Objekti za smeštaj mehanizacije

Nasao ovo na netu,takodje kod nas u jednom delu dvorista se stari beton tako sav oljustio,ne lici ni na sta vise....pojma nemam sta bi tacno bio razlog za to.


 
Većinom je do lošog cementa i manjka treba pojačat mjeru ako je slab.
Ja kupim najskuplji za van i s njime nema problema.
Gledam dvoriste betonirano oko 70- te godine .
Razbijao na jednom mjestu unutra je beton zelen.
To je bila.kvaliteta i nigdje se nije osuo
 
Voda je najveći neprijatelj betona...nikako ne valja da je redak! Mada ga he takvog lakše ravnati...znase koliko ide šljunka,koliko cementa,i od toganije potrebno odstupati,goran g jeu pravu za separaciju,pogotovo za grede i stubove...ali ponavljam količina vode je presudna,i njegovo sazrevanje da se ne presuši...

- - - - - - - - - -

Puno se družim sa ljudima koji se time bave,a i sam imam iskustva,svinjac sam recimo radio od špar betona,i to 1 na prema 5,pa ko voli nek izvoli,ja mu dam macolu pa nek vidi jel ga lako srušiti...
 
Sremac a sta je spar beton? Nesto mi 1naprama 5 malo. Gdd trazim jace idem 1:3 a so ubija beton. Kod mene na cupriji gde su mesta tockova skoro su rupe. Beton iz 80 tih pa ce sledovati ponovnk betoniranje. Betonirali su hangar na otkupnom mestu I vlasnik mi je preneo da je folija najbitnija da se postavi na mestu betoniranja. I onda nema ljustenja.
 
Voda je najveći neprijatelj betona...nikako ne valja da je redak! Mada ga he takvog lakše ravnati...znase koliko ide šljunka,koliko cementa,i od toganije potrebno odstupati,goran g jeu pravu za separaciju,pogotovo za grede i stubove...ali ponavljam količina vode je presudna,i njegovo sazrevanje da se ne presuši...

- - - - - - - - - -

Puno se družim sa ljudima koji se time bave,a i sam imam iskustva,svinjac sam recimo radio od špar betona,i to 1 na prema 5,pa ko voli nek izvoli,ja mu dam macolu pa nek vidi jel ga lako srušiti...
radim u jednoj firmi koja se bavi betonom,pa sam pomalo i u to upucen :haha:
Kazu ljudi ako nesto neznas a zelis da se o tome obavestis,samo pitaj sofera.Oni sve znaju :haha:
 
Folija upravo ide zbog vode,jer sa vidom ode i deo cementa,od 80tih naravno da će se pojesti beton od soli,al ne posle godinu dana zaboga,mada sad postoje i aditivi i za to..
Špar beton je stari izlupani beton,kog sam dodavao u odredjenom odnosu,nekad ga ljudi koriste i kao tampon pre betonaže,a sam i zidove radio od njega,poslažem špar beton,pa malo zalijem i tako redom...jeste 1 na 5 slabo,zato sam i dao za primer da opet drži ..
 
Mi spar beton radimo tako sto ubacamo krupan kamen. Odnos cementa i sodera standardno, ali se tim kamenom uspara, a ipak bude jako ko zemlja. Obavezno se na zemlju prvo redja kamen pa tek onda ide beton i po potrebi opet moze da se ubaca kamen.
 
Pa zato što se ušpara ga i zovu špar beton...da se razumemo,nije to verovatno najpametnije,al cela veka radim nešto bez novaca i ondak dolaze alternative do izražaja...

- - - - - - - - - -

Opet,s druge strane ulože ljudi ogromne novce pa opet ne valja na kraju,zato što svako ko zna da drži lopatu i perdašku i ravnjaču misli da je najpametniji i da sve zna...a lepo školovani ljudi sve proračunali i napisali kako treba a mi opet teramo po svom...
 
Komšiji su školovani i ozbiljni ljudi radili betoniranje ćuprije i dvorišta.Koštalo Boga oca da bi se odmah prve zime počelo ljuskati a iskokalo se strašno.
 
Na školovane sam mislio na one na fakultetu i po institutima...
Kad je šljunak dobar,kad je cement dobar,i kad se to pomeša u odgovarajućem odnosu sa količinom vode propisanom,ne bi trebalo da bude zime...
Velike površine sveže izbetonirane treba i kvasiti na određeni način,postoje pokrivke koje zadržavaju vodu kao sundjer,da se on polako vlaži...ne voli on baš tako svež na plus 40 da se prehladi hodnom vodom,može ali češće...
Ima tu još faktora,al je tužno da neko da živu lovu i da to ništa ne valja...
Onda ispadnem ja pametniji,a naravno da nisam,kad štalu izbetoniram sa otpadom iz henkela a to sve same božije školjkice i ona se i posle 15 godina upotrebe ne kruni a amonijak iz mokraće je non stop zaliva...pa koje tu lud..
 
Код нас је упитно све када се ради, почев од квалитета цемента, па преко агрегата и на крају воде и њене ПХ вредности која исто тако утиче на квалитет и марку бетона.....
 
Ja sam beton zamenio tucanikom,jer ne zelim da ulazem u beton koji je u danasnje vreme skup kao zlato
 
Kod mene je tucanik, ili drobljeni kamen 1300 dinara za metar kubni.

Sent from my G630-U20 using Tapatalk
 
Ovomj delu vojvodine trebao sam platiti tucanik sitan do 30mm letos, 2200 din po TONI , sto izadje skoro 3100 din po kubiku,

Uzeo krupan sljunak po 1700 din....:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pogodio sa majstorima, i uvek bio prisutan kad se betonira bilo sta u dvoristu, meni nije tesko da se hvatam lopate ( mada motike se plasim i ja kao Goran G.)

Sve smo radili u fazama, imam preko 500 m2 betona samu u dvoristu
 
Nemate problema sa izbijanjem zemlje izmedju frakcija tucanika na povrsinu nakon odredjenog vremena ?,koristite li neke folije ispod tucanika ?.
 
Nazad
Vrh