Objekti za smeštaj mehanizacije

Ne kopira se bas tako lako . Ima tu puno toga sto ipak mora i da se objasni.

Pogledajte ovo ukrucenje na drvenim resetkama.

j7aw60.jpg
 
Dragane mani se filozofije!!! Covek pita konkretno za metalnu konstrukciju!!! Sad ti postavljas drvenu konstrukciju! Na kraju krajeva ako je nesto izracunato kako treba i uradjen projekt zasto mislis da se to ne moze kopirati, narocito na metalnim konstrukcijama!
 
Peet diskutujemo. A nemoj da mislis da sam ja bez greske. I ja pravim iste greske kao i svi ostali , pa cak i malo jace.
 
inace sam u tom razgledanju resetki primetio da su neke od njih lose zavarene pa obratite paznju i nataj deo ako vam neko drugi radi.
 
Ja sam doso do resenja kako da stojeftinije prodjemo sa gradnjom objekta , bilo da sami radimo ili da nam radi neka firma. Stvar se sastoji iz sledeceg: ne valja samo sa idejom da idemo u neku firmu , jer onda oni nam nude , a ustvari i neznamo sta su nam ponudili , jer nemamo nikakav lan itd. Tako da najpre trebamo naci nekog jeftinijeg gradjevinskog inzenjera koji nije halapljiv na pare , i njemu kazemo sta zelimo , a on nam uradi palan na 10 stranica . Pa tek onda kad imamo plan mi mozemo da trazimo izvodjaca. Izaberemo vise izvodjaca i od svakog zatrazimo njegovu ponudu. Na kraju nemora biti najjeftiniji , najpovoljniji , a ni obrnuto.
 

E da, sve će biti metalno, znači stupovi, grede i krovna konstrukcija, tako da nema zime :)

Zaboravio sam pre napisati.
 
Kopiraš Ćiru ??? "Gde god nađeš zgodno mesto ti šupu dogradi..." :osmeh:

I ja sam dograđivao i sad čekam lim pa da zatvorim bočne strane.
 
Ma gde, ima Ćira još dosta da gradi da bi stigao mene. :osmeh: Moj senjak je 14 x 40, bez ovih nastavaka pozadi i napred. I stalno je pun i haos unutra od mašina do hrane itd. I zato nastavljam ovo. A ovako će mi biti zgodno za kačenje i neću zatvarati ga, samo sa jedne bočne strane.
Pa okači slike radova kad se već hvališ :osmeh:
 
Na ovu supu bi mogao da dogradis jos jednu vecu supu i nakraju jednu malu nisku supu za kokoske i krov ce stici do zemlje.:osmeh:Zimi jako dobra skakaonica:osmeh:
E moram doci da vidim ove gradjevinske poduhvate,krenuo si sa senjakom 3x2 a sad je 130x400m:osmeh:
 
Ja licno ne volim drzati masine i seno, slamu... pod istim krovom, a vidim da to ovde na forumu vecina radi.
 
Ja licno ne volim drzati masine i seno, slamu... pod istim krovom, a vidim da to ovde na forumu vecina radi.
Kod mene je sva mehanizacija smestena pod supom koja je vecna,uradjena je za milion godina i nema dodatnih odrzavanja,gradnja je jeftina i svako moze da priusti ovakvo zadovoljstvo.Ta garaza nosi naziv Vedro Nebo:osmeh:
 
@mirko
Dodji, kod mene su uvek neki radovi. A imam ovih ploča (ostavio dobre kad sam stavljao lim) i građe, dasaka imam preko glave. I što da ne uradim, koristiće. Samo je problem što idem sve niže, što kažeš.:osmeh: Trebao bih uskoro da počnem da renoviram kuću na imanju, tu će tek biti posla.
A senjak je urađen 89-90, i tada je urađena tolika osnova. Mislim da je tad bio najveći senjak u Pocerini, sada ne znam :osmeh:

@vladj
Slažem se sa tobom. Ja ih sve više razdvajam, eventualno su prikolice u prolazima gde je seno/slama. A traktori su u delu koji je odvojen zidom od hrane.
 
Nazad
Vrh