Koja prostirka (stelja) je najpogodnija za krave muzare?

Fali mi samo malo vise prakse, ali trudim se.

Volju imaš, imaš i neka teoretska znanja. Budi otvoren prema novim tehnologijama i novim saznanjima ali nikad ne odbacuj savjete starijih, jer oni imaju i iskustvo. Teorija i praksa u poljoprivredi se jako razlikuju, a kad nađeš sredinu između njih, onda ćeš moći uspješno razvijati svoje gospodarstvo. Samo polako i strpljivo i uspjet ćeš.
 
Stocari, znam da je ova tema sezonska, a kod mene je uveliko počela sezona..

ypy6amyp.jpg


Kako je kod Vas??
 
I evo, navalimo na pesak.

Ko prvo, to se koristi u krajevima gde teku velike reke što nose dosta peska i cena je prihvatljiva.
A ko drugo, poštovani gospodin savetnik nije ništa pomenuo o tehnologiji izđubravanja kad se koristi pesak. Ako ide u skreper sve 'pojede', kako se ga očisti od oseke da se može prat sa vodom?
U SAD se pesak koristi najviše (ili skoro samo) u štalama što se čiste ispiranjem sa vodom.

[video=youtube_share;hmtRxNrKS4I]https://youtu.be/hmtRxNrKS4I[/video]

A da smo ozbiljni, stvarno se može u ovake doboke bokse stavit stari izgoreli suvi stajnjak, poznanik kaže da se najbolje pokazao stajnjak što ga uzima od uzgajivača konja, jer se bolje 'veže' i manje ga krave izvuku na hodnik.
 
Sreća što je rolka kaišara, ja imam problem kada je masa sitna sa letva lanac sistemom, zaguši mi kanal za mrežicu i prepuni komoru ako ne pazim.
 
Mi te probleme nismo imali sa presovanjem , nego sad u stali kad to treba razvuci nemozes sa vilama da ga nosis ali zato jako lepo pokrije leziste.
 
Sad kod izdubravanja vise ni ne koristim vile samo onu veliku plasticnu lopatu i samo tovari. Kolko je teze uneti toko je lakse sada izneti.
 
Nazad
Vrh