Najbolji termin za oplodnju krmača.Saveti-Šta i kako?

Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Ja mislim da je ovo vrlo bitna i dobra tema,ovde ima dosta dobrih strucnjaka pa bi ih zamolio da nesto napisu u vezi ove teme.
Hvala!
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Kad ni sami neznaju ::namigivanje::
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Ja se takodje mucim sa nazimicom, nikako da "potrefim".
Dvaputa sam je osemenjavao i nista. Pre desetak dana pustio sam nerasta
i videcu, ako nista pod noz.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

nazimice pustam da se pripate 2 put kada traze...nzm kako ali moj deda to stalno potrefi... ::namigivanje::
a sto se tice krmaca...odbijes prasice i 6 dana nakon toga se pripati.. :ppozdrav:
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Kod mene vazi pravilo
Kad odbijem prasad treci dan pustam vepra
U 80% slucajeva uspi.
Inace strucnjaci kazu da 50% krmaca se pari treci dan a 50% najdalje 20 dana po odbijanju prasadi

Sto se tice nazimica,
E pa tu i ja mucim muku, ali nikada ne pustam kada traze prvi put. Obavezno cekam da se stabilizuje estrus
Sto se tice ekonomije ranije je bilo pravilo da se natempira prodaja prasica u jesen i u prolece, a nikako u avgustu. Sada ni ta pravila vise ne vaze... Kod mene su uglavnom najskuplji od pola decembra do pola januara ( zadnjih godina )
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Evo da ja kažem na tu temu koju. :haha: :haha:
Kad primetim da traži(npr.danas) onda sutra dan puštam nerasta (znači za 24 sata) i NEMA POVAĐANJA.100%

To je recept, PROVERENO radim tako već 6 godina.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

z4tu9.jpg

Post je spojen: [time]1273864623[/time]
_________________________________________________
imam ovu knjizicu dobra je mislim da je za 3 god vet fakulteta
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Šta mi radimo:
Kada primetim da nazimica traži (zavlaži i pocrveni),sačekam 1 dan (24 sata otprilike),potom po isteku tog vremena (24 h ) osemenjavamo VEŠTAČKI a može i prirodno,veštački mi je bolje pošto ne treba seljakati brava,i što je još bitnije sledeći dan otprilike u isto doba još jednom osemeniti (repriza) za siguricu pa makar i na silu kada ju je naizgled prošlo traženje.Tada kada je prođe ne stoji nego šeta,ali ipak ide osemenjavanje.Do sada NIKADA nije na taj način bilo povađanja i da nije uspelo.Jako dobar prinos prasadi, nikad ispod 10-12,evo jedna mi je oprasila 17.Naravno taj broj je teško da sačuva, ali to dokazuje efikasnost VEŠTAČKOG osemenjavanja.
Ja sam do sada jako zadovoljan,jer mi čovek donese seme sa farme, šveđane ili jorkšire pa ukrštamo tako da se ima neka čistija sorta,mesnata ali i naizgled lepa svinje.
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

pozdrav svima kod mene je pravilo.imas nekoliko krmaca moras da imas i vepra.kad trazi puscaj i ponovi sutradan nema omaske,a sad koliko oprasi eeee to se nezna.evo slike jedne od pre 10 dana
34ycr53.jpg

Post je spojen: [time]1274082095[/time]
_________________________________________________
evo jos jedne slike
mlt5ww.jpg
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Lepo poklopljene,
Ali mi nije jasno zasto svaka bega pored ograde ili zida...
Retko staje na sredini staje...
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Kada je reč o pripustu nazimica, ne treba žuriti, nazimice se prvi put pripuštaju tek u trećem estrusu. Jeste da malo produžava taj neproizvodni period u njenom životu ali se dobije znatno brojnije i krupnije leglo a prema nekim istrživačima ima uticaja i na naredna legla! Ako su u pitanju krmače prirodno parenje se obavlja nakon 24 časa od zapažanja prvih znakova estrusa. Sličan postupak je i kod dvokratnog osemenjavanja prvi put posle 24 ho d prvih znakova estrusa a zatim drugi put 12-24h od prvog osemenjavanja. Ovo je nešto skuplja ali izuzetno sigurna varijanta za razliku od jednokratnog osemenjavanja koje se vrši 36-48h od prvih znakova estrusa!
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Juce sam uradio VO krmace, sedam dana od odlucenja, danas jos vise buca i crvenija je, dali da ponovim?
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Ako hoćeš veće leglo i da budes siguran ponovi,mada cena doze je max 700 din + plus usluga i materijal a ti sa jednim prasetom to porkrivaš a dobićeš sigurno min 2-3 više ako primeniš dvokratno osemenjavanje,tj da je opet osemeniš!
 
Odg: najbolji termin za oplodnju krmaca-saveti-sta i kako

Samo da se nadovežem mada sad si već uradio ,moje neko iskustvo sa V.O ne trebaš žurit najbolje rezultate imaš kad je već period bukarenje prešlo polovinu (kraj drugogdana ,treći dan) nije loše ako odradiš dvaput u razmaku od 12 sati .Inače cena po kojoj ja uzimam je 600/din dve doze sa kateterom .
 
Nazad
Vrh