Objekti za smeštaj mehanizacije

Pozdrav kolege, za konstrukciju od 18 m, pritom zidovi su udaljeni na 16.5 m, da li odgovara za gornji pojas 120x60x4, donji 100x60x4 i popuna 60x60x3?
 
Gledam ovaj objekat i mislim se nešto,pa jer nije bilo jednostavnije i jeftinije da je urađen na jednu vodu?Leva strana ozidana još 70 cm više i onda kosi krov i gotovo.
 
Da li je dozvoljeno nove objekte za smestaj mehanizacije pokriti salonit plocama? Sta kazu propisi kod nas? Znam da su u EU zabranjene, i da su morali da ih se rese. Imam nekih 100 komada,a u planu mi je pravljenje nekog objekta od 70 kvadrata a ne znam sta da radim.
 
Ljudi moze li se nesto graditi na poljoprivrednom zemljistu za skladistenje bala a da za to ne treba gradj dozvola?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Salonit je dozvoljen ali salonit sa azbestom je izbacen iz upotrebe ne samo u EU i svetu nego i kod nas. Znaci kupis na stovaristu salonit i pokrivas isto kao sto sam ja uradio.
Sto se tice objekta koje je Dragan postavio, dosta je bolji tj jaca konstrukcija od nekih nabedjenih majstora sto su radili sve i svasta. Nije bitno da potrosis 100 kubika gradje, nije merilo koliko je gradje skrkano nego kako je skrojena gradja. Pozz
 
Danas poceli ds dizemo konstrukciju objekta za vise namena.Ovako izgleda to.
7f2b119591a633feb7b09b5913b90ebb.jpg
f7b196f0e04ae5b30957872c1b988354.jpg
613a67959cdc4c73e3548741f4fb86eb.jpg
4e3f54a09b4c5e9f4378ab64ce799bd2.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko koristio onu krovnu paropropusnu foliju, kao podlogu za kukuruz? nisam stigao da izbetoniram, pa sam mislio tu foliju da stavim i da sipam kukuruz.
 
Ја сам једне године сипао кукуруз у просторију која није била избетонирана, а ни омалтерисана. На земљу сам прво ставио најлон који служи за обавијање палета са вештачким ђубривом (донео од продавца, они ионако бацају), у 3-4 слоја и добро преклопио и мало подигао крајеве. Преко тих слојева сам ставио нову обичну фолију из једног дела и мало подигао крајеве. На зидове сам ставио само нову фолију. Стајало је до око 1 марта без да се кварио. Од доле није била ни једна рупа на фолији, а до зидова је било прилично и то углавном у горњем слоју (фугне између цигала су мишевима биле и пут и склониште од мачака)
 
25e je bilo kad sam ja dizao predprosle godine.Mislim da je jos uvek ta cena samo tvoje je da postavis stope....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh