Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet Kiraj gledas duze od 3 dana. Nema nista od toga, i vec po uobicajenom scenariju ce sve ispariti kao i ovo malo kise sto padne.
 
3 litre ove noći u kišomeru. Sad se razvedrilo.

Preksinoć je moj kišomer pokazao 9l, kod druga u mojoj ulici ali jedno 400m dalje 12l, kod drugara na drugom kraju sela 4l, na početku Segedinca 6l, na ulasku u Srbobran iz pravca Vrbasa 5l. Jedno malo mesto a tako različite količine kiše, u mom delu atara prc, samo prašina ugašena. Hoću da kažem da je bespredmetno meriti padavine kod ovih pojedinačnih oblaka i da nema leba dok ne dođe neki veliki front...
 
Kod nas u najavi 2l za petak i to je to, a gledam dosta zemlje u ataru neposejano cekaju kisu , i ja imam jos 6 jutara koje ceka kisu , lose se spremilo lezala voda, a zglavne kise ni u najavi za narednih 10 dana

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za danas rhmz kaze moguci obilniji pljuskovi i grad u Zapadnoj Srbiji, Sremu i Backi...
 
Ja bio danas u obilasku atara,pa to je cirkus,idem jedan kilometar, voda leži u njivama to je otprilike 20 litara,pa onda opet kilometar suvo naspram ovoga,pa onda opet jača kiša, i to je šaranje nemože niko da pohvata.Pšenica ima lepih kao u najboljim godinama,a ima i gde je usukalo list ne znam da li će opšte klas izbaciti.Sve u svemu koga je zahvatilo taj može sve 4 u vis.
 
Kao što sam govorio ,u martu bolje govna da su padala,bar bi sve na vreme odradili,ovako kiša nas izjebala tada pa sve na trku odrađeno.
Ali sad potpuno ne bitno,bar su kisnula žita u martu.
 
Golo govno od vreme je sad,ponadali smo se da ce biti neke kise krajem ove nedelje,medjutim kako se vikend priblizava tako modeli skracuju sanse za padavine.

De je sreca da gresim,ali opet ce biti i ova godina kilava,pljunite me u usta ako gresim.

Neka se jave meterolozi pa neka nam kaze nesto vise o vremenu za dalji period.
 
Gledao sad komsijski sajt preko granice i tamo stoji da do sledeceg cetvrtka za nas regiion Banat isto vreme kao i danas,jedino za vikend moza neka slaba kisica da pokupi prasinu 1-2l/m2 i to je pitanje samo da li ce biti.Znaci vreme nece da se pogorsava kao sto su rekli na Tv da ce od vikenda temp da idu na dole,od toga nema nista,kako ce se priblizavati vikend oni ce to da odugovlace, tako da ovog proleca ne ide nam vreme nesto kako treba,videcemo na leto.
 
Ljudi ovako vise neide da se ceka kisa a nje nema nego da se razletimo po Srbiji i da nadjemo to govno od harpa i da mu izvucemo kabel il jos bolje bombinu jer bez nje nemere:haha:
 
Kao sad smo se iznenadili sto su ponovo ukinuli padavine. Svaki put isto i svaki put se nadamo. Nesto se gadno desava sa nasim vremenom.
 
Kad budu pokupovali sve nase oranice za male pare posto ce svi ovako da propadnemo,videcete kako ce se naprasno popraviti klima
 
Kolege ja vas postujem ali nemojte biti smesni sa tim harpom i namestanju padavina!
Evo kod nas ni od cega stvorio se oblak, grmi seva ali slaba vajda za nas atar. Po selu toliko da pokupi prasinu sa puta a mozda ni za to nije dovoljna!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh