Objekti za smeštaj mehanizacije

Taj prvi deo je 7.80 metara,a ceo objekat je 17.8x10x4.5...
 
Zanima me jel neko u skorije vreme pravio kanal u garazi, ili hangaru. Mi imamo u planu i kanal pa me zanima sta i kako odraditi. Koliko da bude dubok? Zanima me ako se pokrije hrastovim fosnama koji teret one mogu da nose. Ili da pravim celicne resetke?
 
Ми кад смо радили гаражу радили смо давно додуше ал је направљен канал 1.4 м дубок,1 метар широк...оставио сам инсталацију за неонке доле,а покрио храстовином али никад ништа не паркирам на њега него само окорачим.
 
Kod nas je ovako napravljeno, supa je duboka ~8m a ostatak krova je nadpusten ~5.5m i dobro se pokazalo, izdrzalo je snegove bez problema.
dsc00148.jpg
 
Ми кад смо радили гаражу радили смо давно додуше ал је направљен канал 1.4 м дубок,1 метар широк...оставио сам инсталацију за неонке доле,а покрио храстовином али никад ништа не паркирам на њега него само окорачим.

meni ce jednim delom recimo iznad stepenica biti prostor po kome cu gaziti. jedino tako mogu napraviti, a tuda bi eventualno isle zmajeek i traktori. da li mogu hrastove fosne da izdrze pune zmajevke?
 
meni ce jednim delom recimo iznad stepenica biti prostor po kome cu gaziti. jedino tako mogu napraviti, a tuda bi eventualno isle zmajeek i traktori. da li mogu hrastove fosne da izdrze pune zmajevke?
Ako ti ista znaci,prikolicu od 5 tona natovarenu nose bez problema,stim sto je bagrem mesto hrasta...
 
Jel su rogovi na vecem medjusobnom rastojanju? posto je lim laksi, ne znam kako bi rasporedio rogove i precke, i kojih dimenzija da budu (precke) i na kojem rastojanju.
Pa jesu na vecem rastojanju nego kad se radi sa crepom,ali sad bas tacne dimenzije ne znam.
 
Ja ne bih u hangar ubacivao kanal...bolje kad budeš radio neku šupu,garažu i sl. tu ga napraviti
Kanal mora biti u hangaru ili na otvorenom. u supi nemoze zbog visine. Sve se svodi na to da kad se holmer sprema za sezonu u par retkih slucajeva treba kanal. Jesenas kad smo menjali malu traku penjali smo kombajn (24 tone)na fosne. Uspeli smo promeniti to sto je trebalo, ali dosta truda vise je ulozeno.


Jos neznam koliku sirinu napraviti, i dubinu ali znam da ce imati vinklove okolo, da se fosne mogu ubaciti, ili napraviti cak i neka kolica na kojima se dizalica tuda moze voziti. Bice ubacena struja za rasvetu, ali neverujem i uticnice, jer komsija je uradio ribnjak pored. sad me deli 6 7 metara do vode. moguce je i da ce trebati izolacija kanala od voda. o tom svemu kad se pocne kopati.
 
Evo nekoliko slika moje supe.



29596dk.jpg
dcy5w9.jpg


- - - - - - - - - -

Osovinski raspon izmedju stubova 4m , od vencanice do vencanice 4.5m.

- - - - - - - - - -

244tfus.jpg


- - - - - - - - - -

Ova supa je sagradjena za 5 -7 rdnih dana. Dimenzije u osnovi su 8x16m . 2 dana je bilo ptrebno mom bratu da iskopa rupe za temelj , i 5 dana smo radili nas dvojica i 1 majstor.
 
Pre neki dan uzeo, krovni veliki trapez izaslo me oko 700 din/m2 sa srafovima,a zidni jos nisam uzeo ali je negde tu oko 620 din.
 
Nazad
Vrh