Koja prostirka (stelja) je najpogodnija za krave muzare?

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Naravno, misli se na objekte bez rešetkastih podova.Neko kaže da je pšenična slama nezamenljiva.Meni se najbolje pokazala mlevena kukuruzovina.Kakva su vaša iskustva?
 
-Zoki- najboje rešenje je da joj kupiš dorme dušek kažu ovi na TV da ispravlja kičmu. Nemoj da se ljutiš šalim se, dobar si ti čim imaš vremena da sitniš kukuruzovinu. Po meni je sve dobro kad je suvo ispod krave naprimer slama koja je balirana sa balirkom jer je dosta usitnjena. :cao:
 
@Golub
Nemam ja vremena da sitnim kukuruzovinu već je silo-kombajnom "pokupim" od ljudi koji su kukuruz brali ručno a svu tu masu bi ionako upalili.Primetio sam da je dobro jer savršeno apsorbuje vlagu.
 
Ja sirim piljevini,donosim je iz jedne pilane iz futoga i to je po meni najbolja stvar, ima vecu moc upijanja, manje stajnjaka a jako je kvalitetan.pozz
 
Stanislav reče "manje stajnjaka"- i on može lepo da učestvuje u kalkulaciji prihoda.
Ja koristim slamu (pšenica, ječam,...), najbolja mi je pšenična, ali i sve drugo je ok. Pšenične utrošim manje u odnosu na druge jer odlično upija, neko već reče, a ispod štale imam gomilčinu stajnjaka kog ne mogu da utrošim pa planiram da ga preradim u humus, a može i da se proda voćarima.
 
jecmena samo za bikove, a moze i u krajnjem slucaju moze da se koristi kod krava muzara (ako ponestane psenicne) . psenicna i kod svinja (ako zelite da budu ciste) :cao:
 
Sejem po 5-6 Ha ječma i svu slamu utrošim u prostirku kravama. Stavljam je malo više pošto baš ne upija- koji je nedostatak još osim toga Lalo?
 
Sto se tice prostirke, malo cu u off al bez zamerke, za svinje sam probao razne slame ali najbolje se pokazala mlevena trska kukuruza, ne morate koristiti viljusku za ciscenje, vec lopata zavrsava stvar, pod ostaje vlazan ali vrlo malo.
:cao:
 
Može i slama i kukuruzovina,što se ječmene slame tiče ona nije dobra zato što je pojedu pa moram drugu da donesem,pa pojedu i tu i tako u krug
 
Zoran Kostović je napisao(la):
@Golub
Nemam ja vremena da sitnim kukuruzovinu već je silo-kombajnom "pokupim" od ljudi koji su kukuruz brali ručno a svu tu masu bi ionako upalili.Primetio sam da je dobro jer savršeno apsorbuje vlagu.
a kolko je to isplativo silirati kukurozovinu za prosstirku?? :sta:
ja radim sa slamom bilo kakvom rolo balerom i izadje mi bala oko 150 din.
p.s.drzim krave skoro sve na otvorenom bez krova(imam objekat samo za 30 komada sa boksovima,lezistima-mislili smo pesak stavljati ali se pokazo da su kod jednog coveka jele pesak i par krava je odapelo jer valjda ne moze da se izbaci iz stomaka) a ostalo je sve napolju,i oko 1000 rolobala smo napresovali,kolko bi trebalo sitne kukurozovine i kako je cuvati :(



(ali sigurno da ona tako isitnjena najbolje upija,stari su pricali da i kad je jako mokro bilo da su bacali secenu kukurozovinu u korlatove jer ona najbolje upija(u snopovima).
Post je spojen: [time]1293645969[/time]
_________________________________________________
2ewgy0p.jpg

Post je spojen: [time]1293671229[/time]
_________________________________________________
stara presa na uzicu i bale 150 tke tj 150X180 u stvarnosti
Post je spojen: [time]1293696456[/time]
_________________________________________________
xcizid.jpg

Post je spojen: [time]1293721692[/time]
_________________________________________________
bale od nove prese 125x125 u stvarnosti 130x145-150.
Post je spojen: [time]1293747016[/time]
_________________________________________________
21njpmr.jpg
 
@igordulic
pa mi nemamo di da se okrenemo, mi imamo avlijice a ne salase, vidim rolo bale na slikama i utovrivac, to kod mene nema gde da se okrene :nono:

Kod nas na severu KiM jos ljudi beru rucno jer su male parcele u kojima ne moze ili nece da udje berac, da rek'o sam berac jer kombajn za kukuruz jos nije dosao jer nemamo ni silose...

Licno sam se uverio da kukuruzovina seckana na silokombajn najbolje absorbuje vlagu/osoku iz stale, radis lopatom a ne gvozdenom vilom

A jesi li probao da seckas slamu necim? :sta: mozda bi bolje absorbovalo mokrinju
 
Nazad
Vrh