Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kimi,znam da smk dosadnj malo vise, ali imam jedno pitanje,Kad ce se zna tacna prognoza za kisu?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako su tako lose prognoze sto se tice padavina, onda ova godina ne bi bila repriza 2017.,nego neke gore, npr 2000. ili 2003. A ne daj Boze da se takve godine ponove...
 
I mene zanima kad ce ta velika kisa doci do nas. Nema sumnje da ce je biti manje ld trenutnih prognoza, samo da vidimo koliko manje. Dobro je da Kimi nije pesimista, i verujem da ce ipak nesto od toga biti.
Samo se pitam kada, jer prognoza pokazuje samo zute suncane lopte za naredne dane.
 
Madjari su stavili za Srbiju ,da od srede krecu kise,po celoj Srbiji bas sam listo.Dosta su tacne njine prognoze.
 
Razlog je sparina, odnosno velika vlažnost.

Atmosfera jeste vrlo nestabilna, ali naša draga i najdraža košava stvara inverziju, odnosno poklopac na visini od oko 1500m koja ne dozvoljava bilo kakav bitniji razvoj van planinskih krajeva. Da toga nema prštalo bi danas po nebu samo tako.

Ali tako je kako je, neće moći doveka da "sprečava"... polako se odbrojavaju dani ovoj monotoniji.

Barbu, sutra-prekosutra će se iskristalisati sve.
 
1zcd2xd.png
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Sad ce da se spusti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh