Objekti za smeštaj mehanizacije

Evo poceo i ja danas malo da majstorisem... Jedva sa podigao ove merteke jel su teski kao zemlja (od tvrdog drveta su) i dosta za danas... Sutra nastavljam polako sa ovim ojacanjem na sredini merteka,treba da stavim gredu na zidu pa zatim ispod merteka i da sve to spojim podupiracima kao sto je na onom delu koji je gotov bio prosle godine...

Zatim letve i pokrivanje... Ali daleko sam jos od tog,brze bi islo da radimo vise nas ali samo ja i cale i to neradimo po ceo dan nego izmedju poslova..

img0408.jpg
 
Samo polako Ćiro, pazi da ne preforsiraš ćaleta. Sam ne možeš raditi. :osmeh:
Čime planiraš da pokrivaš? Sa starim delom ima tu dosta površine.
 
Nadam se da necu da preforsiram caleta jel tad ce da mane i ima sam da nastavim... :haha:

Pokricu isto crepom kao sta je zavrseni deo sad samo produzavam...

Imam i zeceve imao sam ih mnogo vise sad nemam bas puno...
 
Ako je supa cirka 8*5.5m,pokrivena crepom novije generacije na preklop i nosi je 9 metalnih stubova koliko treba da je stopa duboka i siroka ?
 
Ako mislis na moju supu gresis... Nije siroka toliko...

Dugacka je 18 metara a od zida do stubova ima 4.5m... Pokricu je onim starijim crepom sad ja neznam kako se on tacno zove kod mene u kraju ga zovu "biber"....

JA sam stubove ukopao u zemlju tacno 1m a tako preporucujem i tebi.. Uradis kako treba.. :ppozdrav:
 
Ćiro zašto pokrivaš sa biber crepom? Jel ga imaš viška ili je tvoja želja? Postoji još jedan način postavljanja biber crepa sa upola manje letvi, ali ovako je najbolje.
 
Pokrivam zato sto neznam stacu sa njim!!!!!!!!!!!!! Imam ga gomilu i jos imam da rusim neke stare kuce i objekte (na mom drugom placu odakle su se moji preselili) pa reko sto da kupujem lim,lesonit ili neki drugi crep kad ovog biber crepa imam gomilu a nesluzi nicemu pa reko da ga iskoristim...

JA mislim da znam i ja drugi nacin sa manje letvi ali tad ide vise crepa i mnogo je tezi krov,ovako je najbolje letve na 13cm i nema brige da ce da prokisnjava... A po letvama se setas kako hoces.. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Nisam danas ni zavrsio skroz sa letvama (vidi se na slici) nisam imao vise letvi... Sutra moram da kupim jos malo i krece pokrivanje ako ne zafrkne ova kisa sto je u najavi...
 
Pametno. Može taj biber još jedno 100 godina da izdrži :haha: Imam ga i ja gomilu pa ću verovatno šupu sa njim pokriti umesto sa limom.
 
Ma moze da izdrzi jos dugo ali nije bas u modi pa ga zato svi bacaju... Meni vazno da ne kisne... :osmeh:
 
nije u modi jer ne vole da rade sa njim majstori, voleo onaj nov iz fabrike samo :osmeh: kod nas ga bacaju bukvalno sa kuca starih, nikom ne treba...ja ga isto imam dosta i sve sto budem pravio pokrivacu sa njim
 
Ja ako cujem da neko hoce da ga baci sa kuce odem jos i pomognem mu da ga skine sa kuce i uzmem ga kuci... Svake godine pravim po neku supu (nekad manju nekad kao ovu) i uvek taj crep nadje svoje mesto...

Mozda cu sad da uzmem ponovo od jednog ali radi se o OGROMNOJ kolicini ali nema veze on kad je trajao ovoliko i ostao citav trajace jos 100god kad kaze kolega...

A sto se tice majstora vise NISTA ne radim sa njima (iz mog mesta) posebno ne pokrivam jel su me dosta puta upropastili pa posle prokisnjava!!!!
Ovako ja sam pokrijem ali domacinski za sebe letve idu na mali razmak i nema da kisne!!!!
 
Ako da bog do godine se upustam u jedan DOSTA ozbiljniji projekad od ove supe sto sam sad odradio...

Sa jedne strane ce biti zid a sa druge stubovi (sad cu videti dal metalni ili betonski a mozda cak i drvo videcu).. Planirane dimenzije su 8x20m... Nadam se da ce biti ::novac:: da to sve realizujem... ISto cu da radim 90% sam... Ako se odlucim da jednu stranu zidam jedino to neznam bas da sazidam toliki zid od 20m!!!

Inace temelj,stubove,i krov cu da radim sam...
 
Meni je sve jasno , samo ne razumem kako ce da ucvrste stubove u ovim plocama , jer varenje u ovakvim situacijama nije pozeljno.
 
Nazad
Vrh