Vremenske prilike u 2018-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sneg je jako koristan za poljoprivredu ali nije za funkcionisanje saobracaja. Kod mene ga ima jedva 2 do 3cm. A voleo bi da ga je barem 40cm odmah smanjuje potrebu za radom a povecava apetit.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
A grtalica se zaglavilaaa!!! Izgleda da se vlast u opstini preracunali pa potrosili naftu pre vremene :haha:
Da zanemarimo ove PAVIJANE sto nam nisu osposobili puteve za normalan protok saobracaja stvarno idealno vreme, sneg 15cm, -5, sunce sija decija radost.
 
Kimi hajde ako mozes ukratko objasniti zasto se toliko razlikuju modeli gfs,gem,ecu i ostali.Koji model prati nas hmzs,zasto tolika odstupanja accuwetera od na primer weter online ili y.no...Ako accuweter kaze za cetvrtak oko -8 a y.no kaze -16 da li su moguce tolike razlike?Pa ne govorimo o vremenu za 7 dana nego za narednih 48 sati da se toliko razlikuju i ni priblizno se ne uskladjuju.
 
Poslednja izmena:
Ovde opet pada zadnjih sat vremena baš lepo... 2cm sitnog snega je palo još... Samo metlom manem dvaput i nema ga više :osmeh:
 
U BGu veselo, grtalicu nigde nisam video, putevi katastrofa sto kola ugaze ugazila su. Autoput se komplet beli ne bacaju nista ni rizlu ni so
Šta očekivati kada ne budu izbori i šta da očekuje provincija ili da cela zima bude ovakva ?

- - - - - - - - - -

Primetio sam da isti sajtovi iz dana u dan menjaju prognozu i to dijametralno suprotne prognoze. Zanima me zašto ?
 
Pada od 18h nova tura snega, -8 kazu sajtovi a ne izlazi mi se napolje da proverim :osmeh: Bogami po prognozama vecine sajtova deluje poprilicno kisan pocetak marta, moze lako da se ostvari prognoza ovih sa accuweather za poplave na Balkanu, nadam se da ce se lepo popraviti zalihe vlage nestale proslog leta.
 
Kod nas nastavio da pada celu noc nekim slabim.intenzitetom. I -8 jutros. A za to vreme u Torontu +11 pravo prolexno vreme javili mi se drugari pa salju slike. Znaci "Ipak se okrece" rece davno Galilej.

Nada poslednja umire.
 
Ovde je celu noć padao sitan sneg, pada i dalje tako sitno i napadao je 15ak cm... Temp. -8'c. Za divno čudo, putevi očišćeni...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh