Objekti za smeštaj mehanizacije

I ja imam istu situaciju(objekat je ucrtan a odavno ne postoji) bio mi je građevinski inspektor i pre izdavanje dozvole za gradnju mora da utvrdi stanje na terenu (treba slikati stari objekat) u ovoj situaciji objekat ne postoji.Ako sam ga dobro razumeo onda to zatečeno stanje ide u dokumentaciju.Nemam u planu da radim nego bio inspektor da kupi jabuke pa ga pritom pitao,mislio sam da je lakša varijanta da izgradim na crno na starim temeljima i da legalizujem objekat naknadno.Kaže da je to sada teži put i savetavo me da idem legalno korak po korak.
 
Aha on da utvrdi stanje na terenu ,to znaci sto se tice troskova on bi kostao mozda do 10000 din {mozda} i onda kad on to slika stim se ide u katastar pa 800d puta broj objekata? Jesam dobro razumeo?
 
Tako nekako.Ja sam zaboravio da napišem da sam toliko plaćao brisanje starih objekata tokom postupka legalizacije istih ne ovako mimo toga.
 
Боки, јефтинији је геометар од тих 10к.....сад и са њим као некад по вашарима, шакање па ко први попусти

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Kod mene brisanje starog objekta ide veoma sporo. Pocetkom aprila je predato, jos nije zavrseno. Opstina Backa Palanka. Verujem da u drugim opstinama ide brze. Nesto mi se cini da je geometar spominjao da je oko 4500 dinara brisanje starog objekta i tu ide samo jedan formular koji popunjava vlasnik. Ako je objekat davno srusen onda je to dovoljno, ako objekat jos postoji onda savetuju da se trazi dozvola za rusenje jer u suprotnom komsiluk moze poslati inspekciju. Sto se tice zidanja novog objekta po dimenzijama starog opet bi trebala dozvola za gradnju zbog inspekcije i moguce prijave postenih sugradjana. U svakom slucaju, ukoliko je na parceli sve cisto, dozvola za gradnju kod nas se dobije za nekih 3 meseca. To su sve reci geometra.
 
Radovi polako napreduju:
067a5ffb8a8715f10fc1b22010e5b21b.jpg
 
Može malo podataka o profilima korišćenim za rešetku?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Može malo podataka o profilima korišćenim za rešetku?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Prvi i zadnji, posto su na zidovima su: gornji pojas 120x60x4mm, donji 100x60x4mm i popuna 60x60x3mm. ostali su: gornji 120x80x4mm, donji 100x80x4mm i popuna 80x80x4mm. Stubovi su 150x150x5mm. u profili su 60x100x60x3mm, lim trapezni 0,5 sa filcom. Inace firma sa kojom sam bio u pocetku u pregovorima je htela da mi uradi komplet konstrukciju sa ovim slabijim profilima koje sam ja stavio na zidove...
 
A jel neko radio statički proračun? Tj jel dovoljno to što je ta firma htela? I ako jop nije problem razmak između rešetki i gore između profila

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Prvi i zadnji, posto su na zidovima su: gornji pojas 120x60x4mm, donji 100x60x4mm i popuna 60x60x3mm. ostali su: gornji 120x80x4mm, donji 100x80x4mm i popuna 80x80x4mm. Stubovi su 150x150x5mm. u profili su 60x100x60x3mm, lim trapezni 0,5 sa filcom. Inace firma sa kojom sam bio u pocetku u pregovorima je htela da mi uradi komplet konstrukciju sa ovim slabijim profilima koje sam ja stavio na zidove...

Jesi li racunao koliko si ustedeo svojim radom
ko ti je postavljao konstrukciju
 
Prvi i zadnji, posto su na zidovima su: gornji pojas 120x60x4mm, donji 100x60x4mm i popuna 60x60x3mm. ostali su: gornji 120x80x4mm, donji 100x80x4mm i popuna 80x80x4mm. Stubovi su 150x150x5mm. u profili su 60x100x60x3mm, lim trapezni 0,5 sa filcom. Inace firma sa kojom sam bio u pocetku u pregovorima je htela da mi uradi komplet konstrukciju sa ovim slabijim profilima koje sam ja stavio na zidove...
Mislim da si preterao sa dimenzijama...no ne smeta,ali si samo bespotrebnu tezinu stvorio gore(osim ako nije namenski pravljeno da visi neki tezak teret na njima)...kod nas je 80x60 i popuna 60x60,eno par godina bez problema...stubove imamo i 100x100 i 200x200,ali samo zbog projekta,inace ne treba toliko.
 
Imam proracunati krovni nosac na 15m . Ako nekog zanima neka mi se javi . Sa ovakvim stvarima nema sale sve ovo lepo deluje , ali bez proracuna nista to nije sigurno.
 
Mislim da si preterao sa dimenzijama...no ne smeta,ali si samo bespotrebnu tezinu stvorio gore(osim ako nije namenski pravljeno da visi neki tezak teret na njima)...kod nas je 80x60 i popuna 60x60,eno par godina bez problema...stubove imamo i 100x100 i 200x200,ali samo zbog projekta,inace ne treba toliko.

Kolika je konstrukcija? i koliki je razmak izmedju bindera? sa takvim materijalom su u mom selu radili konstrukcije od 12 m i stavljali su bindere na 3 m... ovde je razmak 4.7 m izmedju bindera... a i gledao sam svi koji su radili tu sirinu konstrukcije isli su sa tim profilom...

- - - - - - - - - -

A jel neko radio statički proračun? Tj jel dovoljno to što je ta firma htela? I ako jop nije problem razmak između rešetki i gore između profila

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Statiku sam dobio od arhitekte koji mi je radio projekat i dozvolu... mada i oni nisu napisali tacan materijal koji treba da se koristi jer i to se naplacuje... dali su samo dimenzije... razmak izmedju nosaca je 4.7m a izmedju profila mislim da je 1.5m ako se ne varam...

- - - - - - - - - -

Jesi li racunao koliko si ustedeo svojim radom
ko ti je postavljao konstrukciju
ustedeo sam oko 7000 evrica... kosntrukciju mi je dizao kolega iz sela sa telehendlerom a ja sam je gore vario... a lim nisam imao snage ni vremena da radim sam, krenuli smo sa vrsidbom, pa sam platio majstore da postave..

- - - - - - - - - -

A posto nisam izbetonirao dole je isla folija za krov :ppozdrav:
2r26ooh.jpg
[/IMG]
inace je otislo 10 kutija Jadrnaki rutilen 1000s 3.25
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh