Kupina sezona 2018. plasman i cena

Organski kalcijum mozes bilo kad u toku vegetacije odnosno i u berbi kad i jeste najpotrebniji. Za ostalo sta da ti kazem, ja radim kontrolisan program pa nesto i tretiram puno...a mrzime i da trujem sebe i druge... Bakar igra veliku ulogu iz mog iskustva, sve ostalo manje vise bitno... Malo slavola i aminokiselina, moze i neka npk prihrana, nije kupina nesto zahtevna biljka...
 
Hvala na komentarima,odustajem od treceg puta,dosta mi dvaput :osmeh:.Ovo je prava svrha foruma,da se kritikuju oni koji grese,pomognu oni koji ne znaju.
Od nekih sam cuo da folijarna prihrana kalcijumom nema karencu i da prihranjuju kupinu i u vreme berbe,a na nekoj deklaraciji sam procitao da kalcijum moze folijarno do 20 dana pred berbu,pa neka iskusniji daju komentare.
I uopste ako neko hoce, neka napise program folijarne prihrane od cvetanja do berbe.

Kalcijum ranije, a kalijum do početka promene boje plodova, dalje nema potrebe.
 
Ovde kod mene ima kanal izvadim iz njega sa dna mulj i pasterizujem ga, nema boljeg djubrenja a naj bolji je dunavski mulj.
 
U cetvrtak bio na slavi, i cujem pominje se za cacanku da je mozda nece ni otkupljivati, ili ako bude otkup cena ce mozda biti 10-20 dinara
 
Ne verujem da ce cena biti niza od proslogodisnje, cak pricalo se o nekoj boljoj ceni od 80din... E sad jagoda je otisla prilicno jeftino, malina ima velike sanse da bude ispod 100din, e sad dal ce kupina biti iznenadjenje ostaje da vidimo...
 
Ево понуде, удружи се нас 10 свако да припреми по 2 тоне прве класе лох нес то је шлепер возимо у москву у фуд сити кванташ,превоз је 4000 еура улаз у кванташ је 700 евра. Има још пар мањих трошкова. Цена купина тамо је од 6 до 8 евра за кг.

- - - - - - - - - -

Свако ко хоће да иде може да дође авионом и сам да прода своје купине. Ризик јесте али ризик је и садити их и брати.

- - - - - - - - - -

И тако направимо 4 туре.
 
Ако се ради о свежем воћу довољно је пољ. Газ. . Још морам да додам да сам ја рус и неће мени одређивати српска влада и нека локална мафија где ћу ја да купим робу.квалитет

- - - - - - - - - -

У осталом немогуће је саставити 10 људи да раде заједно и верују једни другима. Да је тако не би било проблема ни са са неком нормалном ценом ни са пласманом.

- - - - - - - - - -

Све се ово и дешава што свако ради за себе и мисли да је најпаметнији нема солидарности и нормално да та живимо у једној олигархији где ће појединац добро да се овајди о наш рад и труд. То су сељачка посла и главна људска особина завист и жеља да комшији цркне крава.
 
Ако се ради о свежем воћу довољно је пољ. Газ. . Још морам да додам да сам ја рус и неће мени одређивати српска влада и нека локална мафија где ћу ја да купим робу.квалитет

- - - - - - - - - -

У осталом немогуће је саставити 10 људи да раде заједно и верују једни другима. Да је тако не би било проблема ни са са неком нормалном ценом ни са пласманом.

- - - - - - - - - -

Све се ово и дешава што свако ради за себе и мисли да је најпаметнији нема солидарности и нормално да та живимо у једној олигархији где ће појединац добро да се овајди о наш рад и труд. То су сељачка посла и главна људска особина завист и жеља да комшији цркне крава.
Opet ti ponavljam da ne moze da se izveze,sve sto si napisao je dobra ideja,ali na zalost neizvodljiva.....
Slazem se da je nemoguce organizovati 10 ljudi za ovakav poduhvat,i sam sam pokusao nesto slicno..
 
Ајде ја и ти да одрадимо, ја ћу имати надам се једно 7 тона лох неса. Не морамо шлепер да шаљемо може и мања хладњачица од 5 тона.

- - - - - - - - - -

Имам ја још једног човека из рибарића
 
Jel ima nekih naznaka za cenu?

Prijala im je ova kisa sada, taman sam hteo danas da zalivam.

Kod mene pada 2-3 dana mozda vec i preteruje :) Danas sam nasao i prve zrele plodove, a cena nadam se iznenadjenju, pozitivnom naravno.... Niko nista konkretno ne govori o ceni, ja radim kontrolisanu proizvodnju pa cu videti sta ce biti... Tako proizveden vilamet je 170 din sto i nije strasno u odnosu na kovencionalni uzgoj...
 
Cena kod nas trenutno se bere loh tay krenula sa 250 juce pala na 220 videcemo na dalje kako ce da ide .Prosek ove godine bice oko 170-180 loh tay ,za loh nes oko 140 za ove ostale sorte ne pise se dobro .
 
Cena kod nas trenutno se bere loh tay krenula sa 250 juce pala na 220 videcemo na dalje kako ce da ide .Prosek ove godine bice oko 170-180 loh tay ,za loh nes oko 140 za ove ostale sorte ne pise se dobro .

A zasto je razlika u ceni izmedju loh nesa i loh tay? One su skoro iste, s tim sto loh tay stize 7-10 dana ranije.
 
Da bere se u cancicima za svezu potrosnju.Razlika u ceni je jer loh tay pre stize pa ima bolju cenu u startu onda je i prosek cene veci kod njega .
 
Nazad
Vrh