Kupina sezona 2018. plasman i cena

Evo recepte koji sam ja koristio nekoliko godina.Mogu reci da je vino uvek bilo dobro.
100 kg kupine 30kg secera i 30 l vode.
Kad provri procediti kroz gazu.
 
Danas oprskana signumom, konacno. Jos neka prihrana kroz kap po kap ili folijarno i gotovo posle samo da cekam cenu.
 
Vino od kupine se jako tesko cedi. Naj bolje je praviti sok ali opet je problem cedjenje. Mora dobra presa. Rakija od kupine je besmisleno. Ako niste koka kola se pravi od kupine.
 
Koka kola otkupjuje kupine ali sve je po ugovoru ,cuo sam da je koriste za boju koka kole. A probaj da jedes kupine i pijes koka kolu videces da je to to.
Pa jel neko bere za 30 din.
 
Ima li neko konkretnu informaciju o ceni, a da nije nagadjanje? Okolona Sapca jos nisam cuo da je neko zvanicno izasao sa cenom.
 
Ni u godinama kada je bila najveca potraznja za kupinom nije se znala cena na pocetku berbe, pa je logicno da i sada kada i nece biti bas neka dobra cena opet ne znamo na pocetku berbe na cemu smo.
Tako da polako sa cenom, da bi dobili iole pristojnu cenu glavni uslov nam je malo duzi period lepog vremena bez padavina, a nazalost vremenska prognoza ide u drugacijem smeru.
 
Ne znam da li je tacno, cujem pricu da je sinoc u Zalogovcu kod Varvarina istaknuta cena 20 dinara.
Ono sto mogu da potvrdim loh nes, u Tecicu kod Rekovca i veceras 170 dinara
 
U rasinskom okrugu mnogi hladnjačari se žale da su im hladnjače prazne i da su slabo šta otkupili do sada. Sa ovakvim cenama dobro da su bilo šta i dobili.Ma znam, spremaju se da zamrznu kukuruz kada bude stigao.
 
Nije 20 nego 18 dinara ali to je refuz od loh nesa,ton fri kod nas polako krece za nedelju dana stize a, da li cemo je brati videcemo
 
Evo informacija iz Brusa friska, nije vezana za kupinu ali cisto da znate kako ce se i nama pisati malina 30 dinara... Eeeeee moja Srbijo i Srbadijoooo....

- - - - - - - - - -

Evo informacija iz Brusa friska, nije vezana za kupinu ali cisto da znate kako ce se i nama pisati malina 30 dinara... Eeeeee moja Srbijo i Srbadijoooo....
 
postovane kolege kupinari jel moze neko da mi odgovori koje sve sorte kupina se sad trenutno beru ,pocetak jula
 
I mene ovo zanima, posto ja loh nes berem vec duze vreme, vidim neke sorte tek krecu...

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Bere se loh nes, ali je ove godine svo voce poranilo 2-3 nedelje u odnosu na prosecnu godinu. Obicno prva berba bude 5-10 jula, a ove godine sam poceo da berem 22 juna

- - - - - - - - - -

Vidim u Nektar stize kupina Torn Fri ili kako se vec tacno zove, a placaju je po 15 dinara, neznam koja je klasa u pitanju i da li uopste klasiraju, ali cena je sigurno ta. Ono sto je zanimljivo je da se nektar ove godine povukao iz otkupa maline i ovde kod nas uzrokovao time podosta problema, ali je zato za od sutra najavljen dolazak maline iz Makedonije i to u cisternama
Ovo je kopija posta sa teme o malini
 
Nazad
Vrh