Objekti za smeštaj mehanizacije

Normalno,drugo je ako bi platio staticaru da ti sve izracuna,ali ovako kad radis sam uvek idi na siguricu.Sem toga,sta je +1 resetka u ceni ,skoro zanemarljivo u odnosu na cenu celog hangara-supe ,ja ne bih ni razmisljao o ovome,na krovu ne bih stedeo.
 
Sve ovisi o dimenzioniranju rešetki i uzdužnih nosača. Ako je uzdužni nosač poddimenzioniran, nije strašno. Kod prevelikog opterećenja će se deformirati i tako pokazati da je preslab. No, s rešetkom je druga priče. Popusti li jedan štap u rešetki, gubi se stabilnost i može doći do urušavanja krovišta. Nekad davno (još za DOS operativnog sustava, prije Windowsa) sam imao jedan programčić koji je proračunavao rešetkaste i pune nosače. Rezultati su bili iskazani u vidu naprezanja pojedinih elemenata i progiba. Čak je imao i animaciju progiba. Nakon što više u Widowsima nije bilo moguće otvoriti DOS prozor programčić mi je postao beskoristan. Šteta.
 
Kolege koliko se krece m3 betona kada donese mikser, u pitanju je beton za betoniranje dvorista?
Inace koliko ide cementa u m3 betona?
 
Kolege jel ima neko predlog za model(na dve vode) metalne supe 6x22 visine do 3metra, koji binderi i venca ice.?
 
Zanima me cena filcovanog lima za krov iki kako se vec zove,onaj sto kazu da ne kondezuje?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Zanima me cena filcovanog lima za krov iki kako se vec zove,onaj sto kazu da ne kondezuje?Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Od 800 pa do 950 din kvadrat

- - - - - - - - - -

Planiram nasipanje rizle ispred hangara pa me zanima da li je potrebna neka prethodna priprema zemlje? imam jedan temelj i beton od stare supe preko koda bih nasuo rizlu, da li ce tu biti problema ili da razlupam to?
 
Sa cime bi bilo najbolje da predjem stari beton, koji se spustio na par mesta i sad se tu zadrzava voda? Debljina tog novog sloja treba da bude oko 3cm, a povrsina oko pola kvadrata, na par mesta, i tuda ne prelaze masine, ali je izlozeno vremenskim uticajima.
Da stavim obican beton nema sanse da se zalepi i nije dugorocno. Razmisljam o nekom lepku za plocice, za spoljnu upotrebu? da ga umesam sa sljunkom?
 
Очисти добро та места, ради што бољег везивања старог и новог. Однос песак:цемент=1:1 и да те Бог види....

- - - - - - - - - -

У 1м³ бетона иде:
~1900кг агрегата
Од 200-500кг цемента( количина цемента зависи од жељене марке бетона)
И око 130-220л воде (и од воде зависи каква ће нам марка бетона бити)
Тежина 1м³ бетона је око 2400кг и то је такозвани полутешки бетон који ми користимо...
 
Nije tema al kad vec pomenuste...hteo bih da izvedem neke prepravke u stali za bikove i moracu da pravim pad poda suprotan od postojeceg.Koliko mora biti minimalna debljina betona kad se betonira preko postojeceg betona i sta jos treba dodati?
 
Ja sam radio jednu slicnu prepravku pre 7god i iso sam da mi najniza debljina bude 5cm i evo radi poso bez problema nije nigde pustio,samo je dobro oprano kerkerom,iisla mreza preko i malo masniji beton

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh