Klimatske promene i njihov uticaj na uzgoj maline

amper91

Član
Učlanjen(a)
15 Jan 2017
Poruka
802
Lokacija
Bela Crkva zapadna srbija
Evo jedne po meni zanimljive teme... Nekako cemo se izboriti sa hladnjacarima i drzavom, ali kako sa prirodom... Visoke temperature u Januaru nemogu prijati vocu ... Izuzetno susno leto... Sneg i mraz u Aprilu...
 
Bravo za temu kolega... Nadam se da je neki hejteri neće pokvariti ;)

Evo da ja dam prvi post i doprinos :)

Ja danas uzeo da posečem nešto malina što nisam stigao u novembru jer danas ne radih ništa i kao ajde koliko stignem... Na ovima što nisam stigao su krenuli da se pune svi pupoljci, na jednom delu zeleni listovi, a jedan broj samo što ne procveta za koji dan :) A tamo gde su posečene, a i ove što sam sekao danas vidim da izbija iz zemlje od 3 do 5-6 novih... U nedelju najavljuju +18 čak! Trava koja se obično pojavljuje u proleće eno je puna bašta, neke cvetavaju a i maslačak cveta uveliko :)
 
Pozz svima.Nista novo sto se klimatskih uslova tice necu dodati ni amperu ni proxi.
Zasnjih 10 tak god.uglavnom sam polovinom januara u malinjaku zaticao cvetale ljubicice.Los predznak,ali nemora da znaci .Protiv prirode i klime malo toga mozemo.Mnogo snega i mraza nikom nije donelo bas puno lepote kao ni kisno leto.Priroda ce to sve urediti a mi cemo evoluirati.Kako ?Videcemo !
 
Dobar bunar, mreža za zasenu i sistem za orošavanje je ono bez čega mislim da neće moći da opstanu malinjaci ako i naredna leta budu kao prošlo :/
 
Dobar bunar, mreža za zasenu i sistem za orošavanje je ono bez čega mislim da neće moći da opstanu malinjaci ako i naredna leta budu kao prošlo :/

Kakav je efekat orosavanja nocu ako se temperatura ne spusti ispod 22-23 stepena... Ja sa brao od 5h ujutru, od 15 jula do 15 avgusta svaki dan, te noci su bile bez prirodne rose... Brao kupinu i polku... Imao sam deo pod mrezom, vredi, ali nisam imao vodu...
 
E, pa ne znam koliki je efekat, ali kažu ljudi da pomaže... Ja nemam pa ne znam, ali bih ga svakako instalirao ako budem u prilici :)
 
Nazad
Vrh