Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 50 od 95 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 981 do 1,000 od 1887

Tema: Plasman i cena maline u 2018 godini

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,185
    Zahvalio se
    99
    Zahvaljeno 364 puta na 241 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Gde to maline ima sve manje, ja to ne vidim??? Kako onda cena na svetskom trzistu pada ako maline nema kako vi kazete?

@dekiVR

Sta cemo sa malinom koja je najvise placena u Srbiji i sto sada ta ista ne moze da se proda nego ceka novu sezonu?

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,359
    Zahvalio se
    1,801
    Zahvaljeno 1,389 puta na 491 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ALO Ljudiiii !!! Pa mene kad bi samo jedna trecina Vas ovako prozvala ...sa predhodnim komentarima...? JA od SRAMOTEEE ....se ne bih NIKAD vise pojavio na ovom forumu....ma koliko da mislim da sam u pravu...????????????/ Pozzzzzzzz

3. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili pole na ovoj poruci:

dekiVR (05-05-18), jevto (05-05-18), Majstor Gera (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    132
    Zahvalio se
    16
    Zahvaljeno 74 puta na 44 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: pole Pogledaj Poruke
    ALO Ljudiiii !!! Pa mene kad bi samo jedna trecina Vas ovako prozvala ...sa predhodnim komentarima...? JA od SRAMOTEEE ....se ne bih NIKAD vise pojavio na ovom forumu....ma koliko da mislim da sam u pravu...????????????/ Pozzzzzzzz
    Pole, karakter je luksuz koji svako nemože sebi da priuštiti.

5. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili sokkia na ovoj poruci:

jevto (05-05-18), pole (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,185
    Zahvalio se
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @pole @sokkia

Stav i ponasanje je nesto sto se nauci u porodici a to nema svako. Svojim postovima nikad nikoga nisam uvredio ali ocito da i drugacije misljenje neki ljudi nisu spremni da prihvate.

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku poznavalac_prilika na ovoj poruci:

pole (05-05-18)

Član Majstor Gera avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    523
    Zahvalio se
    326
    Zahvaljeno 464 puta na 195 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ako ja, proizvođač 10 tona maline koju ne mogu lako da prodam, kupim još 2 tone - ili sam lud ili sa mnom nesto nije u redu. Na svim predavanjima glavni moto je 30 tona po hektaru, da bi se povećala rentabilnost. A naš stručni ministar poljoprivrede kaže da je hiperprodukcija i da treba smanjiti proizvodnju, ali ne kaže da treba smanjiti uvoz. Jeste lakše na zamrznut, zapakovan proizvod staviti nalepnicu "Made in Serbia" , ali je pitanje do kada će to da ide tako.
    Citiraj Citiram: jevto Pogledaj Poruke
    @PP

Kakva crna hiperprodukcija.Povrsine rastu,a maline sve manje...Poljska proizvodi duplo vise od nas.A ove godine ce verovatno biti troduplo.O hiperprodukciji mogu da pricaju samo totalni diletanti,neznalice.....
    Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока

9. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili Majstor Gera na ovoj poruci:

Brdy (07-05-18), dekiVR (05-05-18), Gale T. (05-05-18), jevto (05-05-18), pole (05-05-18)

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,359
    Zahvalio se
    1,801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: poznavalac_prilika Pogledaj Poruke
    @pole @sokkia

Stav i ponasanje je nesto sto se nauci u porodici a to nema svako. Svojim postovima nikad nikoga nisam uvredio ??? ali ocito da i drugacije misljenje neki ljudi nisu spremni da prihvate.
    Ako je nesto DOOOBRO..nemoguce je ne prihvatiti...???

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,185
    Zahvalio se
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @pole

Dobro ili ne stvar vaspitanja je nauciti da se prihvati drugacije misljenje...

Član Gale T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Poruka
    104
    Zahvalio se
    48
    Zahvaljeno 139 puta na 50 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Velika je razlika između mišljenja, sa jedne strane, i obmane, laži i pokušaja prevare sa druge...

Послато са S60 уз помоћ Тапатока

13. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Gale T. na ovoj poruci:

jevto (05-05-18), Majstor Gera (05-05-18), novii (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Poruka
    181
    Zahvalio se
    227
    Zahvaljeno 214 puta na 79 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @jevto

Gde to maline ima sve manje, ja to ne vidim??? Kako onda cena na svetskom trzistu pada ako maline nema kako vi kazete?

@dekiVR

Sta cemo sa malinom koja je najvise placena u Srbiji i sto sada ta ista ne moze da se proda nego ceka novu sezonu?
    A otkud ti znas da cena na svetskom trzistu pada ? Jel treba da ti verujemo na rec ? Daj odakle ti taj podatak ili prestani sa glupostima

Koja malina, koliko toga nije prodato ? Opet lupas gluposti i ponavljas neke nebuloze bes ikakvih osnova.

Jesi video kako to srb1n radi, napises nesto i to potkrepis argumentima. Gde su tvoji argumenti i cinjenice o tome sto pises ?

15. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili dekiVR na ovoj poruci:

frigy (05-05-18), novii (05-05-18), pole (05-05-18), Srb1n (05-05-18)

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,107
    Tekstovi u blogu
    99
    Zahvalio se
    1,056
    Zahvaljeno 926 puta na 547 poruka
    Downloads
    258
    Uploads
    126
    Kako je i pored određenih korekcija u ovoj temi se nastavilo sa gomilom offtopica i natezanja, bez nekih jasnijih poruka direktno vezanih za cene malina ove godine.

Konkretno niko na ovoj stranici nije napisao nijednu cenu malina, mada postoji određeni broj nepotkrepljenih tvrdnji.

Na forumu postoje teme koje su namenjene slobodnim temama i tamo se mogu pisati slobodne teme, ovde samo konkretno o ceni malina.

Krenula je sezona radova i urednici nemaju baš mnogo vremena za preterano detaljne analize koječega, pa ukoliko se nastavi offopic biće verovatno nekih opomena. Nekima je već skrenuta pažnja preko privatnih poruka.

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    50
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 18 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zašto čitate gluposti koje vam servira osoba koja sebe naziva pp ?Jednostavno preskočite post, neka piše sam sebi.Želim svu sreću pravim i poštenim proizvodjačima .

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Poruka
    181
    Zahvalio se
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja mislim da cenu niko ne pominje i ne pita nista u vezi nje jer se svi plase odgovora koji mogu dobiti. Bolje ovako da se ne zna, mozda se nesto i promeni do berbe. U svakom slucaju malinarstvo u srbiji je primilo tezak udarac prosle sezone, a sva je situacija, nazalost, da ce ista prica biti i ove godine. Plasim se da ce to biti i kraj malinarstva kakvog znamo. Ko jednom povadi kolje iz njive taj se vise na maline nece vratiti. Steta, unistice nesto po cemu smo u svetu bili poznati i priznati.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    729
    Tekstovi u blogu
    7
    Zahvalio se
    444
    Zahvaljeno 585 puta na 300 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dekiVR Pogledaj Poruke
    Ja mislim da cenu niko ne pominje i ne pita nista u vezi nje jer se svi plase odgovora koji mogu dobiti. Bolje ovako da se ne zna, mozda se nesto i promeni do berbe. U svakom slucaju malinarstvo u srbiji je primilo tezak udarac prosle sezone, a sva je situacija, nazalost, da ce ista prica biti i ove godine. Plasim se da ce to biti i kraj malinarstva kakvog znamo. Ko jednom povadi kolje iz njive taj se vise na maline nece vratiti. Steta, unistice nesto po cemu smo u svetu bili poznati i priznati.
    Pitamo redovno za cenu,ali niko ne izlazi sa cifrom,vec kao ne ocekuju dobru cenu.Ovo je lov u mutnom...ako maline ne bude stizalo dovoljno u hladnjace cena ce morati da ide gore.Mala bara mnogo krokodila.Zato se zalazemo za bojkot prvih berbi.Ali i klima radi svoje,obrada takodje.Ne verujem da Srbija ove godine moze prebaciti 50 000 tona.A rasladni kapaciteti,bar za duplo veci...Malinjaci su generalno losi,mozda oko 10 % su kao prosle godine...

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku jevto na ovoj poruci:

dekiVR (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    1,185
    Zahvalio se
    99
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @dekiVR

Usponi i padovi sa malinom nisu nepoznati , samo je problem sto nasi ljudi imaju ''kratko'' pamcenje. Ja sam ubedjen da ce doci bolja vremena, e sas to sto ce malo da se odvadi pa sta, instant malinari i oni koji su preko noci hteli da zarade novac ne treba ni da se bave ovim poslom, oni su taj posao i doveli do niskih grana. To je moje misljenje.

