima da se iznenadite,kada vidite koliko je robe uslo u hladnjace...A tek dogodine,narod je ubijen u pojam,sve ste unistili,ne samo malinu (kupina 30,visnja 35....)

Ucinili ste sebi medvedju uslugu,narod,pogotovo mladi,dolaze sebi,shvataju da su vase price sarena laza.

- - - - - - - - - -

Radila su se neka istrazivanja,mladi zaposleni kod "stranih investitora",a i mnogih domacih "privrednika",kao i mladi poljoprivrednici su u 90% veoma nezadovoljni.
Prepostavljam da ce se zbog ovoga odloziti odluka o uvodjenju obaveznog vojnog roka.U svakom slucaju savetujem sve mlade da se prijave u vojsku,makar na nekoliko meseci,da prodju vojnu obuku.Na nove generacije mladih ljudi ce uskoro pasti velika odgovornost,morate biti sposobni za odbranu svojih porodica i svoje zemlje!
 
@jevto
Pa zar mislite da ja prvi ne bih voleo da je cena veca? Kazem vam moji to rade , mislite da volim da ih gledam sto se muce? Ali tako je, trziste je neumoljivo. Postavio sam slike malinjaka pogledajte. Uvek i uvek nudim resenja i na vreme sam upozoravao sta ce se desiti ali nazalost niko me nije shvatio za ozbiljno. Sada kada je ''vrag odneo salu'' ne znam sta nam drugo preostaje nego da cekamo neka bolja vremena.

Nezadovoljstvo naroda je evidentno ali sta sa time ima cena maline i malina? Nemojmo da za sve probleme u drzavi okrivljujemo malinu. Nije malina kriva sto smo privredu unistili.
 
naravno da razumem i obicne ljude

I pored ovoga što razumeš nas obične ljude, ti imaš i neobičnu potrebu da pišeš svoje stavove sve do te mere da se svi ljudi na planeti slože sa time i kažu da si ti u pravu. Sve dok postoji i jedan čovek koji misli drugačije od tebe ti ćeš svojim pisanjem i iznošenjem "istine", "činjenica" i sličnog da smaraš sve na forumu.

Princip je da je pametnom jedan put reći ili napisati, ti svojim jednostvnim ponavljanjem smaraš. kad veđ to sve znaš, probaj to prvo objasniti svojoj porodici, možda će imati više razumevanja za tvoje podatke i predloge od članova ovog foruma.

@ jevto

Da li ti to predlažeš mlađim generacijama da izvrše državni ili vojni udar ? Da li si ti video kako izgleda naslov ove teme, ako neki melju u nedogled sa svojim nekim razmišljanjima (mada se ovim nebave direktno) pa nemoraju baš svi da se povedu njihovim primerima.

Ajde da se malo više vratimo na temu o cenama malina, a manje šta bi bilo kad bi bilo i kako nas svi mrze.
 
@novii

Ne drzavni ili vojni udar,to nije resenje.Prosto nalozi prema vojnim fabrikama kod nas i u BiH rapidno rastu.Narucioci su uglavnom SAD i uglavnom se radi o enormnim kolicinama municije po NATO standardu.Cini mi se da se nesto sprema,pa se to najvise tice mladih koji ovde ostaju da zive.
 
@jevto

Govor mrznje koji vi ocito podrzavate jer nisam procitao da ste isti osudili najbolje govori o vama samima. Cena 100dinara negde manje negde vise govori da je trziste puklo, balon koji se naduvavao jer pukao. Ja delom i proizvodjac sam nezadovoljan time ali svoje nezadovoljstvo iskazujem tako sto radim jos vise i jos bolje jer ovaj posao poznajem od a do s. A vecina na samo jednu losu godinu odmah pada u depresiju itd. Bilo je i ranije losih godina pa smo preziveli i ovo ce se zvati juce. Ja verujem i znam da ce biti bolje. Razmisljajte dugorocno. Na ove cene moji jedva da mogu troskove da izvade. Ipak naplatice svoj rad i odrzace zasad u kondiciji do nekih boljih vremena.
 
Poslednja izmena od urednika:
Znači ja napišem sledeće

Ajde da se malo više vratimo na temu o cenama malina, a manje šta bi bilo kad bi bilo i kako nas svi mrze.

I sledi ovakav odgovor, bez da se napiše nešto o plasmanu ili ceni maline.

