Objekti za smeštaj mehanizacije

Ljudi, treba da radim na prolece objekat za mehanizaciju, ali ujedno I skladistis za kukuruz ili psenicu. Pa mi trebaju saveti.
Da li unutra smestiti silose, ili napravili po duzini, nesto kao cardak, 2m sirine, ali za zrnastu robu.
Objekat ce biti jedno 300 kvadrati.
 
dobra ti je ideja to,ako ti ambar bude sirok 2m. i visok 3m. na duzinu od 5o metera ces nagurati 200 tona pšenice :ppozdrav:
 
gDsrhr.jpg


NhzsTN.jpg


Kod nas negde u okolini majstor radio resetke. Taj majstor radi hale svuda, posao cveta.Inace nekom iz okolnih sela je pala hala sve mu masine iskrsila... Dosta poslova dobija, skole, opstine, crkve, tenderi ne postoje... stranka
Na slikama ne valja nista, od zidova, temelja do resetki, ko zna kako su srafljeni paneli...
 
Ovo je za temu "Nikad ovako". Strasno. Nema taj ni M od majstora. Bar da zna osnovno o postavljanju stapova unutar resetke, zasto dijagonalni, zasto vertikalni.. nije to tek tako da se samo pakuje. Taj verovatno za cvorove nikad nije ni cuo, a kamoli za dejstvo sila u Pratovoj resetci koja se najcesce i koristi u gradjevinarstvu.
 
:haha:

Sad skoro je majstor radio krov na fiskulturnoj sali, u skoli. Sta reci.
A ima jos jedan iz sela sto radi hale i njemu je pala jedna haha.
Ako vam treba kontakt, pm :D

Inace pustio sam da vi prvi kazete misljenje. Cudno je da nijedan spoj mu nije na mestu, taj sto je merio stope, pogledajte kako stoje., izgleda nije razgovarao sa majstorom. Ni blizu sredine, restke ne leze na cvor a i kako bi kad nigde nije ubo bar jedan.
 
To su majstori tipa: kao dete sam se penjao na oraj i tresnju... u madjuvremenu sam naucio da zakucam ekser.... dakle ja sam vkv tesar....:)
Problem je sto niko /retko ko angazuje pravog gradjevinskog ing. da izvede projekat a onda bravar da napravi... nego sve prekopiramo ovo,ono... ali produzimo za metar i meni vise odgovara onako i to nije vise ista hala... ili jos gore prave po crtezu tipa ovako treba da izgleda....
 
Добио сам пролив када сам видео ову решетку. као грађевинац, нећу да коментаришем овај његов посао, јер не заслужује да буде коментарисан....Овај никада није чуо за слагање сила у чворовима...ово се зове назови МАЈСТОР у покушају, који клепа лову.....
 
Mislim da se stavljaju na 4 m, znaci 5 komada po duzini a sirine 11m sa strejom ili malo manje.
Cekaj da pitam ovog majstora mog hahhahaha
pardon, 6 bindera. nisam racunao onaj na kraju. 5 polja od 4 m, znaci 6 komada bi trebalo.
 
Poslednja izmena:
Mi smo stavili na 4 metara resetkaste nosace (trouglove), stubovi su nazad na 4 m (znaci nazad je resetka na stubu), a napred su stubovi na 6 m (zbog lakseg ulaza).

- - - - - - - - - -

Znaci mi smo stavili 7kom na 24m (6 polja x 4 metara).

Prvi postavljen (poprecan) nosac, i 7 resetki (trouglovi):

3zjS9Xo.jpg
[/URL][/IMG]

"Kontakt" izmedju ploce i resetkastog nosaca (trougla):

PEFBsNl.jpg
[/URL][/IMG]

Pocetak postavljenje "letve":

R4HHwBA.jpg
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh