Kupina sezona 2018. plasman i cena

Pozdrav svim kupinarima. Kako se meni cini izgleda da otkupa kupine nece ni biti.
 
Plasite ljude bezveze da bi posle bili zadovoljni sa 30 dinara.
Evo ja ti kazem da torn fri nece biti sigurno ispod 50 dinara, sto je beda i mizerija, ali u slucaju susnog leta bice veca cena.
 
U Levcu (hladnjaca u Tecicu) danas poceo otkup loh nesa, cancici 220 dinara odmah isplata, rinfuz se prima bez cene, za sad se pretpostavlja slicna cena kao prosle godine, a i to pod znakom pitanja.
Za cancice kupina mora da bude krupna, cvrsta, ne sme da ima fleke i ne sme da bude meka i da curi . Rekao bih, posteni uslovi za tu cenu, ako ostane.
 
Po mojim NEPROVERENIM informacijama iz Sabackog kraja cacanka ce krenuti sa 50-60.din dok ljudi iz Loznickog kraja pominju nekih 70-80.din kao pocetnu.Ja sam tako cuo pa tako i prenosim.

Ako bude toliko ja licno NISAM zadovoljan jer znam kako sam lose prosao zadnjih par godina.To sto ljudi ne cene sebe i budu zadovoljni sa necijom milostinjom je njihov problem.Ovde kod mene u Valjevu se jos niko ne izjasnjava.Prava cena ce se znati tek kad prodje par berbi kao i uvek.
 
Evo da se oglasim i ja sa novinam u vezi cene kupine prevashodno se odnosi na cacanku posto mene ona najvise i zanima a informacija je od hladnjacara iz Brusa(nije bas sto posto siguran izvor ali da prenesem sta sam saznao) cacanka od 15-20 dinara. Ako ovo bude to je totalni kraj sto se kupine tice za mene,sadicu kikiriki ili jos bolje odoh u grad da zivim, bolje cistiti ulicu nego dzaba raditi i poklanjati svoj rad ovoj mafiji.
 
Vremenska prognoza za sledecu nedelju ocajna, kisa, kisa i samo kisa. Sa loh nesom moze da se desi slicno kao sa malinom...
 
Skrecem sa teme, al kakvo vreme i cenu najavljuju...dajte neki dobar recept za kupinovo vino... da se bar napijemo ko ljudi...
 
Ljubojevic izbacio cenu kupine.40 DIN sve vrste kupine.Cena je na otkupnom mestu dodajte 5 din za prevoz
 
Ma pusti Ljubojevica, valjda knez bolje zna.
Juce je najavio da se nece ni otkupljivati, a danas vec podigao cenu na 17 dinara, rekao mu hladnjacar iz Brusa, al ne zna koji.
Nadam se da ce sutra da raste cena kod kneza.

Vremenska prognoza nam ne ide na ruku, i ako narednih desetak dana bude kisno kao sto najavljuju, nece biti dobro.
Ali ako od prvog jula pripekne zvezda kako zna i ume, ocekujem neku makar pristojnu cenu.
 
Ma pusti Ljubojevica, valjda knez bolje zna.
Juce je najavio da se nece ni otkupljivati, a danas vec podigao cenu na 17 dinara, rekao mu hladnjacar iz Brusa, al ne zna koji.
Nadam se da ce sutra da raste cena kod kneza.

Vremenska prognoza nam ne ide na ruku, i ako narednih desetak dana bude kisno kao sto najavljuju, nece biti dobro.
Ali ako od prvog jula pripekne zvezda kako zna i ume, ocekujem neku makar pristojnu cenu.

Ja se stvarno izvinjavam ali moji strahovi su srazlogom,imam kupinu i malinu sa malinom su nas unakazili sad jos fali sa kupinom to da nam urade i gotovo. Voleo bih da nisam upravu zaista,daj boze da bude i 200.
 
Loh nes 200 dinara ,za ostale sorte ne pise se dobro (tornfri,cacanska ) max cena ide do 70 din
 
Loh nes 200 dinara ,za ostale sorte ne pise se dobro (tornfri,cacanska ) max cena ide do 70 din

Vec me pocinje da cudi sto ne vidim naslove ''cena kupine 200 din'' ... Ok je to za loh nes al to se radi u 3,4 mesta u Srbiji i vrlo kratko traje... Pitanje je sta ce da se desi sa desetinama hiljada tona kupine koja ne ide u svezem stanju... Cujem price pre nekog vremena o ceni od 80 din, sad se vec prica o 15 -20din, sve je to rekla kazala al dobro nece biti sigurno...
 
Malina je podbacila sa rodom, zbog prethodne susne godine, a i dosta ljudi je nije ni bralo zbog ove mizerne cene, tako da price o punim hladnjaca nikako nisu tacne, sve imate dokumentavano o kolicini na temama o malini, gde je kolega Srbin sve to argumentovano objasnio.
Obicno im je jedan od razloga za nisku cenu kupine da su im prepune hladnjace, sto ove godine nije slucaj.
Drugi razlog im bude da su je jeftino prodali prosle godine, sto opet ove godine nije slucaj, jer je sva kupina otisla po ceni od 0,7 eura do 0,9 eura, a svi znamo po kojoj mizernoj ceni su je otkupili prosle godine od nas.
Treci uslov za pristojnu cenu jos uvek nemamo, a to je toplo vreme zbog kolicine suve materije , ali kako berba jos uvek nije pocela, sa toplim Julom ostvarice se i taj uslov.
Ako nam i pored toga izbace neku bednu cenu od 30 ili 40 dinara, znacice da je velika pljacka u toku.

Ne nasedajte na te price o 15 ili 20 dinara, pa zar ima neko normalan ko bi brao na te cene?
To je namerno izbacena i poturena prica na mnogim mestima, da bi se posle zadovoljili sa 40 dinara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh