Plasman i cena maline u 2018 godini

..Medjutim vecina ovde smatra da treba insistirati na ceni otkupa (koja prestavlja izvoznu cenu griza) sto je oko 1.95 eura (230 dinara)- po holandjanima...


Marko, nekim komentarima me iznenađuješ. 1,85eur prosečna izvozna cena griza u 2017god u Srbiji ili 220din, nije po holanđanima već prema zvaničnim podatcima antimonopolske komisije. Da li treba odrediti cenu prema prosečnoj izvoznoj ceni griza? Da treba jer se decenijama tako radilo. To pravilo nismo postavili mi već hladnjačari. To je uvek bilo nepisano pravilo. Znam rećiće poznavalac da sad rolend ide jeftinije. Koliko trenutno ide neznam ali ajde da mu verujemo da ide po nižim cenama. Hajde onda da pretpostavimo da prodajna godina traje od juna 2017 do juna 2018 god. Valjda će nam neko do juna dojaviti tu novu prosečnu izvoznu cenu griza.

Poznavalac je ko zna koliko puta potencirao kao da ima hiperprodukcije. Sad imamo zvanične podatke 2017- 65 000t. Da se podsetimo 2015 - 100 000t. Ne hvatajte se više za površine.
 
Vilamete nije 1.85 (220 dinara)vec 1.95eura (230 dinara) (te podatke nam je poslao Pole i potvrdio Jefta prosecna griza cena, po holandjanima) sto je 230 dinara za vilamet (sto bi trebalo da bude 250 dinara za miker), da li stvarno verujes da ce to biti otkupna cena u nasem kraju u 2018 godine... ja zaista mislim da je bolje traziti neko kompromisno-realno resenje na 165 dinara sa hladnjacarima (napraviti cvrst dogovor -ugovor sa njima pre berbe uz posredovanje drzave,i na nivou cele zemlje ista cena ) da ne bi bilo posle "ko oce vece izgubi iz vrece"
 
Ali sta da radimo sa analizom djubriva? Mozda bolje da se prvo pregledaju poznavaoci. Opet ne slusate poznavaoca da cena vec 150dana pada dnevno po 1 dinar a pocela je sa 140 din. Pa racunajte koji je to gubitak. Srecom pa su pune hladnjace samo ne znam dali paketa,traka,paleta,strec folije... ili neke zamrnute robe. Popis je radjen telefonom pa i mene da neko zove sad rekao bih imam 50t a cena je 2e.

- - - - - - - - - -

Tako se rade popisi. Ja mlatnem 5e na tel. Kazem 50t i taj poznavaoc upise da ima toliko. Pre 2 meseca sam rekao da znam koliko ima robe u mojoj okolini
 
Vilamete nije 1.85 (220 dinara)vec 1.95eura (230 dinara) (te podatke nam je poslao Pole i potvrdio Jefta prosecna griza cena, po holandjanima) sto je 230 dinara za vilamet (sto bi trebalo da bude 250 dinara za miker), da li stvarno verujes da ce to biti otkupna cena u nasem kraju u 2018 godine... ja zaista mislim da je bolje traziti neko kompromisno-realno resenje na 165 dinara sa hladnjacarima (napraviti cvrst dogovor -ugovor sa njima pre berbe uz posredovanje drzave,i na nivou cele zemlje ista cena ) da ne bi bilo posle "ko oce vece izgubi iz vrece"

Rekao sam da je izvozna cena maline stabilizovna na oko 2 evra.Misli se na cenu rolenda jer je to primarni deo izvoza.Verovatno je u ovom momentu griz negde oko 165 dinara.
E sad veliki cesto imaju dugorocne arnzmane sa ugovorima koji pokrivaju i rizike velike oscilacije u cenama,Dakle to znaci da prodaju po vecim cenama no sto su tekuce.Iz tog razloga je prosecna izvozna cena rolenda u 2017 oko 2,3 evra,ako me secanje dobro sluzi.
Inace,cena je bila najniza negde oktobar-novembar.Rolend je tada isao 1,75-1,9 evra.
Sto se tice prenosa kolicina to je uobicajena situacija.Pogotovo veliki ne prodaju po tekucim nizim cenama kada ocekuju rast ili sklapanje nekog dugorocnog povoljnijeg aranzmana.Prirodno je da se neke kolicine drze u rezervi zbog stalnih kupaca (dugorocnih ugovora) i rizika otkupa novog roda,koji moze podbaciti iz bezbroj razloga.
 
