Objekti za smeštaj mehanizacije

ne razumem sta i na cemu se smejes???da nisam trebao kolicima da razvozim 40 kubika betona,ili da placam pumpu,kad je sasvim normalno da se tako betonira i nema nikakve greske,jer je armaturna mreza podignuta od tampona...ekipa koja je ovo radila,ugradila jre dosad hilade i hiljade kvadrata bez greske,i nisu bagra skuplena ispred prodavnice ili amateri,,,posto si iz tog kraja ,ista ta ekipa je prosle godine radila manastir u velikom sredistu,i sada trenutno rade u vrscu postrojenje za preciscavanje otpadnih voda,tyv precistac...
Usao malo u temu da vidim neki objekat, idem u nazad i vidim lik izjavi da beton dize armaturu koja lezi na sljunku hahahahahaha
Posle slika onaj dize rucno, sve je ok hahaha
Jos gore procitah kamion ide po mrezi, mixer, neverica.

- - - - - - - - - -

Ovo i mene zanima,kad sam pre neki dan ocistio cupriju od snega umalo se nisam slogirao,jedno 50 m2 se skroz iskrzalo odgore,jel ima neke pomoci?

- - - - - - - - - -


Ima, razbij i pravi sledeci put beton kako treba a ne ko moj cale izbetonira i za mesec dana mozes ponovo sve da radis.
 
2gtd7iu.jpg

2h4cjgi.jpg

wryyyb.jpg

2r4jxon.jpg

35i0mu0.jpg

2q3qgyg.jpg

er0wnk.jpg
 
Koje su dimenzije objekta i ako može da se zna krajnja cifra?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pricam sa majstorom oko betoniranja hangara, i kaze mi da je dovolja armatura 4-ka i debljina betona do 15 cm a podloga sljunak 10cm. Tako ga je savetovao jedan inzinjer gradjevinarstva i on tako radi hangare po selu. Sta mislite dal je dovoljno to?
 
Pricam sa majstorom oko betoniranja hangara, i kaze mi da je dovolja armatura 4-ka i debljina betona do 15 cm a podloga sljunak 10cm. Tako ga je savetovao jedan inzinjer gradjevinarstva i on tako radi hangare po selu. Sta mislite dal je dovoljno to?
to je dovoljno,ako radis sa frakcijom moze i ispod 15 cm
 
Losa podloga,tjs malo je to tampona,posto mora da se skida do tvrde zemlje i armatura 8-ca,debljina betona aj moze da prodje.
 
Bolje umesto 6mm da se stavi 2*4mm u dva nivoa dosta jače drži nego jedan jači, jako npr. ide dve mreže a beton je 15cm onda jedan ide na 5cm dubinu a drugi na 10cm a podrazumeva se i dobro nameštena podloga tampon od bar 15cm i može bez brige da prolaze šleperi neće da mrdne.
 
Verovatno da cu ici sa rizlom ispod a armatura u dve zone 4-ka:osmeh: to mi je sigurnije, mada moj matori navija na 2x6-ice...
 
To je još bolje ako se stavi 2x6mm a držaće i 2x4mm bez brige jer da staviš jednu od 8mm ili 2 od 4mm dođe na isto u novcima ali ako se stavi u dve zone onda je puno jači od jedne osmice.
 
To je još bolje ako se stavi 2x6mm a držaće i 2x4mm bez brige jer da staviš jednu od 8mm ili 2 od 4mm dođe na isto u novcima ali ako se stavi u dve zone onda je puno jači od jedne osmice.

Dodje jeftinije 2x4, 4-ka je 2000 din, 6-ica 4000 din a osmica vetovatno 6000 din, nisam pitao...cena je za 12kvm
 
Slažem se da je bolje armirati u dvije zone nego u jednoj (pogotovo ako rubni te,elji nisu dovoljno dimenzionirani). No, nemojte uspoređiveti krive dimenzije. Nosivost neke mreže ovisi o težini iste, a težina je proporcionalna presjeku šipki i gustoći rasporeda. Presjek šipki raste s kvadratom u odnosu na promjer.
 
Koliko bi trebalo da bude razmak izmedju resetki najoptimalnije,? Znam da zavisi od materijala i proracuna, ali okvirno, kakva je praksa u ovom slucaju?
REsetka treba da bude dugacka 14m, a sama sirina te supe je 10m. Da li su dovoljne 3 resetke ili je bolje 4?
 
Kod tebe je na 4m.
Ja ako se odlucim na 3 resetke na 10m, to bi bilo razmak 5m, sto msilim da je previse slabo. Bolje da idem na 4 resetke , razmak bude 3,3m
 
Nazad
Vrh