Kupina sezona 2018. plasman i cena

Loh nes jos uvek 150,danas se vrlo malo bralo, nema gajbica i ambalaze. Predvece jak pljusak, sutra ne primaju u cancice, u cetvrtak crveno slovo, subota vracevi, od ponedeljka pljuskovi i hladnoca... Ne vredi... Ostalo petak i nedelja, ako ne bude kise da se obere loh nes, sve posle toga je premija, a i sigurno ce cena dole...
 
Gde li je "zastitnik gradjana" ili kako vec bi ime? Mnogi ga napadase,a on covek pogodi i za malinu i kupinu, svaka mu cast... Sto se mene tice sa kupinom je zavrseno, zadnjih 5 godina samo jedna pozitivna...dosta je bilo..
 
Danas cena skocila 20 %, rekli bi statisticari.Cacanka 25, ostale 35 dinara. Ima i cena za cacanku druga klasa 10 dinara. Nemam cacanku i ne znam sta je to druga klasa, verovatno lisce, granje, zemlja... Zamislite to zadovoljstvo, naberes gajbu cacanke II klasa i zaradio si 30 dinara. Uzas...
 
Ja berem ali ne stavljam u gajbice nego bacam na zemlju :haha:. Moram da ocistim ceo kupinjak. Sigurno cu da bacim 500 kila. Mekane ne mogu da se uberu. Da mi je neko pricao da cu da berem i bacam ne bih mu verovao.
 
Bre, nije kupina samo cacanka

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Pa sto druge sorte nisu 80din , a cacanka 20... Okej je loh nes za konzum,al to je zanemarljiva kolicina koja ce otici...

- - - - - - - - - -

Ja berem ali ne stavljam u gajbice nego bacam na zemlju :haha:. Moram da ocistim ceo kupinjak. Sigurno cu da bacim 500 kila. Mekane ne mogu da se uberu. Da mi je neko pricao da cu da berem i bacam ne bih mu verovao.

To je rezultat niske cene, jer ko je uradio ful zastitu, mislim niko.. Pa cak i sad dobre aminokiseline i kalcijum bi u velikoj meri popravili situaciju, ali sto to raditi na cenu od 30 din...
 
Данас сам одвезао купину у једну хладњачу у општину Рековац. Нисам имао неких 30-ак гајбица лок неса. Дечко који прима каже ми да има истакнута цеан да погледам па ако ми одговара..... Ја погледах 35 лок нес иторн фри а 25 чачанка. Кажем у реду ако и теби одговара ово што ај имам од робе да истоварам. Добио сам потврдан одговро. Ја лепо истоварих на вагу и видим у близини ваге гомилу гајбица са купинама које су пола зелене а и помало труле. Није чачанка, више бих рекао да је торн фри. Ја онако тек да упитам: и ову (показавши на ту која је већ била ту) и ову моју исто ћеш да платиш (моја онако сјајна, нема оних полуцрвених и слично..). На то дечко као из топа: сачекај само мало да позовем шефа да видим шта може више да се плати твоја. Е ту ја пукох. Јасно је да се сви боримо за сваки динар али.... Чему такав начин одређивања цене, чему води такав приступ роби са којом ће откупљивач направити профит. Зашто не класе са дефинисним изгледом за сваку класу. Ја сам данас можда имао прву калсу а да ли ћу и сутра је питање али бар када одвезем и предам робу унапред знам шта ме чека. А овако..... Значи цена је та али може и договор па ко пита и мало буде досадан ето и договора..... Ма страшно и цена и све.... Страшно...
 
Ja stvarno neznam da li ste vi normalni da berete na 30 dinara ,sta mozete da zaradite danas jos da mu klasiram kupinu pa imao bi da mu izgazim gajbicu za te pare a ne da klasiram ,vama je mozak toliko ispran da je to neverovatno nije ovo jedna godina sa losom cenom ,neki bi trebali da posete lazu za bolje nisu ...
 
Cacanka 30, ostale 40, i to ti traze kvalitet...

Pa ljudi moji ovde nesto debbeeelo nije normalno...Pa za 30 din treba da im biram i pola odbacim...Taj film nece gledati...opet ne znam...mozda sam ja lud,mozda ne znam da racunam...


Kakva su Vam iskustva sa pravljenjem rakije od kupine,cujem da se i to radi...
 
Veceras cecanka u Raski 25 ostale 35,sramota.

- - - - - - - - - -

A druga klasa 10.
 
U mom kraju bere oko 15 % drugi ne planiraju da ulaze prosle godine se 80 % zasada iskrcilo a ove godine ce da strada i ovo sto je ostalo pa nek idu na mesec da kupuju kupinu kod nas vise nece ,uglavnom u narednim godina nema nista od kupine i zarade ,znate sta treba da radite .Kod nas je cena 30 dinara treba ti skoro 6 kg kupine za litar dizela ali ako glasali ste tako vam i treba ,ustvari treba jos gore kad ste p....
 
Cista propast,toliko rada. Gaiti kupinu je skroz besmisleno i nema buducnosti. Nije bolje ni sa drugim kulturama evo i breskve 20 sljive 15 a grozde ce biti 40.
 
Nazad
Vrh