Plasman i cena maline u 2018 godini

Ima li ko da je dobar sa Dobrivojem, da mu kaze da su medvedi davno izasli iz zimskog sna..Pa on je prose god. vise vremena proveo u Poljskoj nego ovde.
 
Moj kraj se sprema zestoko da ne bere. Brace se koliko da se pokriju troskovi niko ne uzima berace. I ovi sto traze radnike samo dok se ne isplate troskovi na nuli se staje sa radnicima i koliko ukucani uberu to je to. Masa ljudi bere samo dok ne isplate troskove a od jeseni se vade malinjaci pa neka otkupljuju kamenje. Inace posto me za neko cudo nisu banovali da se izvinim za recnik clanovima foruma ali nekim ljudima je i to sto sam rekao malo. Nadam se da je administracija krenula da radi posao jer forum ne citam redovno upao sam samo da podelim ovo za branje. Ako cena ne predje 150din ubrzo po startu sezone maline nema pa.neka je nalaze gde hoce ionako je malina izuzetno losa i prinosi ce biti losi.
 
Pozdrav svima,nov sam na forumu,imam 30 ari maline sorta Vilamet.Nastavio sam ono čime se bavio moj otac samo što sam smanjio duplo povrsinu.Ima li neko informaciju koliko ce biti cena organskog proizvoda pošto ja ne koristim hemiju.
 
Imam svu potrebnu dokumentaciju,kažem nastavio sam od oca,prošle godine cena je bila 220 dinara po kilogramu ono sto je obrano do jedan sat.Posle podne cena je bila 20 dinara manja.To je verovatno neki interes hladnjačara u stimulaciji od dvadeset dinara u prepodnevnoj berbi.

- - - - - - - - - -

https://www.agroklub.rs/eko-proizvodnja/kako-do-sertifikovanog-organskog-proizvoda/20400/

Sad sam nasao ovo,kod mene je slucaj da hladnjača ima sertifikat,verovatno,a ja imam samo neke papire koje sam potpisao koje mi je dao hladnjačar.
 
Ima li neko od vas iz Arilja neki kontakt sa Radovicem da moze da utice da se covek vise medijski angazuje, ili da postavi to pitanje na nekom sastanku?
Ja, osim one "pogresno" prenete izjave gde on trazi da "otkupna cena bude 1.75e po kojoj se izvozi" nisam video ni jednu njegovu izjavu ili gostovanje na nekoj televiziji a berba samo sto nije.
Sve dokaze ima, za nisku cenu u izvozu od Ministarstva finansija i od Uprave carina, o punim hladnjacama od Agencije za zastitu konkurencuje gde se jasno kaze da je "izvoz u prvih 10 meseci 2017.g. PREMASIO CELOKUPNI IZVOZ IZ 2016.g.", o hiperprodukciji isti izvestaj i analiza Republickog zavoda za statistiku gde se kaze da je 2017.g. otkupljeno nesto vise od 50.000t...zasto se to ne iznese javno da zna narod sta se desava.
Pogledajte hladnjacare, nema vise halabuke u medijima kao pred proslu sezonu o "punim hladnjacama" i "nikad manjem interesovanju za srpsku malinu".
Zavrsili su posao prosle sezone,okrenuli narod protiv nas i sada se samo diskretno provlaci informacija da ce cena da bude izmedju 80-120 din. pa ne bi valjalo da se ponovo"upeca" Radovic kao prosle sezone i da daje neke bombasticne izjave kako ce da "blokira celu Srbiju ako cena ne bude 1.85e" a ako vec dodje do toga da se krene u proteste i blokade narod mora da zna zbog cega se to radi.
 
Ljudi moji,najveći problem je sto se proizvodnja prosirila a potraznja ista ili manja usled proizvodnje iz drugih zemalja.Konkretno primer kod mene,pre dtri godine imao sam berače iz četiri kuće u mom selu,ćale je plaćao 50 dinara po nabranom kilogramu.Sada svi ti ljudi imaju svoje malinjake pa vidite i sami koliko je samo takvih primera.Isplatiće se samo velikim proizvodjačima sa hektarima pod malinom da se izvuku na količinu.Ja sam zato smanjio povrsinu da ne plaćam berače,pa koliko sam naberemdobro mi je.Još jedan primer,sadnicu sam zadnjih godina prodavao isla je kao alva ove sezone nista
 
Meni ce kao posmatracu sa strane cini da je taj Dobrivoje kao i vecina sindikalnih lidera u Srbiji na platnom spisku "nekog" i radi sve vreme u njihovom interesu, a istovremeno zamajavaja narod koji zastupa... Sve bombasticne izjave tipa: blokiracemo Srbiju, pa ono sa djubretom, pa da otkupna cena bude ista kao izvozna... visestruko stete malinarima i kao uvek su za te prenesene greske odgovorni novinari...