Ko je dokon a voli da se zeza. Nadje neku firmu i mlatne ime.pozeljno zenska osoba da se predstavi kao zamenik direktora... interesuje se za visnju jer nju niko nema i nudi cenu od 3e a uz put pita sta jos imaju da ponude i koja je cena. Tako se sve hladnjace otvore mada ipak malo slazu. 80% kazu neku kolicinu a 20% vas lepo zamole da dodjete i licni dogovor.ali vi lepo mail i opet dodjete do nekih podataka. Eto kako se saznaje

- - - - - - - - - -

Tao vam radi poznavaoc.pise kako moze da izveze a sad da mu ponudite 20t reci ce malo. Ako kazete 1000t recice puno. Ako kazete miker na 1e kazace treba mu vilamet na 1,2 i tako neke nebuloze. To su ti menadzeri
 
@hunter99

Ozbiljni kupci traze cak i analizu djubriva i ja sam se pitao sta ce im to ali ko kupuje za svoj novac ima pravo da trazi sta zeli. Vi prvi pisete kakp sam stalno na forumu kao da zaboravljate da komunikacija danas nije problem, ja to napisem a vi se onda podsmevate tome... Ne znam sta da kazem na to. Vidite da problem postoji ali se ne pokrecete, otkada ja pisem a vi nista pa cete kad dodje leto biti opet, krivi tajkuni, kriva drzava, izvoznicki lobi itd itd. A nikad lakse nije bilo izvoziti ali mora da se radi. Nemojte mi reci da u vasim redovima.nema mladih momaka i devojaka koji bi se upustili u marketing , menadzment i prodaju, oni koji znaju jezike, poznaju savremene tehnologije i idu u korak sa svetom....

@Frambuesa

Malina je prodata kod vas ali je ostala u nasem tradicionalno najvecem malinogorju u zapadnoj Srbiji a tamo em najvise placena em je ima jos dosta na lagerima.

@djadjo74
Pa vi kazete kako su neki Kopaoniku itd kako rade ovo ili ono, pa reko da vam pokazem da stizem i ja sve to...

@slavisa 0101
15.000 tona nije ni mala kolicina...

@Ariljac80
Dok neki popisuju kolicine neki izgleda da daju i doplatu dole kod vas e sad koliko je to tacno ne znam, vi to bolje znate, kazu 20dinara.
@cegovac
Nije lepo tako da pisete, ako neko ovde trpi uvrede i ponizenja onda sam to ja a sve zbog toga sto imam drugacije stavove.
 
@djadjo74

Izgleda da sam ja glavni problem svih na forumu. Samo pisem realno i onako kako zaista jeste jer nemam razloga nikome da se dodvoravam.
 
Realno analiza stajskog djubriva?realan pad cene svaki dan vec 5 meseci? Realna doplata a pala cena?

- - - - - - - - - -

Pocinjes da budes smesan.uvek pad cene pa koliko je to pala a sa koliko je pocela da se izvozi? Ima pad,ima i robe ali se ne zna tacna kolicina i dali bi ti izvezli na realnu cenu ili zategli 10e. Nije realno da svakodnevno pada cena a ipak je kao u novembru verovatno

- - - - - - - - - -

Aj da se kladimo u neki evro a ti kazi cenu a ja cu svoju pa ko bude blizi. Cenu neke hladnjace koju god hoces u srbiji ne te fals papire. Hoces ja da ti kazem prvi cenu i hladnjacu? Aj malo konkretno pa da vidimo ko poznaje a ko se kome dodvorava.
 
