Plasman i cena maline u 2018 godini

Ponudio je on 120din ali samo onima koji su sa njim potpisali ugovor i od njega uzimaju djubrivo i preparate (do 25.000din za 10 ari) ali SAMO dok to ne otplate a kasnije ce "trziste odrediti cenu".
 
Ponudio je on 120din ali samo onima koji su sa njim potpisali ugovor i od njega uzimaju djubrivo i preparate (do 25.000din za 10 ari) ali SAMO dok to ne otplate a kasnije ce "trziste odrediti cenu".


Razumeo sam da sada nude 120 za ceo rod,ne samo za "robni avans".Ali moram to proveriti ovih dana pa cu javiti.
 
Zabranjuje se se orosavanje malina,wtf?Kisele kise ne smetaju,ali zato voda iz "prezagadjenih" potocica Zlatiborskog okruga moze biti kancerogena jel!?
 
Ove godine ide obnova poljop.gazdinstava, zna li neko sta je potrebno od papira?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Obnova poljo.gazdinstva se radi automatski i nije potreban nikakav papir-zahtev osim u slucaju kada ima nekih promena tipa povrsine, parcele, kulture..
Znaci ako ti treba samo potvrda o aktivnom statusu zbog potpisivanja ugovora sa hladnjacom potreban ti je samo broj pod kojim ti je registrovano poljo.domacinstvo ili ponesi resenje o upisu u registar poljo.domacinstava gde imas taj broj i potvrda se izdaje u roku od 2-3 min.
Jeste proslo mesec dana od tvog pitanja ali mozda nekome koristi informacija. :osmeh:
 
Pa da, i ja sam razumeo da se daje 120 din/kg samo dok se ne otplati roba, nakon toga cena moze biti veca ali i manja, zavisno od dnevne cene...

A ko odredjuje kolika je dnevna cena ?

Proizvodjac koji potpise ovaj ugovor DUZAN je da preda CELU kolicinu maline .

Sta ako neko drugi u tom trenutku ponudi vise od ove kompanije ?

Na 11:11 https://www.facebook.com/malinari.kraljevo/videos/320030685316977/

Zasto bi Rade povecavao otkupnu cenu ako je ovim ugovorima vezao ruke proizvodjacima za sve proizvedene kolicine :sta:
 
Poslednja izmena:
Veliki je raspon u prinosu u Srbiji. Može biti i 5 tona po hektaru što je i zvanično potvrđeno da je prosečan prinos u Srbiji, a može da bude i 30 tona po hektaru. Ako sklopim ugovor sa tri hladnjače svakoj ću, u početku, davati po malo, dok se ne utvrdi ko bolje plaća i ko je korektniji u klasiranju. Ako cena bude 120 dinara beremo porodično, pa koliko naberemo, a to može da bude i pola roda. Tvrdnja da se isplati raditi malinu na 81 dinar je besmislena, zato što samo branje košta 60 dinara, a gde su svi ostali radovi: vezivanje, đubrenje, zaštita, freziranje, košenje, zaperci.

Proizvođač je dužan da preda svu količinu, koju uspe da nabere - PORODIČNO.
 
A ko odredjuje kolika je dnevna cena ?

Proizvodjac koji potpise ovaj ugovor DUZAN je da preda CELU kolicinu maline .

Sta ako neko drugi u tom trenutku ponudi vise od ove kompanije ?

Na 11:11 https://www.facebook.com/malinari.kraljevo/videos/320030685316977/

Zasto bi Rade povecavao otkupnu cenu ako je ovim ugovorima vezao ruke proizvodjacima za sve proizvedene kolicine :sta:

Nije duzan da preda nista sem kolicine da isplati tzv, robni avans,

Prema jos uvek neproverenim informacijama koje sam dobio,ipak nude sada 120 dinara avansnu cenu za citav rod.Interesovanje za sklapanje ugovora je jako slabo.Ako dodjem do primerka ovog novog ugovora koji definise akontnu cenu od 120 za citav rod,okacicu ga,
 
Nije duzan da preda nista sem kolicine da isplati tzv, robni avans,

Prema jos uvek neproverenim informacijama koje sam dobio,ipak nude sada 120 dinara avansnu cenu za citav rod.Interesovanje za sklapanje ugovora je jako slabo.Ako dodjem do primerka ovog novog ugovora koji definise akontnu cenu od 120 za citav rod,okacicu ga,
Ja imam potpisan ugovor sa Ljubojevicem.
Kao prvo po ugovoru si duzan da predas svu kolicinu maline.
Kao drugo zagarantovana cena od 120 din vazi samo dok ne otplatis robu koju si uzeo od njega,sve ostalo sto predas nema zagarantovanu cenu.
 
Ja imam potpisan ugovor sa Ljubojevicem.
Kao prvo po ugovoru si duzan da predas svu kolicinu maline.
Kao drugo zagarantovana cena od 120 din vazi samo dok ne otplatis robu koju si uzeo od njega,sve ostalo sto predas nema zagarantovanu cenu.


Svu količinu nabrate maline. Ako nema račun da plaća berače znači svu količinu koju uspe da nabere porodično.
 
Ja imam potpisan ugovor sa Ljubojevicem.
Kao prvo po ugovoru si duzan da predas svu kolicinu maline.
Kao drugo zagarantovana cena od 120 din vazi samo dok ne otplatis robu koju si uzeo od njega,sve ostalo sto predas nema zagarantovanu cenu.

lepota jedna. Znači drži te na kratkoj uzici dokle god može, pa onda preračuna, odbije ono što treba da otplati uzeti dug, a za ostalo ti baci kao slepcu koliko hoće.
Ja ga tako razumem, ako grešim izvinite...
 
Jos sire strah kako nece biti dovoljno hladnjaca da otkupe ceo rod, pa da se potpise sto pre. Ne znam samo sto toliko juri ljude po svim krajevima Srbije ako maline ima toliko koliko kazu.
 
Ja imam potpisan ugovor sa Ljubojevicem.
Kao prvo po ugovoru si duzan da predas svu kolicinu maline.
Kao drugo zagarantovana cena od 120 din vazi samo dok ne otplatis robu koju si uzeo od njega,sve ostalo sto predas nema zagarantovanu cenu.


Kada si potpisao ugovor? Pa govorio je da posle 31 januara nece primiti ni jednog proizvodjaca,a sada ih juri na sve strane.Nema zainteresovanih,kod nas je hladno docekan,a mi smo veliki proizvodjaci.(Podrucje od Uzica do Bajine Baste).Ovde je obecao akontnu 120 dinara a 137 ako se dva puta dnevno dovozi u bivsu Elixir-ovu hladnjacu u B.Basti na celu kolicinu.
 
Tvrde da pise u novoj verziji ugovora,koju ja nemam,kao ni staru jer ne zelim bilo sta da potpisujem.Postoji i ta navodna obaveza da se sva malina preda njemu.Ta odredba je protiv svake logike i zakona.Moze da potrazuje maline samo onoliko koliko je dao novcanog ili robnog avansa.
Uglavnom takve ucene ovde nisu dobro dosle.Ako vas zanima saradnja sa njim zovite Sirogojno company....
 
Prosle godine su neke hladnjace otkupile 30% manje maline od predvidjenih kolicina, na smanjeni otkup je uticalo to sto je deo maline propao zbog kisa a jedan deo nije ubran jer su ljudi odustajali od berbe zbog cena. Postoji strah kod nekih hladnjacara da ce se masovno odustajati od berbe zbog niske cene tako da ce otkup biti i losiji nego prosle godine. Iz tog razloga pokusavaju da sklope ugovore da bi posle mogli da ucenjuju i prete kooperantima i traze od njih da oberu svu malinu. Mislim da nemaju pravne osnove za to ali oni ce pokusati pa gde prodje, proslo je. To je neko moje misljenje, mozda je ovo sto sam napisao glupost ali sobzirom u kakvoj drzavi mozda u tome i ima istine... Istina je da je malina u podrinju i macvi u losem stanju jer dobar deo maline nije odrzavan prosle godine tako da caruje didimela, a dobar deo se i osusio... tako je i kod mene...
 
Kada si potpisao ugovor? Pa govorio je da posle 31 januara nece primiti ni jednog proizvodjaca,a sada ih juri na sve strane.Nema zainteresovanih,kod nas je hladno docekan,a mi smo veliki proizvodjaci.(Podrucje od Uzica do Bajine Baste).Ovde je obecao akontnu 120 dinara a 137 ako se dva puta dnevno dovozi u bivsu Elixir-ovu hladnjacu u B.Basti na celu kolicinu.
Potpisao pre 31 januara.Okolina Pozege je mogla da potpise samo do 31 januara.Elixir je kupio relativno skoro pa je ostavio prostora za B.Bastu,Ivanjicu,Sabac da ljudi mogu potpisati i posle 31.januara.Obecao 120 ili 137,sta znaci obecao ako nema na papiru to ne vazi.Nekazem da nece da bude ali ja ti samo kazem sta stoji u ugovoru koji je potpisan,znaci na papiru jer ne verujem u nikakva obecana.
 
Nazad
Vrh