Plasman i cena maline u 2018 godini

Ima na papiru.Njegovi ljudi su i do sada ovde otkupljivali,tako da on nije nov na ovom terenu,pa ta prica ne pije vodu.Jednistavno ljude ovde ne zanimaju takve ucene,tipa voda na analizu,vracanje ambalaze od preparata,itd.Veliki proizvodjaci nemaju nikakav racun da angazuju radnu snagu na ovu cenu....
Oni se boje praznih hladnjaca kao sto neko rece.Ali ds bi ih napunili moraju se mnogo,mnogo vise potruditi,ali i onako mi se cini da je vec kasno.Ljudi napustaju ne samo malinjake,vec i drzavu.Radna snaga sve malobrojnija i bezvoljnija.Slabi su planeri ovo organizovali,prosla godina zvanicno smo pali na 56 000 tona,to je debakl.Srbija nije vise relevantan faktor u svetskoj proizvodnji.
 
@brka45

Ja mislim da niko ne zna sa sigurnoscu koliko maline sad ima u hladnjacama. A ima je to je definitivno.

- - - - - - - - - -

@jevto

Vremena se menjaju, ima primera koliko hocete da su nekada veliki proizvodjaci propali a mesto zauzeli neki drugi, zasto bi malina bila izuzetak?

Da je srece da drzava pomogne subvencijama na ovako nisku cenu da bi se proizvodnja sacuvala ali bojim se da drzava nema sluha za to. Dajemo subvencije stranim firmama a nasa proizvodnja propada.
 
Maline nema nigde, rođak mi radi u hladnjači i kaže da nema vise ni grama.
Naš lokalni otkupljivac se razbacuje sa parama dok je seljak ostao go i bos.....

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ne odlucuje hladnjaca koja ce cena biti vec ruski lobisti i zapadnjacki. Vucicu se naredi da je cena ta i ta,a onda je vucic 10umanji proizvodjacu i kraj price.


Sta mislite ko placa kampanju unistenje srbije,putinov dolazak,beograd na vodi,plate,penzije,ko kupuje poljop.mafiji stanove i dzipove?

Izmedju ostalog,malina i kupina.

Prst na celo braco!
 
Srbine, kad neko napise da prestanes da vices, to znaci da za tekst prestanes da koristis samo velika slova. Pisanje iskljucivo velikim slovima se smatra vikanjem i nekulturom.
Moram da priznam da me svojim postovima podsecas na jednog lika sa foruma ali u suprotnom smeru. Bio ovde neki lik koji je sebe proglasio poznavaocem prilika i u svakom postu je ubedjivao proizvodjace da treba brati malinu na 80 dinara, kupinu na 30 dinara i da i tu ima zarade. Ti radis suprotno od toga, naravno imas pravo, ali si malo zatrpao forum jednim te istim porukama.
A to sto na forumu pozivas na bojkot, nema nekog efekta, jer 95 posto proizvodjaca nije culo za ovaj forum. Poznajem dosta njih koji kad treba da rade zastitu, samo udju u polj apoteku I kazu daj mi neki insekticid, ili nesto protiv trulezi, a da nemaju pojma pre toga cime su prskali, kolika je karenca i slicno. Prilicno smo neobrazovana nacija i mislimo da sve znamo.
A da ce ljudi brati kupinu na 20 hoce, jer u nekom selu baba i deda kad se preracunaju 1500 kg po 20 din. to je 30000 dinara. Za te pare kupice svinjce i drva za pola zime, a ako ne bere zna da mu necemo ni ja ni ti pomoci
 
@vujke89

Prijatelj mi vozac kamiona, vozi bas frigo i kaze mi da non stop voze tako da to da nema maline i je pise bas vodu ali hajde svako ima pravo da kaze sta misli. Tovari se i drugo voce u Srbiji ali maline najvise ima.

- - - - - - - - - -

@mirek76

Oni kad budu povadili sledece godine ce biti bolja cena i tako u krug. Ko hoce neka radi ko nece neka vadi prosto je. Koliko smo obrazovani kao nacija najbolje govori toda nasi mladi matematicari stalno donesu zlatne medalje sa raznih takmicenja. E sad to sto ih nema u javnosti krivi smo svi mi i razne JanaCana, Cica, Mica, Maca, Kuca zadruge parove i slicni programi pod parolom ''Daj narodu hleba i igara''...
 
