Objekti za smeštaj mehanizacije

Pitanje za strucnije od mene, hteo bih da pokrijem prostor izmedju dve šupe razmak je 5m. Kolika dimenzija drvene grede bi mi trebala da može da nosi krovnu konstrukciju odnosno da na nju postavim rogove. Sa druge strane je zid i betonski cerklaž na koji takodje dolaze rogovi. Planiram da pokrijem biber crepom jer ga imam i vise nego sto mi treba tu pa da iskoristim.
 
Sinovac pravi objekat za novu stolarsku radionicu. Radi neka firma iz Kraljeva, za sada deluje baš solidno.
b4acd56227470a4ebdda3508f07087ec.jpg
 
Zanima me koliko moze od prilike da izadje gradnja jednog objekta 8×14 visokog 4m,metalna konstrukcija i deo od 7×8 bi trebao biti zatvoren panelima bar 5cm debljine a preostali deo bi trebao biti otvoren kao neka nadstresnica,pokriven onim pocinoovanim ili plastificiranim limom?
Mozda je neko pravio nesto slicnih dimenzija ili ima ljudi na forumu koji se time bave pa mogu da mi kazu neku okvirnu cifru.
Hvala unapred.0
 
Zorane mozes li mi poslati br tel te firme? Kojih dimenzina je ovaj objekat i koja je cena po m2? Planiram nesto slicno raditi na prolece pa sam u razmisljanju da li da mi neka firma to odradi ili da radim sam.
 
Ako zimi nema narocitog posla, ta konstrukcija se iz delova bez problema moze odraditi u sopstvenoj radinosti. Takodje, farbanje mozes obaviti u nekoliko slojeva bojom koju ti zelis.
Nije samo radi ustede, vec ti sigurno nece promaci nista pri gradnji..
 
Zorane mozes li mi poslati br tel te firme? Kojih dimenzina je ovaj objekat i koja je cena po m2? Planiram nesto slicno raditi na prolece pa sam u razmisljanju da li da mi neka firma to odradi ili da radim sam.
Objekat je veličine 10x16 metara, sinovac reče da bi ga kontrukcija i paneli koštali oko 14000 evra, išao je sa nekom skupljom varijantom, mislim na panele, oko 20 evra po kvadratu. Poslaću ti broj firme naknadno. Ako te zanimaju još neki detalji, pitaj.
 
Kako sad ide procedura oko izgradnje hangara? Potrebno je unajmiti arhitektu da bi uradio projekat i obezbedio dozvolu za gradnju? Posto imam u planu neki objekat, koji bi isao skroz do ulice, na mestu gde je bila kuća. Pa me zanima da li je neko imao ovakav slučaj gradnje, da li je moguc?
 
Rušenje postojećeg objekta je moguće izvesti na jedan od dva načina:

Prvi je da se rušenje realizuje u okviru pripremnih radova za izgradnju novog objekata. Saglasno članu 137. stav 2. Zakona o planiranju i izgradnji, pripremni radovi se izvode na osnovu građevinske dozvole za izgradnju objekta. U tom slučaju, izvođenje pripremnih radova (rušenje postojećeg objekta) mora biti obuhvaćeno tehničkom dokumentacijom za izgradnju novog objekta, odnosno projektom za građevinsku dozvolu. Postupak podnošenja zahteva i dokumentacija koja se prilaže uz zahtev za izdavanje građevinske dozvole propisani su članom 135. Zakona o planiranju i izgradnji i članom 16. Pravilnika o postupku sprovođenja objedinjene procedure elektronskim putem. Pre podnošenja zahteva za izdavanje građevinske dozvole, potrebno je pribaviti lokacijske uslove, u skladu sa članom 6. Pravilnika. Navedene propise možete pronaći na sajtu www.gradjevinskedozvole.rs u okviru sekcije „Propisi“.

Drugi način je da se uklanjanje objekta sprovede na osnovu dozvole o uklanjanju objekta. Postupak za izdavanje dozvole o uklanjanju objekta propisan je članom 168. Zakona o planiranju i izgradnji. Uz zahtev za izdavanje dozvole o uklanjanju objekta, odnosno njegovog dela podnosi se:

  • projekat rušenja sa tehničkom kontrolom;
  • dokaz o svojini na objektu;
  • uslovi, ako se radi o objektu čijim rušenjem bi bio ugrožen javni interes (zaštita postojeće komunalne i druge infrastrukture, zaštita kulturnog dobra, zaštita životne sredine i sl.).
Dozvola o uklanjanju objekta, odnosno njegovog dela izdaje se rešenjem u roku od 8 dana od dana dostavljanja uredne dokumentacije.

Ako se radi na prvi nacin - moguce je ostvariti umanjenje takse za novi objekat.
 
Nazad
Vrh