Objekti za smeštaj mehanizacije

robert provericu pa cu ti javiti.nisu radili meni nego u selu a cini mi se da su mi gazde rekli da su iz beceja.
 
I to je samo metalna konstrukcija za 25 eura i pokrivanje. opsivanje limom ide jos 16.5 eura po kvadratu. Skupo je to.
 
Kako se stubovi rade , da li ono ankerišu tj. prave i betonski temelj ili to očekuju da bude gotovo kada dođu ? :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Kako se stubovi rade , da li ono ankerišu tj. prave i betonski temelj ili to očekuju da bude gotovo kada dođu ? :cao:
Ako mislis na Stevu, on sve odradi. Ankere pravi od cevi, on dodje sa njegovom ekipom, iskopa rupe, iznivelise i zalije betonom. Ti treba da mu obezbedis sljunak, cement, vodu i mesalicu.
 
Šta će mu gromobran kad je hangar od metala i komplet uzemljen.
 
Beton nije dovoljan provodnik i 1.5m nije dovoljna dubina.Treba staviti cev u zemlju i nabiti najmanje 3m i spojiti sa trakama koje idu na krov i to nekoliko komada u zavisnosti od veličine objekta.
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
Beton nije dovoljan provodnik i 1.5m nije dovoljna dubina.Treba staviti cev u zemlju i nabiti najmanje 3m i spojiti sa trakama koje idu na krov i to nekoliko komada u zavisnosti od veličine objekta.
Armirani beton je sasvim dobar za zaštitu od groma ako je dubina veća od 0.7m i ukupna površina-zbir donje i bočnih-veća od 5m2 :cao:
 
:D dobra šupa

Šteta što na krovu nije senedvić lim, ali da je, cijena izrade šupe sigurno bi bila puno veča.
 
Nazad
Vrh