Srbine, kad neko napise da prestanes da vices, to znaci da za tekst prestanes da koristis samo velika slova. Pisanje iskljucivo velikim slovima se smatra vikanjem i nekulturom.
Moram da priznam da me svojim postovima podsecas na jednog lika sa foruma ali u suprotnom smeru. Bio ovde neki lik koji je sebe proglasio poznavaocem prilika i u svakom postu je ubedjivao proizvodjace da treba brati malinu na 80 dinara, kupinu na 30 dinara i da i tu ima zarade. Ti radis suprotno od toga, naravno imas pravo, ali si malo zatrpao forum jednim te istim porukama.
A to sto na forumu pozivas na bojkot, nema nekog efekta, jer 95 posto proizvodjaca nije culo za ovaj forum. Poznajem dosta njih koji kad treba da rade zastitu, samo udju u polj apoteku I kazu daj mi neki insekticid, ili nesto protiv trulezi, a da nemaju pojma pre toga cime su prskali, kolika je karenca i slicno. Prilicno smo neobrazovana nacija i mislimo da sve znamo.
A da ce ljudi brati kupinu na 20 hoce, jer u nekom selu baba i deda kad se preracunaju 1500 kg po 20 din. to je 30000 dinara. Za te pare kupice svinjce i drva za pola zime, a ako ne bere zna da mu necemo ni ja ni ti pomoci



Ti si u pravu. TO je problem ovog drustva. Siromastvo udruzeno sa neobrazovanoscu. Kada na to dodamo tvrdoglavost i bezobraluk,osiguravamo sebi propast. Tesko ce se ovo drustvo uzdici,ali moje je da pokusam,ne kosta me nista.

Cak i da kupi svinjce i drva za 30 000, fali mu jos oko 16 000dinara da to svince nabije nekih 100kg,tako da mu opet 20dinara nece pomoci,ali kad shvati i mucne glavom,ako mu KUPINA bude 80 dinara,onda ce imati 120 000dinara,pa ce to svinjce utoviti na 200kg,imace da plati i mesara i veterinara i jos da dokupi drva da napravi prsutu.

Ovo je poenta price,ne radi se i svinji,vec o ceni ispod koje ne smemo da damo svoj proizvod u nadi da cemo mozda nesto promeniti.

Najlakse je poslati zenu i decu i brati za 20 dinara,pola dati na cigare a pola na pesticide i to je to.

Znam 20 domacinstava koji beru kupinu po ceo dan,danima,mesecima oko nje,cisto da bi kupili cigare i po koje pivo.

poznavalac prilika nije ni opozicija ni vlast,vec neka x osoba viskog ega sa premalo znanja a previse slobodnog vremena da visi 24h ovde i prepucava se i ubedjuje narod u neke besmislene gluposti.

Bar neka ljudi kao ti i ja sto smo,koji shvataju sta zapravo znaci cena kupine 20 dinara i maline od 80 bojkotuju,bore se,a ima nas mnogo,mozda se nesto pozitivno desi.

STAVLJAM AKCENAT NE NA MALINARE,nego na sve one koji su opravdano nezadovoljni svojim poslom,platama,radom,cenama svojih proizvoda itd.

Na one zene sto u juri nose plavu traku oko ruke kad dobije da bi smele da izadju da mokre,za one sto im je plata 18 000dinara a dobiju na racun 25 000 i tih 7 000vracaju poslodavcu na ruke, na one koji rade za minimalac 6dana po 12 sati ili 15sati, na one sto im je mleko 25dinara, na one koji placaju naftu 160 dinara,
najskuplju struju,poreze,na one koji ne mogu da zaposle svoju decu,na doktore koji prodaju kokice,na babe sto su im penzije 15 000dinara a lekovi duplo,na stotine hiljada ljudi bez prava na lecenje,na one koji nemaju ni za hleb a ni sa hlebom.


UDAHNITE DUBOKO I SHVATICETE U KAKVOJ SE POZICIJI NALAZITE ZATO STO NIKADA NISTE BILI SPREMNI NA PROMENE,ZA BOLJE.

MI PATIMO OD STOKHOLMSKOG SINDROMA,NAVIKLI SMO NA LOSE,NA SPLACINE, ZA NAS JE NEPRIHVATLJIVO DA JEDEMO TORTU,NAVIKLI SU NAS NA SPLACINE U TOJ MERI DA SE PLASIMO DA UZMEMO KOLAC U RUKU.

IZMENILI SU NAM SVEST,PSIHU,RAZMISLJANJE,ZAMENILI SU NORMALNO S NENORMALNIM I UBEDILI SU NAS DA JE NENORMALNO NORMALNO.

BUDITE SE LJUDI.
 
@vujke89

Prijatelj mi vozac kamiona, vozi bas frigo i kaze mi da non stop voze tako da to da nema maline i je pise bas vodu ali hajde svako ima pravo da kaze sta misli. Tovari se i drugo voce u Srbiji ali maline najvise ima.

- - - - - - - - - -

@mirek76

Oni kad budu povadili sledece godine ce biti bolja cena i tako u krug. Ko hoce neka radi ko nece neka vadi prosto je. Koliko smo obrazovani kao nacija najbolje govori toda nasi mladi matematicari stalno donesu zlatne medalje sa raznih takmicenja. E sad to sto ih nema u javnosti krivi smo svi mi i razne JanaCana, Cica, Mica, Maca, Kuca zadruge parove i slicni programi pod parolom ''Daj narodu hleba i igara''...


Podsecas me na PP-a....

Ko hoce neka obradjuje,ko nece i ne mora i kraj price.Da ce se malina ponovo saditi,kako da nece.Vidis li da nema stanovnistva ni radne snage za osnovne stvari.Gotovo je sa tom pricom.
 
Srbine, ne kazem da nisi u pravu, vecina stvari koje si napisao su istinite, samo nemas potrebe na svakoj temi o malini i kupini da pises sve iste poruke. Ljudi koji prate malinu i kupinu otvore sve teme i dovoljno je da vide poruku na jednom.
Svaka cast matematicarima, sportistima i ostalima.. Posao mi je takav da svakodnevno imam kontakt sa seljacima, socijalom, advokatima i privrednicima znam o cemu pricam. Vecina ljudi i dan danas ima strah da pridje bankomatu, a da ne pricamo o drugim tehnologijama.
Ne bih sirio dalje pricu, ali oni koji vode drzavu i sistem i ranije i sada tacno znaju dokle mogu da idu i sa niskom cenom, i sa visinom poreza, registracije za automobile slicno.
Pa zar nije sprdnja i ponizavanje na ovu cenu goriva dati 1200 dinara subvenciju po hektaru.I sta je bilo... Jel Vojvodina odustala od sadnje psenice, kukuruza,... Nije i nece... Kad vlastodrsci procene da su ugrozeni e tad ce biti 50%subvencije za gorivo, sljiva 40 dinara, kupina 100 malina 180 itd
 
Kad vlastodrsci procene da su ugrozeni

Kad vucicdrzac proceni da je ugrozen,do tad cemo mi odavno propasti u svakom smislu te reci.
 
@jevto

Drzava treba da podrzi ovu proizvodnju ili ne, ako drzava nema interesa da je podrzi proizvodnja ce se ugasiti. Tu malinu koju mi gajimo radice neko drugi, na svetskom trzistu nema milosti ima samo interesa... Drzava mora da prepozna interes u svemu tome u protivnom oticice i stanovnistvo a nestace i proizvodnja.
 
Oni namerno sve rade ne bi li unistili pojam seljak/proizvodjac

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Istina je da je maline sve manje i manje u hladnjacama. Po nekim informacijama rolenda tesko da izgura do maja a krsha ce naravno biti mada sad sve ide jer robe jednostavno nema
 
Istina je da je maline sve manje i manje u hladnjacama. Po nekim informacijama rolenda tesko da izgura do maja a krsha ce naravno biti mada sad sve ide jer robe jednostavno nema

Ja ne znam sta se palite vise na iste price, “nema robe, pa nema robe”...i sta sad se svi nadamo jacoj ceni??? Ma kako da ne. Oni ce nas normalno pustiti da se palimo, da uradimo sve radove inonda ce izaci pa reci “imamo previse robe, malina ne ide, preneto 50.000t, ove ce roditi jos 150.000”...
pustite te price da roba ide i da rolenda nema...pa pogledajte opet onaj video sa Ljubojevicem i shvaticete sta nas ceka. Stavice neku ok cenu za prvu klasu(da bi se opravdali ispred javnosti), a skroz ponizavajucu za drugu, pa ce nam onda na klasiranju “lepo objasniti” da je nasa druga klasa i da smo mi zaboravili da proizvodimo malinu. A u toj famoznoj prvoj klasi nece zavrsiti ni 20% robe. Zato se ne palite, nece ova godina biti nista bolja od prethodne.
 
ja ne znam sta se palite vise na iste price, “nema robe, pa nema robe”...i sta sad se svi nadamo jacoj ceni??? Ma kako da ne. Oni ce nas normalno pustiti da se palimo, da uradimo sve radove inonda ce izaci pa reci “imamo previse robe, malina ne ide, preneto 50.000t, ove ce roditi jos 150.000”...
Pustite te price da roba ide i da rolenda nema...pa pogledajte opet onaj video sa ljubojevicem i shvaticete sta nas ceka. Stavice neku ok cenu za prvu klasu(da bi se opravdali ispred javnosti), a skroz ponizavajucu za drugu, pa ce nam onda na klasiranju “lepo objasniti” da je nasa druga klasa i da smo mi zaboravili da proizvodimo malinu. A u toj famoznoj prvoj klasi nece zavrsiti ni 20% robe. Zato se ne palite, nece ova godina biti nista bolja od prethodne.


bravo. Ne dajte lopovima i profiterima nista! Glavu gore narode!

Dosta su vas lagali!


Pamet u glavu!
 
Dosta dugo citam forum, iako sam nedavno tek postao clan.
Koojic,zastitnik gradjana i ovaj sada srbin su ista osoba, koja ocigledno ima odredjenih problema, pa pokusava da ih resi ovde, iako se ti problemi resavaju u drugim ustanovama, a svojim agresivnim nastupima rasteruje i ono malo proizvodjaca sto je ostalo na forumu.
Verujem da ce moderacija vrlo brzo reagovati...
 
Nazad
Vrh