Varenje bloka motora

zorancile

Banned
Učlanjen(a)
16 Mar 2010
Poruka
3.141
Lokacija
Bašaid
Kojim elektrodama može da se zavari blok motora u kome se smrzla voda, i kako?
 
@ zorancile

Ako je blok odlivak od gusa onda sa CO2 nace ici. Moze sa dobrim TIG apararom da se zavari ali zavisi dali mu se moze prici, mestu varenja. Ako jesamo puko a ne fali de nego je samo pukotina sa nji moze da se zavari i bez godatka elektrode.
 
Kod mene je zaliven nekim specijalnim lepkom i već 15-ak godina ni kapi i tako sam ga prodao,ne znam koji je lepak ali je lako moguće da je dvokomponentni,mehaničari sigurno znaju koji je lepak u pitanju
 
Ima onaj tecni metal dvokomponentni ali mislim da sa time samo predje posle vara. Dosta tih majstora sto kao vare blok nemaju pojma!!!
 
smedic,Ja ne znam sa čime je lepljen,znam samo da smo ga nekim drvenim letvama držali 24 sata stisnutog,ja samo mislim da je to dvokomponentni-ja sam sa njim zalepio rezervoar i on bude sive boje a onaj je nekako kao tutkalo
 
Zoran0230 je napisao(la):
smedic,Ja ne znam sa čime je lepljen,znam samo da smo ga nekim drvenim letvama držali 24 sata stisnutog,ja samo mislim da je to dvokomponentni-ja sam sa njim zalepio rezervoar i on bude sive boje a onaj je nekako kao tutkalo
To mora da je tecni metal
 
Jeste sigurno ali poenta tekog varenja bloka je sto pukotina nastavlja da puca i var to sprecava a tecni metal tesko da to moze.
 
Moguće je ali je efikasan i izdržljiv,zato sam se i javio,nije teško probati-ako je to tečni metal na moj bivši 540 je uspelo i nije se širila pukotina
 
Zavisi od mesta. Ako je problem samo curanje rashladne tečnosti epoksidni lepak ili tečni metal to rešava najlakše. Imam iskustva sa takvim sranjem lično bih preporučio uhu endfest u koji možeš a i ne moraš dodati finog metalnog praha (koristi se za sinterovanje) u zavisnosti od materijala koji se lepi aluminijum, gvožđe ... pa dobiješ tečni metal.
vryr91.jpg

:cao:
 
E Maticu ovo stvarno nisam nikad cuo, pa jel moze zilet uopste toliko da se savije? :sta:
 
najzanimljivije je da su posle par godina kupili neznajući isti traktor i kada su počeli da ga rasturaju glavu nikako da skinu i onda su ukapirali da je već bio kod njih i bruslicom iseku glavu drugačije nije moglo.Znači traktor je radio par godina tako skarabudžen
 
Nazad
Vrh