Trebali ste ga najuriti jos prosle godine... Koja je njegova uopste uloga ako je vec drugu godinu cena maline losa, a on i dalje vrti neki svoj spin a ljudima gori pod nogama. Pa kod svakog privatnika bi on bio oteran posle par meseci. Jel si u stanju da obezbedis vecu/normalnu/realnu cenu maline? Nisi! Noga u **greška, pa nek proba neko drugi, a ne da on jase narednih 10 godina.
 
Ljudi moji,najveći problem je sto se proizvodnja prosirila a potraznja ista ili manja usled proizvodnje iz drugih zemalja.Konkretno primer kod mene,pre dtri godine imao sam berače iz četiri kuće u mom selu,ćale je plaćao 50 dinara po nabranom kilogramu.Sada svi ti ljudi imaju svoje malinjake pa vidite i sami koliko je samo takvih primera.Isplatiće se samo velikim proizvodjačima sa hektarima pod malinom da se izvuku na količinu.Ja sam zato smanjio povrsinu da ne plaćam berače,pa koliko sam naberemdobro mi je.Još jedan primer,sadnicu sam zadnjih godina prodavao isla je kao alva ove sezone nista

Skroz pogresno razmisljanje. Na svetskom nivou potraznja ista ili cak i povecana, nasa proizvodnja prepolovljena. Povecanje proizvodnje samo remontovanih sorti u Poljskoj i Ukrajini, ali to je neka druga prica.
 
Bas briga hladnjacare da li cemo mi brati maline ili ne oni ce i onako da uvezu

Nije bas tako. Mogu da uvezu ko i do sad iz Bosne, gde je malina slicna nasoj, ali to je nedovoljno, kao i iz zemalja okruzenja ali su to nedovoljne kolicine. Mogu dovoljno da uvezu iz Poljske i Ukrajine, polku i polanu, ali im za to trebaju velike kolicine nase, kvalitetne, kvalitetne maline da bi je mixali i prodavali ko nasu, ko vilamet i miker. Pa nisu ni evropljani ludi da prepakovanu poljsku malinu sa nasom etiketom placaju 2,6 evra ako je mogu kupiti u Poljskoj za 1,3 evra. Oni misle da kupuju SRPSKU malinu za koju znaju da je kvalitetna. E sad, jednom ce oni i to da provale i tad ce biti definitivno baj - baj nasem malinarstvu
 
Zašto bi uopšte uvozili ?!

Nema maline i molim lepo.

Hladnjača se da puniti i drugim voćem i povrćem.

Ne znam ko je vama usadio ideju da je izvoz maline unosan posao.

Štaviše vrlo je nestabilan i opterećujući posao, kao i bilo koja trgovina specifičnom robom uostalom.

Nego braćo, počnite vi sa prekvalifikacijom na ovce i goveda, prošlo vreme manekenisanja malinom.

Aj uzdravlju...
 
Zašto bi uopšte uvozili ?!

Nema maline i molim lepo.

Hladnjača se da puniti i drugim voćem i povrćem.

Ne znam ko je vama usadio ideju da je izvoz maline unosan posao.

Štaviše vrlo je nestabilan i opterećujući posao, kao i bilo koja trgovina specifičnom robom uostalom.

Nego braćo, počnite vi sa prekvalifikacijom na ovce i goveda, prošlo vreme manekenisanja malinom.

Aj uzdravlju...
Zanimljivo!
Na koje drugo voce mislite?
Kojeg voca mi proizvodimo u kolicini 100.000t+?
Nemamo mi velike kolicine nekog drugog voca na kojem moze da se bazira dugogodisnji izvoz.
Jabuka je u ekspanziji zbog Ruske federacije.

Послато са S60 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh