Objekti za smeštaj mehanizacije

Ovde je plastificiran lim 620 rsd/m2. Pokrivni, vece rebro.
 
Ja licno,a sto tj sta im fali?

- - - - - - - - - -

Ja ne znam ali za ovaj gore zidani objekat zasto stavljati lim kada je on pogodan za crep,gde otislo 2300,neka ide jos hiljadu vise i trajno tj dozivotno resen problem.

Pa nisam video nigde takve bindere, pa me interesovalo ko ti ih je radio. Mislim da ne postoje trajna resenja a smatram da ce ovaj da traje za moga zivota, trenutno imam 34 godine
 
Na ovom istom mestu je bila slicna tj istih dimenzija ali na jednu vodu nastersnica koja je bila pokrivena ondulinama na drvenoj gradji,napravljena pre 8-9 god,a trajala je samo 3-4 god.bez kapanja a onda do skoro juce napolju kisa i pod njom kisa,kada sam ih kupovao onduline su placane 630,a lim je tad kostao 700.din tabla 2/1m,znaci zajebo sam se ko nikad,zato i kazem da uvek radim po dvaput.E onda pre 3 god,trebao sam pokrivati zgradu 27-6m,i umalo se i tu ne zajebem i pokrijem je limom sve bilo dogovoreno sa majstorom ruke su bile 500.e a materijal kao izracunao bice 3.200-3300,onda ja u poslednjem trenutku prelomim i resim da stavim crep...majstoru nije bilo bas pravo ali ja sam sa nepunih 4000,zavrsio krov sa novim crepom i gradjom,gde nemam ni kapi prokisnjavanja,znojenja i buke,zato i sada kazem crep je nezamenjiv,sve ostalo je alternativa.
 
Crep je prevaziđen krovni pokrivač.

Bespotrebno opterećenje konstrukcije.

Proizvođači modele iz proizvodnje izbacuje posle nekoliko godina, zameniti par komada postaje noćna mora.

Drvena podloga, krovna hartija i lim su neuporedivo lakši i trajniji.

Šta kaže Galicije ?
 
Imam crepa velikog formata da pokrijem celu ulicu,a i bibera takodje,sve to je sr... po meni u poredjenu sa limom,ali cale voli crep pa to ti je...Ni jedan crep ne moze da dihtuje 100%,ako pada kisa sa jakim vetrom (ili sneg jos gore),to nabija kroz najmanje proreze u crepu,plus njegova tezina,velika mana.Takodje za crep je potrebna mnogo jaca krovna konstrukcija nego kad bi pokrivali limom.
Lim jeste bucan kad pada kisa jaca,ali ne zivim u supi,e sad to ''znojenje'',nzm kako onda po zadrugama,tu je svaki hangar limom prekiven,ako njima kaplje od gore,to bi bilo katastrofa.
 
Ne pricam o crepu iz 50-setih godina nego o ovom sad sto se proizvodi npr Mladost Standard...ne da dihtuje nego lezi kao saliven,mogu ja sutra iz potkrovlja da napravim jednu sliku pa da vidite da li se negde prozire.Na jakim pljuskovima sa vetrom sam se bas par puta penjao to da proverim i nigde ni jednu jedinu kap nisam video na toliku kvadraturu.Daj boze da mi lim tako dihtuje bicu presrecan.
 
Imam crepa velikog formata da pokrijem celu ulicu,a i bibera takodje,sve to je sr... po meni u poredjenu sa limom,ali cale voli crep pa to ti je...Ni jedan crep ne moze da dihtuje 100%,ako pada kisa sa jakim vetrom (ili sneg jos gore),to nabija kroz najmanje proreze u crepu,plus njegova tezina,velika mana.Takodje za crep je potrebna mnogo jaca krovna konstrukcija nego kad bi pokrivali limom.
Lim jeste bucan kad pada kisa jaca,ali ne zivim u supi,e sad to ''znojenje'',nzm kako onda po zadrugama,tu je svaki hangar limom prekiven,ako njima kaplje od gore,to bi bilo katastrofa.

Podelicu sa vama moje iskustvo sa limom. Pre 9 ili 10 godina sam radio hangar 20x11m 4m visine,radili mi majstori,stvarno brzo, za 13 radnih dana od temelja do krova,sa strane zidovi zidani blokom a krov su mi radili od drvenih bindera stvarno odradjeno pedantno za medalju nemam reci ruke me iznele 2200 eura komplet, radili na dnevnicu, pre njih sam pogadjao sa nekim drugim majstorima, trazili mi 5 500eura za ruke. Da ne bude zabune stvarno sam prezadovoljan kako sam prosao ali su napravili jedan propust a to je da su prilikom ugradnje lima, rupe za holsrafe busili naostrenim celicnim ekserom i onda mi se desilo da je krov poceo da prpkisnjava na sve strane. Desilo se da se lim olubio i onda ona gumica na holsrafu nije lepo dihtovala, problem sam resio za jedno popodne, aku busilica i neki sikin silikon koji se koristi za ugradnju plastificiranih oluka, stvarno jako sredstvo. Na novom objektu sam rupe u limu busio burgijom ali sam iz neke predostroznosti holsrafe, gumice na njima, lepio silikonom, pa bi i vama to preporucio, da ne bude da kaplje zbog kondenza
 
Poslednja izmena:
Da problem kod lima je srafljenje...ja sam vas citao jedan kaze dole drugi gore cak se i malo isporaspravljali i ja nisam znao kog da poslusam pa sam poslusao proizvodjaca gde sam kupio lim koji mi je izricito podvukao>Nikako dole samo GORE<E sad neko je pomenuo podmetace za koje mislim da su dobro resenje ali nigde ih do sad nisam nasao u prodaji,cak gde sam kupio vijke oni kazu da prvi put cuju za to.Lim kao i svaki metal se siri i skuplja na toploti pogotovu ovih tabli koji sad svi kupujemo izjedno i na suncu nemam pojma za koliko ce se produziti tabla ali verujem da za 3 do 5mm hoce i to negde mora da ona odradi a gde ce nego li na vijcima i zato dole mislim da ne sme da se srafi a dok gore zbog visine srafa ipak mu on daje neku mogucnost da on tako reci dise,ali to samo bez podmetaca a sa njim bi ta mogucnost bila onemogucena pa sad ne znam sta je bolje sa ili bez podmetaca,mislim ako ih uopste negde i nadjem za dan dva.
 
Kod mene, kada sunce zađe za oblak pa se ponovo vrati, krov samo puca. (apropo širenja na toploti).

Naravno da se šrafovi postavljaju na gore (na naboru) jer kad su rupe - otvori dole, kuda voda teče, ona sama nađe put posle nekog vremena.
 
Druže ja imam nekoliko šupa pokrivenih sa limom,lim sam uzimao kod Deje u Bavaništu ,tamo ima i tih podmetača ako se sežam dobro 8 din kom.lim bio 500 din,prošle godine.
Inače moj tast je sklon predimenzionisanju tako da na šupi koji je on zidao ima betonske grede od 40 cm,ta šupa stoji od 93 kao prvog dana.
Ja sam totalna suprotnost ,zato mi je leteo krov od 150 kvadrata prošle godine sa sve građom.Bolje malo pojačajte nego da se kajete kao ja.I na drugoj su leteli limovi ali na sreću samo nekoliko tabli.
 
Pocinkovani plastificirani lim je preskup, panel je duplo skuplji, ima sa dve strane lim, ispada da se onda izolacija u sendvicu odnosno pena dobijaju gratis. Sve nerealne i nabijene cene.
 
Ma nece oni da se zajebu...panel se radi od tanjeg lima nzm ali mislim da je cak ispod 0.4 pa onda pena nije dzabe a cena mu je oko 14.e
 
Cena je od 12 pa navise, ne zaboravi da imas dva lima + pena.Kakav tanji lim, verujem da je cak i deblji nego kod obicnog limenog pokrivaca.
 
Da problem kod lima je srafljenje...ja sam vas citao jedan kaze dole drugi gore cak se i malo isporaspravljali i ja nisam znao kog da poslusam pa sam poslusao proizvodjaca gde sam kupio lim koji mi je izricito podvukao>Nikako dole samo GORE<E sad neko je pomenuo podmetace za koje mislim da su dobro resenje ali nigde ih do sad nisam nasao u prodaji,cak gde sam kupio vijke oni kazu da prvi put cuju za to.Lim kao i svaki metal se siri i skuplja na toploti pogotovu ovih tabli koji sad svi kupujemo izjedno i na suncu nemam pojma za koliko ce se produziti tabla ali verujem da za 3 do 5mm hoce i to negde mora da ona odradi a gde ce nego li na vijcima i zato dole mislim da ne sme da se srafi a dok gore zbog visine srafa ipak mu on daje neku mogucnost da on tako reci dise,ali to samo bez podmetaca a sa njim bi ta mogucnost bila onemogucena pa sad ne znam sta je bolje sa ili bez podmetaca,mislim ako ih uopste negde i nadjem za dan dva.
Meni su radili likovi supu,imaju stvarno iskustva mislim da su medj prvima poceli sa tim limovima i imaju mali milion supa iza sebe ,ali srafe dole,a zasto pojma nemamam ,i nemogu da tvrdim sta je bolje.

- - - - - - - - - -

Hajde i ovo da ti dodam sad sam bas prosle nedelje odvrco par srafova sa supe ,nesto je produzavam,isti obim na rupe na limu je i sad kao i pre 6,7 godina tako da mislim da nepije vodu to skupljanje i sirenje,.
 
Lim najbolje bušiti u višlji deo od gore sa dužim šrafovima nikako gde leži na cev...tako bar savetuju majstori priznati i poznati.:ppozdrav:
 
A na koliko srafa treba da ide kada su sest bregova jer se ne uklapa paran broj na svako drugo polje?
 
Poslednja izmena:
paneli-montazni-pribor-slika-59312115.jpg


Imaš te takozvane jahače i može na svaki drugi.:ppozdrav:
 
A na koliko srafa treba da ide kada su sest bregova jer se ne uklapa paran broj na svako drugo polje?

Uklapa ti se, svaki drugi trapez, s tim sto prvi i poslednji holsraf ti ide kroz dva lima i ostaje ti jedan u sredinu i to je ukupno tri. I ja sam uzeo plastike ali sam ih vratio, mnogo se nezgodno namestaju a i ne vidim svrhu, samo budi pazljiv kada srafis, da ne bude labavo a i da ne olubis lim,stavljaj silikon. Sto se tice sirenja i skupljanja po projektu mi je predvideo da na +30, -30 c ,binder od 8m ima sirenje max 6 mm, za toliko mi je rekao da proslicam rupe na plocama koje nailaze na ubetonirane srafove, ja ih slicovao malo vise. Zakljucak siri se binder siri se i lim

- - - - - - - - - -

Druže ja imam nekoliko šupa pokrivenih sa limom,lim sam uzimao kod Deje u Bavaništu ,tamo ima i tih podmetača ako se sežam dobro 8 din kom.lim bio 500 din,prošle godine.
Inače moj tast je sklon predimenzionisanju tako da na šupi koji je on zidao ima betonske grede od 40 cm,ta šupa stoji od 93 kao prvog dana.
Ja sam totalna suprotnost ,zato mi je leteo krov od 150 kvadrata prošle godine sa sve građom.Bolje malo pojačajte nego da se kajete kao ja.I na drugoj su leteli limovi ali na sreću samo nekoliko tabli.

I ja sam se plasio ovoga, nisam zeleo ni da mi krov padne a ni da predimenzionisem cevi a onda idu novci vise, najbolje staticar odradi posao i to kosta 50 eura, i za njih je to 15 min posla, imaju program u kompjuteru,sve proracune odradi sam samo unesu podatke. Isto je veoma bitno u samom binderu da one cevi koje su unutar njega prvo se vare cevi koje sila gura pa posle cevi koje sila vuce da se ne desi da kad se digne binder gore i bez opterecena sredina mu padne nekoliko cm, kad je sve kako treba, pod punim opterecenjem ne bi trebalo da padne vise od 5mm i to je znak da je sila koja gura binder na dole rasporedjena ne na sredinu kao kod kolege Glackop vec prenesena na leziste bindera tj zid.
 
Nazad
Vrh