Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9171819
Rezultati 361 do 374 od 374

Tema: Ruska Dženerika

Član Gorski Car avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,487
    Zahvalio se
    1,054
    Zahvaljeno 1,622 puta na 882 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sta inace radite sa njom?
    Претвориш ли се у овцу, Вукови ће те појести.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 227 puta na 167 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zasad je jedem

- - - - - - - - - -

Inace planiram da za neku godinu ispecem rakiju od ciste ruske, da vidim sta moze od nje da ispadne. Pio sam prosle godine rakiju od ciste dzanarike i dosta je neutralna, mislim da ce biti ok baza za likere i sl

3. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku 2pan na ovoj poruci:

vuxsd (16-07-18)

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    718
    Zahvalio se
    479
    Zahvaljeno 1,360 puta na 437 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ..........
    This time next year, we'll be Millionaires!

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da finisiram utiske: Kao konzumna vocka je vrh!!! Nije zamena za sljivu, nije zamena za kajsiju, mnogo je bolja od obicne dzanarike za jelo... Topla preporuka da neko posadi par stabala za svoje potrebe ili pijacu. Za komercijalno sadjenje ne znam kakva je matematika, zasad necu da ulazim u to... i molim da se ne ulazi opet u uporedbe sa sljivom, te dve vocke zaista nemaju mnogo veze jedna sa drugom

6. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku 2pan na ovoj poruci:

vuxsd (16-07-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,571
    Zahvalio se
    5,509
    Zahvaljeno 1,348 puta na 731 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mi smo imali prvi rod ove godine i ono što mogu da napišem kao preovlađavajući utisak: migavac ko migavac... da ne citiram onu izreku o žvaki iz filma Tri karte za Holivud. Da, lakše se najedeš od ove velike džanarike ali je migavac. Šljiva je rajsko voće...

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ama nemaju veze te dve vocke jedna sa drugom, ko da poredis sljivu i breskvu...

9. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku 2pan na ovoj poruci:

vuxsd (16-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Poruka
    118
    Zahvalio se
    5
    Zahvaljeno 21 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav svima.
    Jedno pitanje: sadim jednu parcelu 15ari stenlej primarna i 10% lepotica+rana.
    A imam zemlju jos 5 ari u blizini 4.5 * 120m. Za jedan red.
    Sta mislite da tu zasadim rusku dzanariku, za rakiju, i da mesam sa ovih 15ari normalne sljive, ukoliko ne ode na otkup?
    Kakva ce rakija biti, ajde sad da se izrazim, 30 stabala dzanarike + 80 stenleja?
    Da li.nece izgubiti svu aromu?
    Posto radja obilno, da zgrabim kvantitet?
    Necu da sadim ranke, belosljive itd.

Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Iskreno- nije dobra kombinacija, prvenstveno zbog vremena zrenja jer se ne poklapaju. Ruska se poklapa upravo sa rankom, kasnim kajsijama, breskvama...

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    1,004
    Zahvalio se
    610
    Zahvaljeno 576 puta na 333 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ajd na stranu period zrenja, mogu se peći posebno pa kasnije mešati... ali mislim da sa džanarikom ništa ne dobijaš odnosno više gubiš na kvalitetu rakije. Ajd da već imaš džanariku u rodu pa da se ne baci ali saditi tipski nju za rakiju je po meni velika greška. Kad sadiš iz početka onda sadi valjano. Za rakiju, ako ti ne smeta često podkupljanje, onda Rodnu ako ne bi baš da podkupljaš onda Stenlej i Lepoticu. A što se tiče obilnosti roda i ove "klasične" šljive mogu obilno da rode tako da ne vidim razlog za sadnju većeg broja stabala džanarike osim možda par komada, onako eto da imaš ako hoćeš.

13. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili marceta.b. na ovoj poruci:

Miloica (02-09-18), vuxsd (01-09-18), Комадара (01-09-18)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,571
    Zahvalio se
    5,509
    Zahvaljeno 1,348 puta na 731 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Veoma mi se sviđa ovo što je kolega marceta.b. napisao. Ako hoćete da pravite dobru rakiju gajite rakijske sorte. Jedino za šta je dobra ova ruska džanarika je da se pojede prvo voće mada i nije nešto rano stigla. Generalno sve sam napisao u prethodnom postu.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Daleko je ona od prvog voca... Iskreno, ne znam zasto tolika kuknjava na "kvalitet" rakije, dzana nije sljiva, ne pece se sljivovica od nje, pece se vocna rakija od dzanarike. Ima svoja svojstva, svoj ukus, svoj fazon. Rakije od stenleja ima na svakom cosku, nije lose imati vise razlicitih radza da se razbije monotonija. Sve to pod uslovom da niste prevarant koji laze ljude i prodaje im dzanu kao sljivovicu... Brate, ispeci rakiju ljudski i ljudski je prodaj, bila to breskva, kajsija, dunja, kruska, dzanarika...

16. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili 2pan na ovoj poruci:

kanački (03-09-18), vuxsd (03-09-18)

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    1,004
    Zahvalio se
    610
    Zahvaljeno 576 puta na 333 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Moj matori koji se posle dugo godina vratio na selo isto je mislio da se rakija može praviti od svega, ono jest da može ali... Pre dve godine nakupio dva bureta džanarike, mogu samo reći da ništa gore u životu nisam probao. Ima jedna baba u selu koja peče rakiju od džanarike ali to valja samo hronosima mislim da je sad kod nje litra 250-300din a redovna rakija od šljiva i to ne baš zavidnog kvaliteta u selu se prodaje po 500din... pa ti vidi... eventualno ako možda želiš da praviš "brend" od rakije od džane. Nemam pojma možda neko ima drugačija iskustva ali ja je nikada nikom nebi preporučio za sadnju, uglavnom tu smo pa ako odlučiš da sadiš neka je sretno i obaveštavaj nas kako se razvijaju stvari možda ti znaš nešto što mi ne znamo.

- - - - - - - - - -

Može biti slična priča kao i sa dudom, rakiju od duda nisam probao a kažu da je strašno ružna, Dudovača se pekla u Vojvodini samo kad ne rodi drugo voće. I pored toga zadnjih godina ima pokušaja da se "brendira" dudovača i prikaže kao nešto staro, autohtono...

18. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili marceta.b. na ovoj poruci:

Miloica (03-09-18), Комадара (03-09-18)

Član
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Poruka
    1,739
    Zahvalio se
    860
    Zahvaljeno 586 puta na 416 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Овде је ракија од шљиве бјелице седам марака, а од пожегаче десет. А, шљива бјелица је много укуснија од џанарике. Мислим да би тешко било продати ову од џанарике.

20. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Комадара na ovoj poruci:

vuxsd (03-09-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja pio vec neku dzanu i bila je ok, ali ne znam tacno kako je pravljena. Zdravlje boze bice dogodine kod mene dovoljno za 1 kazan, pa javljam rezultate. Zasad sam vrlo zadovoljan ukusom, velicinom ploda i izgledom, naravno i rodnoscu.

22. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku 2pan na ovoj poruci:

mihailo1 (03-09-18)

Strana 19 od 19 PrvaPrva ... 9171819