Kupina sezona 2018. plasman i cena

Kod mene u kupinjaku kao u buretu za rakiju. Od kiseline i vrenja ne moze da se dise. "Sircetara" koliko hoces. Cena TF 40 ostale 30
 
Raska i dalje 25 cacanka ostale 35,samo neznam ko im vise vozi kupinu na tu cenu.

- - - - - - - - - -

U vinu je spas.

- - - - - - - - - -

A i istina.
 
Rod nikad bolji, kvalitet saren, cena uzasna- nisam prodavao, sve razdelio familiji. Cacanka u pitanju, nemam neku kolicinu, par redova... Da imam vise besio bih se o krivo drvo
 
Ja sam moju zavrsio.Jos samo da se uzore.

Svaka cast, ti bas imas volje i ljubavi prema kupini. Do kad nije kasno da se stare poseku i izbace? Negde sam procitao da biljki treba 15 dana od rezanja, da povuce sokove i da u tom periodu ne bi smelo da bude mraza.
A sto se tice aktivnosti, ja u moju nisam usao od 1avgusta,trava do struka, cekam da zahladni sledece nedelje, pa nesto da radim, mrzi me po vrucini.
Inace, u Levcu, odakle sam i ja, sam video kod vecine kupinara losu praksu, da posle berbe ne ulaze u kupinjak,tek krajem februara ili pocetkom marta sledece godine izbacuju stare i skracuju mlade kupine. Naravno, i jesenje prskanje preskacu
 
Poslednja izmena:
Svaka cast, ti bas imas volje i ljubavi prema kupini. Do kad nije kasno da se stare poseku i izbace? Negde sam procitao da biljki treba 15 dana od rezanja, da povuce sokove i da u tom periodu ne bi smelo da bude mraza.
A sto se tice aktivnosti, ja u moju nisam usao od 1avgusta,trava do struka, cekam da zahladni sledece nedelje, pa nesto da radim, mrzi me po vrucini.
Inace, u Levcu, odakle sam i ja, sam video kod vecine kupinara losu praksu, da posle berbe ne ulaze u kupinjak,tek krajem februara ili pocetkom marta sledece godine izbacuju stare i skracuju mlade kupine. Naravno, i jesenje prskanje preskacu

E prijatelju od ljubavi i volje se ne zivi... I ja moju smanjujem ne vredi gurati nesto sto iziskuje rad i finansijska ulaganja, a profit nikakav...
 
Xsale @
Pa ako je neko probao sve da bi opstao ovde onda si to ti ,nek je tebi i tvojoj porodici sretno tam gde si .....
 
Kupina 2019 CENA I PLASMAN

- - - - - - - - - -

Ima li zivih... izgleda da su kupinari uguseni prethodnih godina... kako sam nacuo ove godine nece biti otkup,samo ce ici organska,cena 30din... daju za sad u Sapcu potvrdu i izlaze na teren,mislim da je licenca 50 000din.

Vidim malinari se bore za cenu od 145centi, to je oko 160 din, i niko im ne odgovara,a kako stvari stoje,cim se neko bori za 160 dinara tesko da ce dobiti i 100...

Niko ne protestvuje ni za malinu ni za kupinu a ni za bilo koji proizvod...

mada koja svrha u ovoj drzavi,ministre i predsednika to ne zanima... to se pokazalo prethodnih godina a posebno ove,kad se blize izbori,vucko se bori za opstanak i ostanak na vlasti,opozicija hoce i ona, svi bi deo kolaca...

jedino kao dace neke subvencije na gorivo,i ako daju to ce biti mozda ove godine,cisto da nas kupe za izbore,a posle opet 162din dizel i sve se lomi na seljaku...

nismo oko kupine nista preduzimali prethodnih godina,nismo ni ove i scenario je sasvim ocigledan,cena 5,6dinara po kg i to je to,i potpisujem u startu da ce je mnogi brati...
mada kod mene su mnogi zbog toga i unistili kupinjake,vidim i sabacki okrug sve je zapusteno i ljudi ne planiraju da ulaze...

sad da kazem kao `videcemo` ,nema sta da gledamo,sve je ocigledno, vlast koju smo mi birali umesto da radi za nas,ona nas je unistila,ali ovog puta je stavila tacku..

mozda probam jos ovu godinu,a mozda ni ovu,i to ako se odlucim da odlozim total do jeseni,samo cu je orezati i povezati i to je to... i mozda pokosim 2,3 puta,i to hemijsko kosenje,ne isplati se trositi ni benzin vise za trimere i freze ...

steta sta smo dozvolili da se radi u ovoj drzavi...
zalosno ,jako zalosno...
 
Nazad
Vrh