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,359
    Zahvalio se
    1,801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @pole

Dobro ili ne stvar vaspitanja je nauciti da se prihvati drugacije misljenje...
    Izvini ! Oprosti mi.....!!!

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    729
    Tekstovi u blogu
    7
    Zahvalio se
    444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Katastrofa...

https://www.blic.rs/vesti/srbija/nez...maline/0tv00jl

Jos jedna potvrda hiperprodukcije.Saosecam sa ljudima kojima su sav trud,ulaganje i nada unisteni.Posebno mi je zao sto je opet pogodjena Ivanjica,koju svake godine neobilazi nepogoda (prosle godine sneg)A tu je mnogo porodica kojima je malina primarni izvor prihoda,jer je privreda Ivanjice ocajna.

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku jevto na ovoj poruci:

đađo74 (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Poruka
    181
    Zahvalio se
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @dekiVR

Usponi i padovi sa malinom nisu nepoznati , samo je problem sto nasi ljudi imaju ''kratko'' pamcenje. Ja sam ubedjen da ce doci bolja vremena, e sas to sto ce malo da se odvadi pa sta, instant malinari i oni koji su preko noci hteli da zarade novac ne treba ni da se bave ovim poslom, oni su taj posao i doveli do niskih grana. To je moje misljenje.
    druze, sta je sa tobom ? Opet neke gluposti pises, aman vise. Sa ili bez tih instant malinara drzava Srbija UVOZI maline, ej bre retardu, jel ti to ulazi u tu tvoju glavu ??? Ako uvozi znaci da mi ne proizvedemo onoliko koliko mozemo da prodamo u inostranstvu ili preradimo ili sta vec. Vazno da je imamo manje. To znaci da treba da je proizvedemo VISE, da ne bi morali da je uvozimo. JESI LI SAD KONACNO UKAPIRAO !!! A na niske grane ovaj posao nisu doveli proizvodjaci, nas kvalitet je bez premca u svetu, vec alavi izvoznici , to jest politicko tajkunsko lopovska g..na

26. Sledeći 5 korisnici su se zahvalili dekiVR na ovoj poruci:

frigy (05-05-18), jevto (05-05-18), Litopedion (07-05-18), Majstor Gera (05-05-18), pole (05-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    729
    Tekstovi u blogu
    7
    Zahvalio se
    444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: dekiVR Pogledaj Poruke
    druze, sta je sa tobom ? Opet neke gluposti pises, aman vise. Sa ili bez tih instant malinara drzava Srbija UVOZI maline, ej bre retardu, jel ti to ulazi u tu tvoju glavu ??? Ako uvozi znaci da mi ne proizvedemo onoliko koliko mozemo da prodamo u inostranstvu ili preradimo ili sta vec. Vazno da je imamo manje. To znaci da treba da je proizvedemo VISE, da ne bi morali da je uvozimo. JESI LI SAD KONACNO UKAPIRAO !!!
    Pravi se taj lud.A sve je jasno.

28. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili jevto na ovoj poruci:

dekiVR (05-05-18), pole (05-05-18)

Član Zoran Kostović avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Poruka
    4,423
    Zahvalio se
    1,840
    Zahvaljeno 1,357 puta na 480 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Tip vas j..e i uši zavrće a vi se palite i polemišete sa njim. Mislim na ovog što se razume u prilike. Zreo je za malo duži odmor, ima sreće što moderatori retko zalaze u ovu temu.

30. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Zoran Kostović na ovoj poruci:

Markonator (05-05-18)

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,359
    Zahvalio se
    1,801
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Cenaaa ni 500 din/kg me ne vadi..? Malinjak mi je u ocajnom stanju...? zbog 2 razloga ???

U mom slucaju je mala cena prosle god. je no: 1. Zatim susa.. ...drugih razloga nije bilo....to sto je vegetacija rano krenula ....i pravi problemaaa ...evedentno je i to ...al sto umecem sto odredjenim aktivnostima ..koje sam preduzeo...(a trebalo bi jos da ih preduzmem ...al najavljena cena i za ovu god...ne dozvoljava mi..) problem ranije vegetacije i ranijeg cvetanja bi se mogao u nekoj lepoj meri KOMPENZOVATI....???.

...Susa jeste da je uzrokovala manji porast lastara al je kompenzovala zdravijim lastarima i sa vise boc.grana...jbg...sto je tu je..

32. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pole na ovoj poruci:

Gale T. (05-05-18)

Strana 50 od 95 PrvaPrva ... 40484950515260 ... PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.