@jevto

Govor mrznje koji vi ocito podrzavate jer nisam procitao da ste isti osudili najbolje govori o vama samima. Cena 100dinara negde manje negde vise govori da je trziste puklo, balon koji se naduvavao jer pukao. Ja delom i proizvodjac sam nezadovoljan time ali svoje nezadovoljstvo iskazujem tako sto radim jos vise i jos bolje jer ovaj posao poznajem od a do s. A vecina na samo jednu losu godinu odmah pada u depresiju itd. Bilo je i ranije losih godina pa smo preziveli i ovo ce se zvati juce. Ja verujem i znam da ce biti bolje. Razmisljajte dugorocno. Na ove cene moji jedva da mogu troskove da izvade. Ipak naplatice svoj rad i odrzace zasad u kondiciji do nekih boljih vremena.

Ako ne možeš da napišeš kolika je cena kod tebe u kraju i gde plasirate maline, nemoj ni da pišeš u ovoj temi. Ni ti ni ostali koji mudruju i filozofiraju.

@ jevto

Moja greška, nisam baš najbolje shvatio iz sastava rečenice. Inače nikako ne preporučujem rad u namenskoj, ako neko traži posao ili učiti programiranje ili voziti viljuškar u Norveškoj. Da ne objašnjavam dalje i da širim offtopic, mislim da je jsano šta sam napisao.
 
@jevto

....................... Cena 100dinara negde manje negde vise govori da je trziste puklo................................... Na ove cene moji jedva da mogu troskove da izvade. Ipak naplatice svoj rad i odrzace zasad u kondiciji do nekih boljih vremena.

Ae i ja da se ukljucim u ovaj rijaliti . . .

Nije mi jasno , ako nisu mogli samo troskove da povade kako su uspeli da naplate svoj rad ?

Znaci naplatili su sve dnevnice tj. svo ono vreme sto su u toku god po raznim osnovama proveli u malinjaku ?

Znam , sad ce admin i meni packu , ali morao sam . . .
 
Kako je očigledno da se ovo ne može baš tako lako prekinuti, otvorio sam temu Chat u malinarstvu, pa da se tamo može nastaviti pisanje nevezano mnogo sa naslovima tema.

Sav offtopic i sve što se proceni kao tako će biti tamo premeštano, naravno ako neko baš pretera sa offtopicom u ostalim tema neće se dobro provesti.
 
Ako ikog zanima, cena Brus/Aleksandrovac 60, sutra najava za 50. Mada gajbica nema, i sve manje ih daju. Ceo dan cekas gajbice,tako da se ne isplati.
Moja procena je da ce se otkup maline prekinuti za 2-3 dana. Kolega MARKONATOR, pogresna nam je bila procena da ce krajevi sa visih nadmorskih visina imati bolju cenu. Nisu obrali ni 20%, a prekinuce otkup sigurno za dva dana, ubedjen sam u to. Ili nece prekinuti otkup, nego ne daju gajbe pod izgovorom da je previse robe i da nemaju.
 
A kako ne protumaci da sam ja skontao da ti je roba duplo bolja od ostale i sad radis da bude 3x bolja ?
Onda ne bi imao o cemu da napise esej..
U Mondiju cena i dalje 100 din, gajbica ima i kontrolise se ali nije tako rigorozno kao u pocetku mada evo kod nas ponovo pocinje kisica..
 
Vojvodina 80 din. ove god niko nije zvao berace ali bas niko, dosta malinjaka je jos zimus uzorano, dosta je ostavljeno i nesto malo, uglavnom po dvoristima, beru porodicno. Znaci odavde nece izaci ni 40 % u odnosu na proslu god. Tih koji imaju berace je jako malo i oni su procentualno zanemarljivi.
 
Vidim u Nektar stize kupina Torn Fri ili kako se vec tacno zove, a placaju je po 15 dinara, neznam koja je klasa u pitanju i da li uopste klasiraju, ali cena je sigurno ta. Ono sto je zanimljivo je da se nektar ove godine povukao iz otkupa maline i ovde kod nas uzrokovao time podosta problema, ali je zato za od sutra najavljen dolazak maline iz Makedonije i to u cisternama
 
Rucno brana I kl. 80 din a masinski brana 45 din. Ako je malo zrelija ne primaju uopste. Znaci katastrofa.. Bere se uglavnom porodicno, male kolicine.
 
Sve ispod 4 kg po dužnom metru se ne isplati raditi. Smanjenje površine za oko 300 metara dužnih.

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh