Objekti za smeštaj mehanizacije

Jedno pitanje nije baz za objekte ali je vezano,Cime je najbolje nasuti ispred hangara da bude trajno ,rizla,tucanik,drobljeni asfalt,krupan soder ili nesto drugo i koje debljine da nebi utanjalo?Ima li ko iskustva sa time?
 
Ratko isti posao ceka i mene. Raspitivao sam se i rekli su mi da soder, rizlu i sl. ne koristim jer je lako probije blato i voda. Najbolji je kamen, ali da ne bude previse krupan i da u sebi ima i nule, koja ce lepo popuniti supljine. Za drobljeni asfalt ne znam mada bi trebao i on da vrsi posao.


IMG_1581.jpg
 
najbolje iskopati jedno pola metra i tu nasuti peska i nabiti i preko toga tucanik,ali ako imas biraj sitnijim,bolje se nabije,i predji posle vibro plocom.Tako radimo na poslu kad pripremamo za asfaltiranje,samo sto za puteve ide pesak i pola metra tucanika.
 
Debljina sloja kod kamena pozeljno je da bude 10-15 cm.

- - - - - - - - - -

najbolje iskopati jedno pola metra i tu nasuti peska i nabiti i preko toga tucanik,ali ako imas biraj sitnijim,bolje se nabije,i predji posle vibro plocom.Tako radimo na poslu kad pripremamo za asfaltiranje,samo sto za puteve ide pesak i pola metra tucanika.

Pesak nikako. Ja sam godinama nasipao peskom i sada sam morao iskopavati to do dobine koju si rekao da bih dosao do zemlje. Pesak kakav god da je blato ce ga probiti.
 
Meni je dvoriste malo sa nagibom i zanima me sta da sipam a da kad padne kisa ne umazem se, nervira me konstantno, i koliko kosta rizla po kamionu?? ovako nasipao bih duzinu od trideset metra sa sirinom od 20 recimo otprilike??
 
Pre nasipanja treba zemlju isplanirati i povaljati, pa na nju staviti geotekstil pa onda 20cm (i više) nekog tucanika i to povaljati u slojevima od 10cm.
73673612624652770.jpg
geomrezegeotekstil.gif

Geotektil sprečava mešanje zemlje i tucanika i time produžavanje trajanje nasipa i zadržava vodopropusnost nasipa koju je imao i kada je tek urađen.
 
Ovaj geotekstil je izgleda mnogo dobra stvar,jos ako nije ni skup,onda je extra :osmeh:


Meni je dvoriste malo sa nagibom i zanima me sta da sipam a da kad padne kisa ne umazem se, nervira me konstantno, i koliko kosta rizla po kamionu?? ovako nasipao bih duzinu od trideset metra sa sirinom od 20 recimo otprilike??
To je povrsina od 600 kvadratnih metara.Ako nasipas debljinom od 10-15 cm,potrebno ti je od 60 do 90 kubika rizle.Cena kod nas je negde oko 800 do 1000 din po kubiku.
 
Poslednja izmena:
Evo nekoliko podataka o geotekstilu.

Netkani geotekstili su sinteticka vlakna bez ikakvih smola i lepkova! Ugradjuje se u zmelju, moze da sluzi kao zastita hidroizolacije (ravni korovovi, jezerca. . . ), ugradjuje se pre tlakovanja dvorista, staza, kontrolise eroziju, kontrolise rast korova, sprecava mesanje slojeva zemlje, . . . .

Funkcije GEOTEKSTILA (NETKANOG TEKSTILA):
- Drenaza
- Separacija slojeva zemlje
- Filtracija vode (Geotekstil propusta vodu)
- Pojacanje

- - - - - - - - - -

Evo i nekih cena koje sam pronasao na netu


GEOFOL 3- 200gr Dimenzija rolne 2mx50m=100m2 CENA 102 din/m2
GEOFOL 3- 300gr Dimenzija rolne 2mx50m=100m2 CENA 138 din/m2
GEOFOL 3- 400gr Dimenzija rolne 2mx50m=100m2 CENA 174 din/m2
GEOFOL 3- 500 gr Dimenzija rolne 2mx50m=100m2 CENA 222 din/m2
DREFON S- 200 gr Dimenzija rolne 2mx50m=100m2 CENA 144din/m2
 
Meni je dvoriste malo sa nagibom i zanima me sta da sipam a da kad padne kisa ne umazem se, nervira me konstantno, i koliko kosta rizla po kamionu?? ovako nasipao bih duzinu od trideset metra sa sirinom od 20 recimo otprilike??
Posto ti je dvoriste pod nagibom,povedi računa da ,,posteljica,, ima nagib kako bi voda iz gornjih slojeva oticala u željenom pravcu.U suprotnom voda će se zadržavati negde ispod platoa,i efekat bi bez obzira na geotekstil,pravilan odabir frakcija,dobar završni pad,bio znatno umanjen.
 
Kapiram, planirano je da sve ide u jedan kanal, a kanal da bude dubine metar sirine pola metra, ovo je sve radi informacija, prave mere slike i gradnja kad novci dozvole, hvala vam na pomoci :osmeh:
 
Danas stigao materijal



Za koji dan počinju radovi. Menja se kompletan krov na slici (stradao od grada) i zatvara šupa limom. Biće postavljeni i oluci na ovoj strani. Ovo je slika pre početka radova.



Ako sve bude išlo kako valja biće i slika nakon završenog posla.:osmeh:
 
Nazad
Vrh