Limagrain suncokret Najbolji hibridi za vašu najbolju njivu - KWS
Strana 97 od 97 PrvaPrva ... 4787959697
Rezultati 1,921 do 1,938 od 1938

Tema: Plasman i cena maline u 2018 godini

Član
    Datum pristupanja
    May 2011
    Poruka
    64
    Zahvalio se
    125
    Zahvaljeno 26 puta na 17 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nedeljko1 Pogledaj Poruke
    Zamolio bih za jedan savet ako neko zna odgovor... Imam na mestima zrncastu malinu gde je bukvalno samo desetak zrna na celom plodu koa se rapsdaju kod branja, tako je nacelom zbunu. Da li je to izmetnuta sorta, previse gusto posadjena malina...ili nesto deseto?

- - - - - - - - - -

I da li postoji resenje za taj zbun ili je najbolje da ga odstranim iz malinjaka...
    Spas je samo vađenje i sadnja novih sadnica iz drugog dela malinjaka.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku raskamen na ovoj poruci:

nedeljko1 (01-01-19)

Član Vlada Nikolic avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    370
    Zahvalio se
    307
    Zahvaljeno 391 puta na 185 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ko nije gledao, neka pogleda.

https://www.youtube.com/watch?v=aVStcoraO1g

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Vlada Nikolic na ovoj poruci:

Miloica (01-01-19)

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    391
    Zahvalio se
    388
    Zahvaljeno 215 puta na 100 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Vlada Nikolic Pogledaj Poruke
    Ko nije gledao, neka pogleda.

https://www.youtube.com/watch?v=aVStcoraO1g
    ko izda pizda . . .
    Nas covek je svasta spreman da uradi , cak i naopako ,
    pa onda druge a i sebe ubedjuje kako je to u stvari dobro . . .

Nikada se ne raspravljajte sa glupim ljudima ,
    nadjite nesto u obliku poluosovine od juga ,
    i jebite im majku majcinu . . .

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    2,944
    Zahvalio se
    380
    Zahvaljeno 810 puta na 398 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma ... Slagaće obojica.
    Niti su prvi, niti im je prvi put.
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    970
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    549
    Zahvaljeno 716 puta na 360 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ponovo lose najave sto se cene tice.Ja idem na smanjenje kako povrsine tako i uloga pa cemo videti sta ce dalje biti.Nezvanicno se spekulise o ceni oko 1 evra.
    Uzimajuci u obzir da je cena ocajna a radna snaga se osipa iz godine u godinu i njena cena raste,sto je pozitivno,ali je za ovu manuelnu proizvodnju kobno,ocekujem da se proizvodnja dodatno pada.Tu su i sve vise cene repromaterijala,kao i dalji otezavajuci potezi drzave u vidu zakona o prijavi sezonskih radnika.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    135
    Zahvalio se
    10
    Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Negde na sam na internetu u prolazu video vest da je od 1 januara 2019 krenulo prijavljivanje sezonskih radnika putem aplikacije neke, posto nisam imao bas zivaca da detaljno citam ne znam nista vise.

@Jevto
    Koliko smanjiti ulaganja, sta od djubripa planirate da bacite na prolece?

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    970
    Tekstovi u blogu
    9
    Zahvalio se
    549
    Zahvaljeno 716 puta na 360 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Polkic_98 Pogledaj Poruke
    Negde na sam na internetu u prolazu video vest da je od 1 januara 2019 krenulo prijavljivanje sezonskih radnika putem aplikacije neke, posto nisam imao bas zivaca da detaljno citam ne znam nista vise.

@Jevto
    Koliko smanjiti ulaganja, sta od djubripa planirate da bacite na prolece?

Idem sa ruskim 3x16,pa cu za prihranu madjarski KAN.Necu mnogo djubriti posto ova djubriva dosta kisele zemljiste,a ne zelim da se trosim na stajnjak koji popravlja strukturu zemljista.Pokusacu da menjam sistem vezanja tako da iz svakog bokora uzimam samo po jednu sadnicu,da vezem redje a da odrzim taj deo malinjaka.Izbog toga nece biti potrebno puno djubriva.Prskanja bakrom,,on je najefikasniji i najjeftiniji,nesto Galenikino sto se tice insekticida i mora se zastititi od grinje.Videcu sta se bude uklapalo za grinju sto se tice i cene i aktivne materije.Za trulez takodje cu videti.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Poruka
    253
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 63 puta na 49 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi nismo razbacivali stajnjak pet godina,a zemljiste je mesavina kruskovace i sumskog kamicka,zadnje dve godine se prinos rapidno smanjio iako sam sve isto radio,tako da smo morali da ubacimo stajnjak jesenas,na kontu toga mineralna djubriva ce da idu na pola doze,a jednu trecinu zasada smo pokosili do zemlje.
    Sto se broja letorasta tice do sad je islo oko 8/md a sad smo planirali od 4-6.Zastita dva puta bakrom uz dodatak mineralnog ulja u prvom tretmanu,a fobos u drugom,jednom ce da ide kaptan i dva puta trulez.
    Prskam masinski tako da prihranu preko lista mogu koliko puta hocu sa minimalnim troskovima(tomica trosi ko upaljac) i naravno sa jeftinim djubrivima!

Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    370
    Zahvalio se
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bas me interesuje, kako ce da kontrolisu i da dokazu nekome da nije prijavio radnike? Ako ljudi kazu mi ne radimo za novac, vec pomazemo, da vidim sta ce onda?? A sto se tice dnevnica radnicima, verovatno ce biti snizene zbog ovih nameta ko bude placao, tako da su samo radnici na gubitku...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    332
    Zahvalio se
    307
    Zahvaljeno 142 puta na 84 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Vlada Nikolic Pogledaj Poruke
    Bas me interesuje, kako ce da kontrolisu i da dokazu nekome da nije prijavio radnike? Ako ljudi kazu mi ne radimo za novac, vec pomazemo, da vidim sta ce onda?? A sto se tice dnevnica radnicima, verovatno ce biti snizene zbog ovih nameta ko bude placao, tako da su samo radnici na gubitku...
    Normalno, po ledjima postenih i radnih ljudi...
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Poruka
    253
    Zahvalio se
    25
    Zahvaljeno 63 puta na 49 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    40din po kg i jedan obrok,osvezenje,slatkisi,ni jedan od moja 4 radnika ne bere ispod 60kg dnevno,a u spicu mazu i po 90kg,jel im to malo bre!

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    340
    Zahvalio se
    105
    Zahvaljeno 334 puta na 135 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bez brige ljudi, ako bude cena koju sam ja nacuo necemo ni razmisljati od radnicima, jer necemo imati cime da ih platimo...
    ljudi sa kojima sam pricao prognoziraju cenu manju od 100 dinara!
    Samo bi bilo u redu da nam to neko i zvanicno kaze, da bar ne ulazemo ni pare ni snagu ni zdravlje...

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    130
    Zahvalio se
    87
    Zahvaljeno 28 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Šta bre da nam kažu ? Nema govora, pa nisu ludi da se udaraju svojim kamenom u glavu. Ili nam neće reći ništa i pokušaće da nas voze ili če nas slagati pa kasnije staviti pred svršen čin. Oni na nama, na žalost, moraju da zarade a znaju i kako.......

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    8
    Zahvalio se
    2
    Zahvaljeno 1 put na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Prosle godine su hladnjacari pokusale da kriju cenu do kraja otkupa. Trzisna inspekcija ih je masovno obilazila, pisala neke sitne kazne a nekima samo davala rok od par dana da istaknu cene, trzisna inspekcija je to radila po prijavi gradjana. Po zakonu oni moraju da istaknu cenu a trzisna mora po sluzbenoj duznosti da izadje i napravi zapisnik, tako da je moj savet da ih prijavite ako nema istaknute cene a vrsi se otkup.

Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    370
    Zahvalio se
    307
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ljudi kakva je situacija, da li je iko kontaktirao sa nekim otkupljivacem, sta kaze za cenu za ovu god? Mi danas zvali hladnjacu gde predajemo deo maline, kazu nista se ne zna oko cene za ovu godinu do berbe, ne potpisuju nikakve ugovore (inace su veliki otkupljivaci). Kaze rodjak iz UE da se gore potpisuju ugovori, ko hoce, na 120 din?? Isto cujem da Eixir treba navodno da preuzme Rade Ljubojevic sad od februara?? Zna neko nesto konkretno??

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    617
    Zahvalio se
    435
    Zahvaljeno 1,268 puta na 392 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ljubojevic je kupio Elixir, a sa njim i vise hladnjaca po Srbiji koje su bile deo Elixira.
    O tome je bilo reci na sastanku malinara u Uzicu, ako se ne varam 28.12.2018.
    Kakav je gigant u pitanju najbolje govori podatak da samo u hladnjaci u Sapcu 25 viljuskara radi pretovar robe..
    Jos fali @pp da prospe neku pricu o "negativnim bilansima"..
    This time next year, we'll be Millionaires!

Član Ariljac80 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    408
    Zahvalio se
    118
    Zahvaljeno 310 puta na 154 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: milos2506 Pogledaj Poruke
    Bez brige ljudi, ako bude cena koju sam ja nacuo necemo ni razmisljati od radnicima, jer necemo imati cime da ih platimo...
    ljudi sa kojima sam pricao prognoziraju cenu manju od 100 dinara!
    Samo bi bilo u redu da nam to neko i zvanicno kaze, da bar ne ulazemo ni pare ni snagu ni zdravlje...
    Za sada niko ne moze da kaze kolika ce biti cena.Prema nekim pokazateljima,trebala bi da bude bolja od prosle godine,ali uz klasiranje robe.Treba da se uzme u obzir da rolenda nece imati do sledece sezone i svi ce juriti kvalitetnu robu.To je moje misljenje,mozda i nisam u pravu....

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Poruka
    89
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 129 puta na 52 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srb1n Pogledaj Poruke
    Ljubojevic je kupio Elixir, a sa njim i vise hladnjaca po Srbiji koje su bile deo Elixira.
    O tome je bilo reci na sastanku malinara u Uzicu, ako se ne varam 28.12.2018.
    Kakav je gigant u pitanju najbolje govori podatak da samo u hladnjaci u Sapcu 25 viljuskara radi pretovar robe..
    Jos fali @pp da prospe neku pricu o "negativnim bilansima"..
    Nije to kupio Ljubojevic. Svaka firma mora da ima lice kapitala nesto slicno viktorija grupi ako ste upoznati sa pricom.

Strana 97 od 97 PrvaPrva ... 4787959697

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.