Objekti za smeštaj mehanizacije

Visina ulaza 4,5m a do vrha stuba 5m.3 ulaza sa cela po 6m sirine.Dubina supe u prva dva boksa 12m a u krajnjem desnom 6m.Stubovi 100x100,binderi spoljni ram 80x60 a ispuna 60x40.Prednje zmije 80x60 a lotra na tom manjem delu supe 80x60 i 60x40.

- - - - - - - - - -

23h36zm.jpg
106iyao.jpg

Od crnih radova ostalo jos utege,cevi izmedju stubova za fasadni lim.Onda dolaze oluci lim i ostalo.
 
Hvala lepo na iscrpnom odgovoru.

Samo još dopuna, ako nisam dosadan, kutije je dimenzionisao statičar, inženjer, ili si prepisivao sa nekog objekta, ili pak sam zaključio da tako treba ?

Još jednom najlepše hvala Diklofen.
 
Pa ovaj covek je uradio vise od 20 objekata.Preporuka je njegovo iskustvo i garancija.Predimenzionisati materijal cesto ne znaci nista.Vise kosta i ruke budu skuplje a vecinom je jace samo u prici i teoriji a ne u praksi.
Ulazi su visoki 4.5m .
 
Zašto nisi srušio one zgradice pa pustio hangar bar celom širinom

Neces verovati ali to 6x6m je komsija usao sa svinjcima kod mene.Prethodni vladnik placa se tako dogovorio.....Taj manji deo cu zatvoriti za drzanje djubriva i tako tog.Na levo je ostalo jos mesta za 12x12m.To ce verovatno biti iduce godine.Sad mi je bilo skupo da toliko radim.

- - - - - - - - - -

Pa da, predimenzionisanje jedino poskupi izgradnju...

Zaboravih, debljina zidova kutija, 2,8mm jel da ?

Tacno 3.2mm kad se lepo izmeri.Bez pucni i ostalog.
 
Pa danas samo to_Objekat je u sustini gotov stim sto se ceka samo fasadni lim pa da se zatvori sa strana.
 
Ni ja to ne vidim dobro, liči kao da su štapovi ispune kraći pa da je umetnuto parče cevi pre gornjeg i donjeg pojasa. U svakom slučaju čini mi se da se u čvorištima linije štapova i gornjeg i donjeg pojasa ne seku u jednoj tački.
 
Nazad
Vrh