Mlatni sad tih 80 din sto pises duze vreme. Ako nemas pare mozemo u robu,da neko napusti forum,samo budi kao svi veci hladnjacari i rizikuj.usta god hoces. Ja cu da ti kazem dal imam toliko. Ugovor u sudu

- - - - - - - - - -

Stvar je u tome da se nas pp i pajtasi boje te doplate kao djavo krsta...Ali ne boje se svi te doplate....Mozda je to veoma dobra ideja..

Ma budala.mlati o niskoj ceni duze vreme.pa koliko je to pala.evo nudim mu da stane iza te cene od 80 din i dobro zaradi
 
@slavisa

Moji papiri su svi validni. Sve se zna samo je pitanje ko je kada sta ugovorio.

Ja nisam pisao da je doplata realna pisem sta sam cuo a koliko je to tacno ne znam, verovatno necija lepa zelja...
 
A tvoja zelja je 80din? Za to nemas papire vec si nacuo.aj stani iza te cene ili bilem koje koju zastupaswda ce biti. Ako neces da ti saznam ko si da ne ovesavamo u sudu imam predlog stani sad iza te neke cene koju pises a da ko bude blizi ostane na forumu. Evo ja kazem 140 din vilamet,cena prosek,bez vuce,hladnjaca stanic a na tebi da kazes vise,nize

- - - - - - - - - -

Sad opet spremas neki odgovor diplomatski.da ti skratim ja kazem 140+
 
Bravo Slavisa! Svaka ti cast! Rukavica je bačena! Alal vera majstore.Bez demagogije i mlacenja prazne slame! Čekam(o) poznavaoca........

- - - - - - - - - -

Strpite se drugari,ne brinite tudju brigu,godina ne obecava nikako sa prinosom,malina je ostala kratka zbog proslogodisnje suše,bice manji prinos sigurno,znacajno.dodatno umanjen time sto ce biti i losija obrada malinjaka,manje ulaganje u djubriva,pesticide.....ponuda ce biti znatno manja,u slučaju suše u berbi tesko cemo prebaciti i 50000 tona....zivi bili pa videli.....sredjujte svoje malinjake kao da ce cena biti 250 din.....
 
60din lufta. Iskreno sam na samoj granici koliko sam ja tt toku ali evo obecavam da ako pogresim nek me pljuju svi ako se ikad ukljucim.mogu sa drugim imenom kao i on ali eto sitna opklada da 1 od ova 2 imena vise ne pisu ovde.sto se mene tice necu ni sa bilo kog drugog imena ako pogresim
 
@djadjo74
Izgleda da sam ja glavni problem svih na forumu. Samo pisem realno i onako kako zaista jeste jer nemam razloga nikome da se dodvoravam.

Ma taman posla, odakle vam da tako nešto pomislite ..?

Nego, moraću obradovati kolegu @dejants. Pre nekoliko dana je žalio što vas nema u temi kupina, a vidim danas ste počeli učestvovati i tamo, siguran sam na zadovoljstvo mnogih ...

Ih sto mi nemamo jednog ovakvog " poznavaoca" na kupinarskom formu. Kod nas dosadno,niko se ne javlja. Blago Vama.
 
@djadjo74

Izgleda da sam ja glavni problem svih na forumu. Samo pisem realno i onako kako zaista jeste jer nemam razloga nikome da se dodvoravam.

Meni nije jasno zašto se ovoliko pametnih, čestitih i stručnih ljudi kače za poznavaoca i njegove postove !
Čovjek je x puta dokazao da nema blage veze sa stvarima o kojima piše a tvrdi da je expert na tom polju.
 
Meni nije jasno zašto se ovoliko pametnih, čestitih i stručnih ljudi kače za poznavaoca i njegove postove !
Čovjek je x puta dokazao da nema blage veze sa stvarima o kojima piše a tvrdi da je expert na tom polju.
PP
Poznavaoc prilika je portir u jednoj vecoj hladnjaci,kakav crni ekspert i dok sedi u portirnici piskara ,zamislja sebe kao eksperta .
 
Nazad
Vrh