Plasman i cena maline u 2018 godini

@jevto

Gde to maline ima sve manje, ja to ne vidim??? Kako onda cena na svetskom trzistu pada ako maline nema kako vi kazete?

@dekiVR

Sta cemo sa malinom koja je najvise placena u Srbiji i sto sada ta ista ne moze da se proda nego ceka novu sezonu?
 
ALO Ljudiiii !!! Pa mene kad bi samo jedna trecina Vas ovako prozvala ...sa predhodnim komentarima...? JA od SRAMOTEEE ....se ne bih NIKAD vise pojavio na ovom forumu....ma koliko da mislim da sam u pravu...????????????/ Pozzzzzzzz
 
@pole @sokkia

Stav i ponasanje je nesto sto se nauci u porodici a to nema svako. Svojim postovima nikad nikoga nisam uvredio ali ocito da i drugacije misljenje neki ljudi nisu spremni da prihvate.
 
Ako ja, proizvođač 10 tona maline koju ne mogu lako da prodam, kupim još 2 tone - ili sam lud ili sa mnom nesto nije u redu. Na svim predavanjima glavni moto je 30 tona po hektaru, da bi se povećala rentabilnost. A naš stručni ministar poljoprivrede kaže da je hiperprodukcija i da treba smanjiti proizvodnju, ali ne kaže da treba smanjiti uvoz. Jeste lakše na zamrznut, zapakovan proizvod staviti nalepnicu "Made in Serbia" , ali je pitanje do kada će to da ide tako.
@PP

Kakva crna hiperprodukcija.Povrsine rastu,a maline sve manje...Poljska proizvodi duplo vise od nas.A ove godine ce verovatno biti troduplo_O hiperprodukciji mogu da pricaju samo totalni diletanti,neznalice.....

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Velika je razlika između mišljenja, sa jedne strane, i obmane, laži i pokušaja prevare sa druge...

Послато са S60 уз помоћ Тапатока
 
@jevto

Gde to maline ima sve manje, ja to ne vidim??? Kako onda cena na svetskom trzistu pada ako maline nema kako vi kazete?

@dekiVR

Sta cemo sa malinom koja je najvise placena u Srbiji i sto sada ta ista ne moze da se proda nego ceka novu sezonu?

A otkud ti znas da cena na svetskom trzistu pada ? Jel treba da ti verujemo na rec ? Daj odakle ti taj podatak ili prestani sa glupostima

Koja malina, koliko toga nije prodato ? Opet lupas gluposti i ponavljas neke nebuloze bes ikakvih osnova.

Jesi video kako to srb1n radi, napises nesto i to potkrepis argumentima. Gde su tvoji argumenti i cinjenice o tome sto pises ?
 
Kako je i pored određenih korekcija u ovoj temi se nastavilo sa gomilom offtopica i natezanja, bez nekih jasnijih poruka direktno vezanih za cene malina ove godine.

Konkretno niko na ovoj stranici nije napisao nijednu cenu malina, mada postoji određeni broj nepotkrepljenih tvrdnji.

Na forumu postoje teme koje su namenjene slobodnim temama i tamo se mogu pisati slobodne teme, ovde samo konkretno o ceni malina.

Krenula je sezona radova i urednici nemaju baš mnogo vremena za preterano detaljne analize koječega, pa ukoliko se nastavi offopic biće verovatno nekih opomena. Nekima je već skrenuta pažnja preko privatnih poruka.
 
Zašto čitate gluposti koje vam servira osoba koja sebe naziva pp ?Jednostavno preskočite post, neka piše sam sebi.Želim svu sreću pravim i poštenim proizvodjačima .
 
Ja mislim da cenu niko ne pominje i ne pita nista u vezi nje jer se svi plase odgovora koji mogu dobiti. Bolje ovako da se ne zna, mozda se nesto i promeni do berbe. U svakom slucaju malinarstvo u srbiji je primilo tezak udarac prosle sezone, a sva je situacija, nazalost, da ce ista prica biti i ove godine. Plasim se da ce to biti i kraj malinarstva kakvog znamo. Ko jednom povadi kolje iz njive taj se vise na maline nece vratiti. Steta, unistice nesto po cemu smo u svetu bili poznati i priznati.
 
Ja mislim da cenu niko ne pominje i ne pita nista u vezi nje jer se svi plase odgovora koji mogu dobiti. Bolje ovako da se ne zna, mozda se nesto i promeni do berbe. U svakom slucaju malinarstvo u srbiji je primilo tezak udarac prosle sezone, a sva je situacija, nazalost, da ce ista prica biti i ove godine. Plasim se da ce to biti i kraj malinarstva kakvog znamo. Ko jednom povadi kolje iz njive taj se vise na maline nece vratiti. Steta, unistice nesto po cemu smo u svetu bili poznati i priznati.

Pitamo redovno za cenu,ali niko ne izlazi sa cifrom,vec kao ne ocekuju dobru cenu.Ovo je lov u mutnom...ako maline ne bude stizalo dovoljno u hladnjace cena ce morati da ide gore.Mala bara mnogo krokodila.Zato se zalazemo za bojkot prvih berbi.Ali i klima radi svoje,obrada takodje.Ne verujem da Srbija ove godine moze prebaciti 50 000 tona.A rasladni kapaciteti,bar za duplo veci...Malinjaci su generalno losi,mozda oko 10 % su kao prosle godine...
 
@dekiVR

Usponi i padovi sa malinom nisu nepoznati , samo je problem sto nasi ljudi imaju ''kratko'' pamcenje. Ja sam ubedjen da ce doci bolja vremena, e sas to sto ce malo da se odvadi pa sta, instant malinari i oni koji su preko noci hteli da zarade novac ne treba ni da se bave ovim poslom, oni su taj posao i doveli do niskih grana. To je moje misljenje.
 
@dekiVR

Usponi i padovi sa malinom nisu nepoznati , samo je problem sto nasi ljudi imaju ''kratko'' pamcenje. Ja sam ubedjen da ce doci bolja vremena, e sas to sto ce malo da se odvadi pa sta, instant malinari i oni koji su preko noci hteli da zarade novac ne treba ni da se bave ovim poslom, oni su taj posao i doveli do niskih grana. To je moje misljenje.

druze, sta je sa tobom ? Opet neke gluposti pises, aman vise. Sa ili bez tih instant malinara drzava Srbija UVOZI maline, ej bre retardu, jel ti to ulazi u tu tvoju glavu ??? Ako uvozi znaci da mi ne proizvedemo onoliko koliko mozemo da prodamo u inostranstvu ili preradimo ili sta vec. Vazno da je imamo manje. To znaci da treba da je proizvedemo VISE, da ne bi morali da je uvozimo. JESI LI SAD KONACNO UKAPIRAO !!! A na niske grane ovaj posao nisu doveli proizvodjaci, nas kvalitet je bez premca u svetu, vec alavi izvoznici , to jest politicko tajkunsko lopovska g..na
 
druze, sta je sa tobom ? Opet neke gluposti pises, aman vise. Sa ili bez tih instant malinara drzava Srbija UVOZI maline, ej bre retardu, jel ti to ulazi u tu tvoju glavu ??? Ako uvozi znaci da mi ne proizvedemo onoliko koliko mozemo da prodamo u inostranstvu ili preradimo ili sta vec. Vazno da je imamo manje. To znaci da treba da je proizvedemo VISE, da ne bi morali da je uvozimo. JESI LI SAD KONACNO UKAPIRAO !!!

Pravi se taj lud.A sve je jasno.
 
Tip vas j..e i uši zavrće a vi se palite i polemišete sa njim. Mislim na ovog što se razume u prilike. Zreo je za malo duži odmor, ima sreće što moderatori retko zalaze u ovu temu.
 
Cenaaa ni 500 din/kg me ne vadi..? Malinjak mi je u ocajnom stanju...? zbog 2 razloga ???

U mom slucaju je mala cena prosle god. je no: 1. Zatim susa.. ...drugih razloga nije bilo....to sto je vegetacija rano krenula ....i pravi problemaaa ...evedentno je i to ...al sto umecem sto odredjenim aktivnostima ..koje sam preduzeo...(a trebalo bi jos da ih preduzmem ...al najavljena cena i za ovu god...ne dozvoljava mi..) problem ranije vegetacije i ranijeg cvetanja bi se mogao u nekoj lepoj meri KOMPENZOVATI....???.

...Susa jeste da je uzrokovala manji porast lastara al je kompenzovala zdravijim lastarima i sa vise boc.grana...jbg...sto je tu je..
 
Nazad
Vrh