Kupina sezona 2018. plasman i cena

Potvrdjujem lepe vesti sto je kolega iznad napisao, kako trenutno stoje stvari trebalo bi da bude dobra cena kupine ove godine.
Sve ispod 80 dinara bi trebalo da znaci krcenje zasada definitivno.
 
Potvrdjujem lepe vesti sto je kolega iznad napisao, kako trenutno stoje stvari trebalo bi da bude dobra cena kupine ove godine.
Sve ispod 80 dinara bi trebalo da znaci krcenje zasada definitivno.

Postovani Markonator
Gde je potvrdjena dobra cena i KOLIKA JE TO CENA ? Ispod 80din sve je besmisleno ali ja kako vidim stanje, 40 preci nece. Ako ne bude preko 80 din (cena od 80 din je mala zbog prethodnih katastrofalnih godina,ali kako da kukamo da je 80 din malo kad je bila 20 din,i kad ce biti mozda opet 20),e sad sto se tice krcenja kupinjaka,mozda je to samo cilj koji ce izleda ova drzava ispuniti ali videcemo. Zelim odgovor na ovo pitanje detaljno,i takodje me zanima da li uopste cacanka treba trzistu s obzirom da je skoro i nema u Srbiji,mnogo je zapustenih i pokrcenih kupinjaka i nacuo sam da toboze nece otkupljivati cacanku jer `ne valja``.

Ako moze neko malo podobnije da mi objasni sve ovo gore napisano/hvala
 
Ljudi cenu malina, kupina itd ne odredjuje drzava. Vec trziste. Cenu svih proizvoda odredjivala je drzava samo u socijalizmu tj marksistickom socijalizmu, shvatite molim Vas ko Boga :) jer pojedini dosadise ovde na forumu, znaci ne drzava vec trziste :) Hvala unapred
 
Brus,
Ko odredjuje cenu u robovlasnickoj Srbiji ? Jel po trzistu cena kupine u svetu bila 15 centi kao kod nas ? jel po trzistu mleko 23 centa kao kod nas sto je ?
 
Nemoj da kukas, nego napravis hladnjacu i izvezes po pet evra po kg :) ili ako vec kukate dajte ideje sta drzava treba da uradi...
 
Poslednja izmena:
I sta kazu tvoje informacije?
Kakvo je trenutno stanje na trzistu kupine?

Prema informacijama koje ja imam, sva kupina je prodata, i trenutno je nema na lageru u hladnjacama.
 
Zavisi kako vucko odluci tako ce nam i biti,mozda se covek istrosio na izborima pa ce sad sa malinom i kupinom da popuni kasicuprasicu.... ili da rezervise vece kolicine suhomesnatih preradjevina tipa salamu za sledece izbore,mnogo je gladnih kobasicara i salamdzija...

[nemojte opet da mi pominjete neke odluke trzista i trziste]
Nie nama problem svetsko trziste vec domaci lopovi.

Markonator - kad vec pominjes dobru cenu i prazne hladnjace,napisi sta TI mislis kolika ce biti cena ove godine ,izrazi se matematicki kroz brojke,bice lakse svima ...ja mislim da ce se kretati izmedju 30i50 din,srednja cena cacanke 40dinara,nesto mi razum govori da nece biti ni tolika s obzirom da je bila 15din...

 
Ja sam moju Čačanku prošle godine davao po 50din , najjeftinije na kraju dve berbe po 45 , a zaj..... razum nego kaži na osnovu čega ceniš da će kupina biti od 30-50 din

Ja cenim da su pojedini ovde na forumu plaćeni da srozavaju cenu
 
Ja sam moju Čačanku prošle godine davao po 50din , najjeftinije na kraju dve berbe po 45 , a zaj..... razum nego kaži na osnovu čega ceniš da će kupina biti od 30-50 din

Ja cenim da su pojedini ovde na forumu plaćeni da srozavaju cenu


50din ti je bila kupina 2017.? Imas li neki racun?
20din je bila srednja cena 2016.i 2017.na nivou cele Srbije.

Kako neko na sve ovo moze da pise da je kupina bila 50din? Sacuvaj Boze
 
Prosle godine je u Rasinskom okugu cena kupine bila 5o​ dinara



Molim gospodu koja propagira da je srednja cena 2016.i 2017. CACANKE BILA 50 din da priloze verodostojan racun ili nekih drugi dokaz s pocetka berbe kao i jedan s kraja berbe da se i mi iz kolubarskog okruga cudom nacudimo ,jedan dan je cena bila 40 dinara i naglo se srozala na 25 dinara i svukla na 15 din te je prestao otkup. Srednja cena 20 dinara bese. 2016.jos gora.
 
Prosecne cene kupine u Rasinskom okrugu

2017. Cacanka 40
TF 50

2016. Cacanka 25
TF 30

2015. Cacanka 90
TF 105

2014. Cacanka 60
TF 65

2013. Cacanka 100
TF 120

Da ne idem dalje, 2012. je takodje bila dobra za nas kupinare, a pre nje sve do 2007. je uglavnom bila ocajna cena.
2007. je bila odlicna cena.

To su istinite informacije, da li je nekome u interesu da pise i siri lazi ovde to ne znam, vrlo verovatno da jeste.
Mada iskreno meni deluje da su ovde problemi druge vrste, i da se za njih ne moze dobiti pomoc na poljoprivrednom forumu.
Ako je u interesu vlasniku i urednistvu sajta da jedan covek unistava temu o malini i kupini, nema problema, neka nastavi tako, sto se mene tice necu se nisakim prepucavati, ocigledno je da niko od moderatora ne posecuje ove teme.
 
Molim gospodu koja propagira da je srednja cena 2016.i 2017. CACANKE BILA 50 din da priloze verodostojan racun ili nekih drugi dokaz s pocetka berbe kao i jedan s kraja berbe da se i mi iz kolubarskog okruga cudom nacudimo ,jedan dan je cena bila 40 dinara i naglo se srozala na 25 dinara i svukla na 15 din te je prestao otkup. Srednja cena 20 dinara bese. 2016.jos gora.
2016 kod mene bila 30 a 2017 sve sam dao po 50 din a čuo sam da je u okolini bila 35 din

Послато са HT20Pro уз помоћ Тапатока
 
Ti non stop prognoziras losu cenu,evo ja kazem 250 loh nes svez za izvoz a za hladnjace od 80 do 120,jel to ok?
 
Cacanka cena ?

? Ja ne prognoziram,jednostavno bih i sam voleo da je cacanka 200,ali ovi koji otkupljuju kupinu su shvatili da mogu da nam plate 20 din a mogu i 200, 95posto proizvodjaca ce je brati i za 20 din, e sad ,zasto bi neko placao 200 din ako moze da plati 20 ? Vec sam odavno napisao da smo nepreduzimljivi da ista promenimo,ali nadam se u skorijoj buducnosti kad malina padne ispod 60din sto ce biti vrlo brzo,tad ce ili doci do gasenja celokupnom malinarstva i kupinarstva ili ce se narod poceti da bori za svoj proizvod.
ja odavno ,godinama na ovom forumu propagiram da moramo da se borimo,a mi nista ne preduzimamo,samo kukamo i zalimo se.
par zadnjih godina smo punili dzepove lopuzama a svoje smo praznili,valjda ce doci momenat kad cemo poceti i nase da punimo,mada,posle ovih katastrofalnih godina,sto se tice kupine,cena narednih 10 godina mora da bude minimium 120 din da bismo mi nesto zaradili...
cak i ove god da cena bude 70 din,sto je katastrofalno losa,narednih godina ce biti opet 20,i opet pojeo vuk magarca...

cena ipos 1e za cacanku je neprihvatljiva,kakvih crnih 40,70 din...bolje je i 40 nego 20, i 70 nego 40,ali bez 1 evra po kilogramu nas nema nigde ...
 
Држава је проблем што не организује производњу него све препушта стихији. Кроз политику субвенција и организацију задруга . И онда се добије стратешки производ а то значи Србија највећи произвођач кипине на свету. У таквој ситуацији ми имамо највећи утицај на цену купине.А наша држава којој плаћамо порез даје немачким фирмама субвенције за изградњу хладњача и прерађивачких фабрика. Тако да је дефинитивно држава проблем. А држава то смо ми. Решење је дс се организује оружана банда купинар која ће да се обрачуна са мафијом која је узурпирала државу.
 
Evo ja imam 60t kupine na lageru ne mogu da je prodam,mesecni troskovi su oko 2 din/kg,pa ko hoce hladnjcu,neka proba kako to izgleda,ako je ne prodam do pocetka sezone,novu necu kupovati.Ako ima zainteresovanih kupaca neka se jave.Pozdrav.
 
Nazad
Vrh