Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba neko da mu javi da mu ne rade bas najbolje dizne :osmeh:
20sixe1.jpg
[/IMG]
 
I ja sam malopre slikao te tragove od aviona, nisam skoro video ovoliko tragova... Malo rasteruju oblake
8347eddf0f7d678b5357d0e6f5da3454.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sam slicnog misljenja kao paor. Sad je nema kad treba da pripremamo za setvu i da nikne repica ovima sto su sejali, a kroz 20tak dana ima da krene da cemo je moliti da stane. Slicno kao par meseci unazad, nije je bilo do juna a kad je krenula u jednom periodu nije stala danima.
Ali svakako i ako krene ne mora da staje :osmeh: Deficit nije mali
 
Nekako je kilav ove godine taj polarni vorteks. Nije problem, Atlantik između Evrope i Amerike je vrlo aktivan, ali kako je vorteks slab, slabi su i zonalni odnosno zapadni vetrovi i prosto ti cikloni ne mogu nikako da izguraju bliže Evropi, odnosno ka nama.

Hipotetički, kada bi se takvo stanje nastavilo, onda bi imala smisla itekako Paor-ova najava hladne zime, jer bi dominatno stanje bilo anticiklonarno, uz ili jako izračivanje sa maglama i hladnoćom u nizijama ili učestali dotok hladnog vazduha sa kontinenta u nekoj severnoj/istočnoj struji.
 
Kazi ti nama Kimi kakve su sanse za neki dalji period da nas neka kisa pogodi. Jer cak i mom ne strucnom oku ova situacija deluje bas monotono za naredni period. Sto kaze Matic kosave imamo za izvoz, a kisa manje nego proslog leta, tad smo se bar nadali nekom lokalnom razvoju
 
Auuu. Izgleda da će ove godine biti skinuto sve u septembru a orano tek u novembru, jer pre kiše će to biti dosta teško...
 
Samo da ne bude kao 2000-dite.Nije moglo ,barem kod nas u ataru,da se ore do početka januara 2001.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh